Порядок пред'явлення претензій у разі невдалої покупки або неякісного виконання замовлення

Споживач завжди правий! Цю фразу ми часто чуємо. Але чи вірна така позиція? Ринок — це взаємовідносини сторін. І у обох сторін цих відносин є як права, так і обов’язки. Тільки в тому випадку, коли споживач виконує свої обов’язки, він може наполягати на дотриманні його законних прав.

На сьогоднішній день Закон України «Про захист прав споживачів» визначає не лише права, а й обов’язки споживача. У ст. 4 «Обов’язки споживача» зазначено, що споживач зобов’язаний:

1) перед початком експлуатації товару уважно ознайомитися з правилами експлуатації, викладеними в наданій виробником (продавцем, виконавцем) документації на товар;

Подробнее...

Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про захист прав споживачів»

11 грудня 2019 року набув чинності Закон України від 12.11.2019 № 286-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гармонізації законодавства у сфері порівняльної реклами із правом Європейського Союзу» яким вноситься зміни до частин 2, 3 статті 19 Закону України «Про захист прав споживачів».

Частина 2 ст.19 в новій редакції:

2.Підприємницька практика вважається такою, що вводить в оману, якщо вона спонукає або може спонукати споживача дати згоду на здійснення правочину, на який в іншому випадку він не погодився б, шляхом надання йому неправдивої чи неповної інформації або ненадання інформації про:

Подробнее...

Монетами 1, 2 та 5 копійок не можна розраховуватися з 1 жовтня 2019 року

З 1 жовтня 2019 року українці не зможуть використовувати монети 1, 2 та 5 копійок для здійснення готівкових розрахунків. Ці монети перестануть бути платіжним засобом та будуть вилучені з готівкового обігу.

Рішення про вилучення дрібних монет з обігу — це частина комплексного рішення з оптимізації Національним банком України номінального ряду банкнот та монет гривні.

Подробнее...

Щодо торгівлі новорічними ялинками у місті

Торгівля ялинками у місті Лисичанську почне здійснюватися з 16 грудня і триватиме до 31 грудня 2019 року включно.

З метою задоволення попиту населення у новорічних ялинках, впорядкування передноворічної виїзної торгівлі, рішенням виконавчого комітету Лисичанської міської ради від 03.12.2019 № 611 були визначені місця для здійснення виїзної передноворічної торгівлі хвойними деревами на території міста. Всього для продажу ялинок перед новорічними святами, крім ринків, було визначено додатково 14 місць у різних мікрорайонах міста.

Подробнее...

Щодо проведення спільного заходу в сфері захисту прав споживачів

На виконання Плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 983-р, 5 вересня, спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської ради та управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області спільно продовжено роботу роз’яснювального характеру в торгівельних центрах міста, а саме: проведено семінар з питань захисту прав споживачів для суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність в ТК «Морозко — Плаза» .

Подробнее...

Щодо правового регулювання споживчої політики, проблемних питань та шляхів їх вирішення

5 грудня спеціалісти відділу споживчого ринку Лисичанської міської ради взяли участь у семінарі «Правове регулювання споживчої політики, проблемні питання та шляхи їх вирішення», що пройшов у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Луганській області під головуванням начальника Головного управління Ріти Холоденко.

Захід відбувся в рамках виконання плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року.

Подробнее...

В Україні почали діяти нові правила маркування харчових продуктів

З 6 серпня 2019 року вступила в силу основна частина положень Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», яким встановлюються загальні принципи та вимоги щодо інформації про харчові продукти, зокрема, стосовно їх маркування, а також обов’язки операторів ринку стосовно доведення цих даних до споживачів.

Вимоги нового закону поширюватимуться не тільки на виробників харчових продуктів на всіх етапах виробництва та обігу, але і на харчові продукти, що призначені для кінцевого споживача, зокрема такі, що реалізуються у закладах ресторанного господарства.

Подробнее...

Шановні споживачі, будьте уважними!

Останнім часом до відділу споживчого ринку Лисичанської міської ради звертаються споