Про роботу відділу у справах сім'ї, молоді та спорту за І півріччя 2018 року

Основним завданням відділу у справах сім’ї, молоді та спорту є забезпечення на території міста реалізації державної політики стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї, фізичної культури і спорту.

Відділом розроблені 3 міські програми, які є вектором нашої роботи: Міська програма реалізації державної молодіжної та сімейної політики на території міста Лисичанськ на 2016-2020 роки, затверджена рішенням міської ради від 28.01.2016 року № 6/73; Міська програма розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2021 роки, затверджена рішенням міської ради від 27.02.2017 року № 23/348; Міська програма оздоровлення та відпочинку на території міста Лисичанськ на 2017-2021 роки, затверджена рішенням міської ради від 24.11.2016 року № 18/281.

В стадії розробки міська Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді у м. Лисичанську.

При відділі створені та працюють Координаційні ради: з питань національно-патріотичного виховання молоді; з питань відпочинку і оздоровлення дітей та підлітків; з питань гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

В цілому роботу відділу можна умовно розділити на декілька напрямів:

— виконання соціальних програм і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення соціального та правового захисту молоді, жінок та сім’ї;

— сприяння соціальному становленню та розвитку дітей і молоді міста;

— заходи, спрямовані на попередження насильства в сім’ї та координаційна діяльність органів місцевого самоврядування та Лисичанським ВП ГУНП по фактам його вчинення;

— заходи, спрямовані на попередження фактів торгівлі людьми;

— організація оздоровлення, відпочинку і дозвілля дітей та молоді міста;

— організація вторинної зайнятості студентської молоді в літній період;

— сприяння діяльності міських молодіжних, дитячих громадських організацій;

— сприяння створенню умов для всебічного розвитку і реалізації творчих, інтелектуальних здібностей дітей та молоді; проведення олімпіад, спартакіад, конкурсів, турнірів, виставок, фестивалів творчості, конференцій, форумів, та ін.;

— організація роботи з національно-патріотичного виховання, в рамках своїх повноважень, заходи, спрямовані на забезпечення виховання дітей та молоді у дусі патріотизму, національної свідомості та гідності;

— забезпечення членів багатодітних сімей посвідченнями державного зразка для реалізації останніми їхніх прав в отриманні пільг, гарантованих державою;

— робота з жінками — кандидатами на присвоєння почесного звання України «Мати — героїня»;

— спортивно-масова робота, спрямована на розвиток галузі фізичної культури і спорту та поліпшення фізичного здоров’я мешканців міста.

За І півріччя 2018 року було опрацьовано 640 вхідних документа, надано 350 відповідей, з них: 79 відповідей на документи з позначкою, які потребують швидкого реагування, або значаться на контролі із тривалим терміном виконання, 3 відповіді на публічні запити.

Протягом звітного періоду відбулось 5 засідань Координаційних рад:

— 24.01.2018 р., 18.04.2018р. — засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання молоді;

— 31.01.2018 р. — засідання Координаційної ради з питань гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.;

— 27.04.2018 р. — засідання Координаційної ради з питань відпочинку і оздоровлення дітей та підлітків у 2018 році «Планові показники оздоровлення і відпочинку дітей на 2018 рік».

— 31.05.2018 р. — засідання Координаційної ради з питань відпочинку і оздоровлення дітей та підлітків у 2018 році «Організація і підготовка літньої оздоровчої кампанії 2018 року».

За І півріччя 2018 року відділом видано посвідчень батьків багатодітної сім’ї — 101, посвідчень дитини з багатодітної сім’ї — 203. Крім того, спеціалістами розглянуті заяви щодо подовження строку дії посвідчень як батьків так і дитини з багатодітної сім’ї або заміни посвідчень у зв’язку з їх пошкодженням чи втратою.

Відповідно до інформації УТСЗН Лисичанської міської ради, яка надається до відділу що півроку, з метою оновлення банку даних багатодітних родин міста, забезпечення таких сімей пільгами передбаченими законодавством України станом за звітний період кількість багатодітних сімей складає — 337, дітей 1191, у тому числі сімей: 236 — (виховується 3 дітей), 49 — (виховується 4 дітей), 38 — (виховується 5 дітей), 8 — (виховується 6 дітей), 3 — (виховується 7 дітей), 0 — (виховується 8 дітей), 2 — (виховується 9 дітей), 1 — (виховується 10 і більше дітей).

Попередження насильства в сім’ї, торгівлі людьми, зокрема дітьми та жінками є одним із напрямків роботи відділу. Так, за І півріччя 2018 року відділом отримано та зареєстровано — 16 повідомлень, з них: 3 — фізичне насильство та психологічний тиск щодо дорослих осіб (2 жінки, 1 чоловік), 13 — щодо неповнолітніх дітей, з них: 9- фізичне насильство, 2 випадки зафіксовано як психологічний тиск на неповнолітню дитину, , 2 випадки — дитина стала свідком насильства в сім’ї.

За інформацією Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області з яким відділ тісно співпрацює у напрямку попередження ґендерного та домашнього насильства, за І квартал 2018 року кількість звернень щодо насильства в сім’ї складає — 606, з них надійшли від: дітей — 3, жінок — 500, чоловіків — 103. Кількість осіб, які перебувають на обліку з приводу вчинення насильства в сім’ї — 111.

З урахуванням аналізу стану правопорушень в місті проводились спільні профілактичні заходи (рейди, обстеження сімей) щодо попередження насильства в сім’ї, до яких залучались працівники Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області, служби у справах дітей, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

З метою попередження насильства в сім’ї та поза її межами, протидії торгівлі людьми, навчальні заклади міста, заклади культури Лисичанської міської ради систематично проводять заходи (класні години, психолого — соціальні ігри, перегляди та обговорення фільмів, виставки літератури, створення соціальної реклами з попередження насильства в сім’ї, уроки добра, вивчення учнями прав дитини і т.п.). Так, різноманітні заходи що сприяють формуванню у здобувачів освіти ВНЗ та ПЛ усвідомленого ставлення до проблеми торгівлі людьми, необхідності вирішувати різні проблемні ситуації, своєчасному зверненню за допомогою пройшли у Лисичанському професійному торгово-кулінарному ліцеї, Лисичанському нафтохімічному технікумі, Вищому професійному училищі № 94, Лисичанському педагогічному коледжі.

На офіційному веб-сайті Лисичанської міської ради відділом у справах сім’ї, молоді та спорту систематично розміщувались публікації засідання Координаційної ради; інформаційні пам’ятки для населення щодо протидії торгівлі людьми, запобігання ґендерному насильству, насильству в сім’ї, забезпечення рівних прав чоловіків та жінок з посиланням на телефони місцевої «гарячої лінії» (структурні підрозділи Лисичанської міської ради, Лисичанський ВП ГУНП в Луганській області) та національної «гарячої лінії». Загалом таких публікацій за І півріччя 2018 року — 3 .

Відділом у справах сім’ї, молоді та спорту у січні-березні 2018 року серед населення міста розповсюджувались листівки та брошури «Особистий план безпеки», «Шлях до ґендерної рівності», «Насильство-це сміття, яке треба виносити з дому!», соціальні плакати «10 важливих принципів надання послуг жінкам, які постраждали внаслідок насильства», «Розірви коло», «Насильству немає виправдання», «Гендерна рівність (конкурс коміксів). Загальна кількість 400 шт.

Проведено 1 засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми (31.01.2018). Питання, що розглядались на засіданні: затвердження плану роботи Координаційної ради на 2018 рік; про прийняття Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»; про надання ЦСССДМ соціальних послуг сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах у 2017 році; про висунення кандидатури на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

Важливим напрямком діяльності відділу є підготовча робота щодо присвоєння Президентом України почесного звання «Мати-героїня» багатодітним матерям міста, а також подальша організація отримання ними одноразової державної допомоги в Управлінні праці та соціального захисту населення. За І півріччя2018 року підготовлені первинні документи та клопотання до Луганської облдержадміністрації щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» на одну жінку.

Відділом у справах сім’ї, молоді та спорту спільно із структурними підрозділами Лисичанської міської ради, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми взята участь у обласному тренінговому навчанні, що проводила ГО «Регіональний правозахисний соціолого — освітній центр „Жінки Донбасу“, за темою: „Покращення доступу уразливих груп населення, зокрема ВПО, до послуг попередження торгівлі людьми та скрінінгу в Луганській області“ (08.06.2018).

У ході виконання поставлених перед нами завдань за 6 місяців 2018 року спеціалістами відділу було організовано проведення:

— 22-ти спортивних міських заходів, одним з яких став перший відкритий чемпіонат м.Лисичанська з хортингу у розділі „Двобій“ серед молодших юнаків, юнаків, кадетів, юніорів та дорослих, що сприяє активізації роботи з питань національно-патріотичного виховання підростаючого покоління;

— 7—х молодіжної політики; 10—х загальноміських заходах (зустріч молоді міста з учасниками бойових дій в зоні АТО. Зустріч поколінь: „Захисникам України присвячується“; спортивно-масові заходи до святкування Масляної „Масляна — жартівниця“; міський фестиваль-конкурс української патріотичної пісні „Озброєні піснею“; Призов молоді міста до лав ЗСУ), І (міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл“» («Джура») серед школярів та учнів професійних ліцеїв міста, Міська спартакіада допризовної молоді, захід до відзначення «Дня матері» та «Дня сім’ї», відкрита міська Спартакіада інвалідів та їх сімей, загальноміське свято до Дня Молоді в Україні, Перший відкритий регіональний турнір дрег-рейсінгу за участю ГО «Rollndrive».

В рамках реалізації молодіжної політики молодь залучається до участі в міських заходах (конкурс талановитої молоді «Світ моделей»), регіональний фестиваль творчої молоді «Сузір’я колискової Донбасу», фінал міського етапу XIII щорічної Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця», спорт-шоу «Битва шкіл» та крос-фіт до Дня молоді в Україні за участю ГО «Движение — это жизнь».

З метою активізації співпраці між молоддю та місцевим самоврядуванням, залучення до міжнародних проектів, за підтримки міської ради молодь Лисичанська приймала участь в:

  конкурсі «Молодіжна столиця України»;

— міжнародному проекті «Music Сamp» (за ініціативи громадської організації «Мост 3.10»);

міжнародному телемості з Національною бібліотекою Литви імені Мартінаса Мажвідаса (за участі студентів ВП «ЛПК ім. Т. Шевченка»).

На базі вищих навчальних закладів та професійних ліцеїв проводяться різноманітні заходи, зустрічі та тренінги: командний Профорієнтаційний квест «8 чудес Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу» (спільно з Лисичанським міським Центром зайнятості).

Протягом 2018 року пройшло 2 засідання ініціативної студентської молоді.

У квітні 2018 року в м. Лисичанську офіційно зареєстрований молодіжний центр «LSK YOUTH».

На території міста знаходяться: 3 спортивних комплекси; 41 спортивна зала, 1 ДЮСШ, 1 стадіон, 1 басейн (спорткомплекс ПАТ «ЛИНІК»), 56 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, з них 17 — з тренажерним обладнанням. У містах Лисичанськ, Привілля, Новодружеськ у стані, придатному до використання, 107 спортивних майданчиків.

У місті всіма видами фізичної культури і спорту займається понад 16750 осіб, що становить 13,9% від загальної чисельності населення.

На базі спортивних споруд міста діють 98 спортивних секцій, в яких займається понад 4,5 тис. чоловік. З них молоді та неповнолітніх 3,8 тис. Працює 34 тренер, з них 27 штатні. Пріоритетними для міста є 24 види спорту.

Відділу підпорядкований КЗ «Лисичанська МДЮСШ», що має структурні підрозділи: спортивно-культурна оздоровча база «Лисичанець», стадіон «Шахтар», адміністративна будівля ЖЕК № 5 (спорт корпус «Південний»), спортивна зала «Скляр», стадіон «Скляр», спортивна зала «Пролетарій», в якій займаються 957 осіб з 15 видів спорту серед яких олімпійські (бадмінтон, веслування на байдарках і каное, бокс, дзюдо, футбол, гімнастика спортивна, боротьба греко-римська, боротьба вільна, стрибки на батуті та акробатичній доріжці) і не олімпійські (кіокушин карате, косікі карате, айкідо, акробатичний рок-н-рол, боротьба самбо, пауерліфтинг), також групи здоров’я серед дорослих мешканців міста.

Протягом першого півріччя 2018 року представники нашого міста прийняли участь у спортивних змаганнях:

— 20-ти Всеукраїнських, де вибороли 55 золотих, 11 срібних, 59 бронзових нагород;

— 42-х обласних, де вибороли 268 золотих, 165 срібних, 214 бронзових нагород;

— 22-ти міських, де вибороли 262 золоту, 245 срібних, 213 бронзові нагороди.

За період з початку року присвоєні звання МС з пауерліфтингу Андрію Тарасову, КМС з пауерліфтингу присвоєно Владлену Ковальському.

Указом президента України № 188/2018 присвоєне почесне звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ» Кондратюку Анатолію Анатолійовичу — тренеру викладачу з бадмінтону КЗ «ЛМДЮСШ»

07.05.2018р. підчас проходження кваліфікаційних курсів тренерам-викладачам КЗ «ЛМДЮСШ» Карамишевій Л.І., Чвалюк М.Ю., Бережній К.Ю. присвоєнні кваліфікаційні категорії «Суддя національної категорії з гімнастики спортивної».

З обласного бюджету були виділені кошти та придбано гімнастичний батут для тренувань вихованців міської ДЮСШ відділення «Стрибки на батуті».

Підготовлено та розміщено на сайті Лисичанської міської ради 92 публікації про спортивне життя міста.

Найкращі результати Лисичанських спортсменів за І квартал 2018 року:

25-27 січня 2018р. у м. Покровськ, Донецької області пройшов зональний чемпіонат України з боксу серед юнаків Давид Пацай, Єгор Задорожній, Данило Анісімов вибороли 3 місця;

01-04 лютого 2018р. у м. Харків на чемпіонаті України з боротьби самбо Віталіна Пєтухова виборола 1 місце;

10 лютого 2018р. у м. Ірпінь пройшов відкритий чемпіонат Київської області з хортингу серед юнаків і дівчат, кадетів, юніорів та дорослих наші спортсмени показали наступні результати: В’ячеслав Лямжин, Артем Кісельов вибороли 1 місце, Едуард Лащук, Станіслав Сум, Назар Кім вибороли 2 місце;

18-23.лютого.2018р. у м. Коломия пройшов чемпіонат України з жиму лежачи наші спортсмени показали наступні результати: Поліна Кочерова виборола 1 місце, Дмитро Бондаренко — 2 місце, Андрій Тарасов — 3 місце;

03 березня 2018р. у м. Харкові пройшов 1 етап чемпіонату України з акробатичного рок-н-ролу серед пар та команд формейшн, наші спортсмени показали наступні результати: Іван Клюйко, Арина Клименко, Дмитро Ступак, Софія Науменко вибороли 1 місце; Арина Клименко, Еда Каліннікова, Ганна Колтак вибороли 3 місце.

18 березня 2018р. у м. Київ пройшов чемпіонат України з хортингу де Станіслав Кім виборов 3 місце.

16-18 березня 2018р. у м. Кривий Ріг пройшов Міжнародний турнір «Пам’ять» з боротьби самбо, наші спортсмени показали наступні результати:

Матвій Савченко виборов 2 місце, Єгор Никитенко виборов 3 місце.

24-26 березня 2018р. у м. Харків пройшов Всеукраїнський турнір з боротьби самбо пам’яті ЗТУ Є..В. Тещера, наші спортсмени показали наступні результати: Олександр Худолей — виборов 2 місце, Єгор Никитенко, Альона Базік вибороли 3 місце.

24-25 березня 2018р. у м. Покровськ Донецької області пройшов відкритий чемпіонат Української Федерації Косікі карате, наші спортсмени показали наступні результати: Марія Путря, Андрій Русов вибороли 1 місце, Дмитро Трифонов, Ксенія Загідуліна вибороли 2 місце; Богдан Голубєв, Дмитро Трифонов, Євген Водолазський, Богдан Басай вибороли 3 місце.

31 березня 2018р. у м. Павлоград пройшов ІІ етап чемпіонату України з акробатичного рок-н-ролу серед пар та команд формейшн, наші спортсмени показали наступні результати: Олексій Євсюков, Дар’я Шульжинська, Іван Клюйко, Арина Клименко вибороли 1 місце, Арина Клименко виборола 2 місце.

29 квітня 2018р. у м. Запоріжжя пройшов ІІІ етап чемпіонату України з акробатичного рок-н-ролу сере пар та команд формейшн, наші спортсмени показали наступні результати: Іван Клюйко, Арина Клименко вибороли 1 місце, Арина Клименко виборола 2 місце.

28-30 квітня 2018р. у м. Мукачеве пройшов Всеукраїнський фут зальний турнір «Кубок Синая 2018» де Лисичанські футболісти вибороли 2 місце

04-05 травня 2018р. у м. Харків пройшов Всеукраїнський турнір з боротьби греко-римської серед юнаків де Олексій Вісягін виборов 3 місце.

19 травня 2018р. у м. Харків пройшов чемпіонат України з Айкідо, наші спортсмени показали наступні результати:

— Софія Онопка, Давид Зільберт, Назар Рєзніков, Дмитро Коржовський, Тетяна Лопата, Кирило Шеховцов, Поліна Гєрасєва, Дар’я Рєзнікова, Назар Рєзніков, Анастасія Бордачова, Катерина Носаль, Данило Лебедь, Владислав Кубкін, Амирхан Джабраилов, Олег Харченко, Захар Нечволод, Єгор Желновач, Михайло Місьянінов, Милана Білянська, Ілля Кохановський, Микита Ляшук, Ігор Корінний, Віола Боятюк, Дмитро Левадний, Ганна Федорова, Олександр Сосюра вибороли 1 місце;

— Іван Пєрьков, Анжеліка Ніколенко, Олександр Сосюра, Олександр Царюк, Володимир Сівіркін, Демид Соснін, Данило Лебедь, Микола Маслов, Михайло Мєсьянінов, Богдан Решетняк, Віола Боятюк, Анжеліка Ніколенко, Кирило Шеховцов, Мирослава Скакун, Іван Перьков, Володимир Сівіркін, Дмитро Решетняк, Тетяна Лопата, Дмитро Коржовський, Ілля Кохановський, Назар Павлюх, Амирхан Джабраилов, Михайло Надтока, Софія Надтока, Марія Козлова, Артем Шапошник, Єгор Желновач, Анастасія Бордачова, Альберт Зільберт, Марко Бєлоус, Давид Андрєєв, Софія Онопка, Анжеліка Ніколенко вибороли 2 місце;

— Марк Волик, Ганна Федорова, Марко Кривоножко, Владислав Кубкін, Олександр Романенко, Сергій Рохман, Вікторія Холодовська, Станіслав Єфіменко, Кирило Баранов, Мксим Золотовський, Лев Мерзляков, Марко Кривоножко, Дмитро Лизенко, Поліна Герасьова, Олег Харченко, Дмитро Решетняк, Михайло Мєсьянінов, Милана Білянська, Назар Павлюх, Вероніка Очеретяна, Мирослава Скакун,Олександр Царюк, Марко Бєлоус, Амирхан Джабраилов, Кирило Баранов,Владислав Казларов, Єгор Назаренко вибороли 3 місце.

26 травня — 01 червня 2018р. у смт Кароліно Бугаз, Одеської області пройшов чемпіонат України з боротьби самбо та пляжного самбо серед юнаків до 15 років Всеволод Сивоконь, Станіслав Синявський, Кирило Синявський вибороли 3 місце.

03 червня 2018р. у м. Київ пройшов Кубок України з акробатичного рок-н-ролу серед пар та команд формейшн, наші спортсмени показали наступні результати: Тимофій Плетньов, Ангеліна Можарова, Іван Клюйко, Анна Клименко, Кирило Безручко, Марта Уразовська вибороли 1 місце, Арина Клименко виборола 2 місце, Олександр Косолапов, Софія Бондаренко, Карина Якимова, Софія Якимова вибороли 3 місце.

03-04 червня 2018р. у м. Харків пройшов чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків 2003 р.н. та молодше, де Дарина Степаненко виборола 3 місце.

Лисичанським виконавчим комітетом Лисичанської міської ради було прийняте рішення «Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків у літній період 2018 року» № 158 від 03.04.2018 року.

Місцева оздоровча база м. Лисичанська складалась з 1 табору з денним перебуванням при КЗ «ЛМДЮСШ» зі спортивним ухилом «Рекорд», в якому відпочили 66 вихованців міської ДЮСШ — найкращих спортсменів за підсумками навчального року та 19 Літніх мовних пришкільних таборів з денним перебуванням, де відпочили за бюджетні кошти 1620 дітей соціальних категорій, що потребують особливої уваги, і 154 дитини — за батьківські кошти.

Відділом ведеться активна робота з керівниками підприємств та організацій міста щодо можливості виділення коштів для придбання путівок в дитячі заклади оздоровлення України, надається інформація про можливість співпраці з іншими регіонами країни.

Відділом у справах сім ї, молоді та спорту постійно направляються на оздоровлення в оздоровчі заклади України діти пільгових категорій.

Зокрема, до міжнародного дитячого центру «Артек» Київська обл. станом на 30.06.2018 р. спеціалістами відділу було направлено 14 дітей, з них: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування — 7, дітей-інвалідів -1, дітей з багатодітних та малозабезпечених родин — 4, дітей відмінників навчання — 1; талановитих та обдарованих дітей — 1;

До українського дитячого центру «Молода гвардія» м. Одеса станом на 30.06.2018 р. спеціалістами відділу було направлено 12 дітей, з них: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування — 6; дітей з багатодітних та малозабезпечених родин — 2, дітей-інвалідів — 1, талановитих та обдарованих дітей — 3.

Крім того, діти м. Лисичанська в червні 2018 року мали змогу відпочити та оздоровитись в таких закладах відпочинку та оздоровлення України як

— санаторії: «Чкалова», «Зелена горка», «Люсдорф», «Ходжибей», «Затока» (м. Одеса); «Червона гвоздика», «Бердянський», «Райський куточок» (м. Бердянськ); «Джерело» (м. Трускавець);

— табори відпочинку: «Мечта», «Заря» (м. Кремінна); «Джура» (м. Старобільськ); «Солнечній берег» (с. Сергіївка), «Салют» (с. Кирилівка); «Крилатий» (Херсонська обл.)

— бази відпочинку «Оскол» (Харківська обл.); «Райський куточок» (с. Шипілово).

Впродовж червня тренери-викладачі КЗ «ЛМДЮСШ» в рамках навчально-тренувальних зборів з групами вихованців (14 дітей) виїжджали на відпочинок до м. Миколаїв та м. Генічеськ (Херсонська обл.).

Станом на 30 червня 2018 року різними формами відпочинку та оздоровлення охоплено 2406 дітей віком від 7 до 18 років, з них 2073 дитини, що належать до пільгових категорій.

Зокрема, влітку 2018 року планується охопити відпочинковими та оздоровчими послугами 3349 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Працівники відділу сумлінно виконують посадові обов’язки, працюють у тісному зв’язку з іншими відділами та службами міськради.

Начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Н. П. Нецвєт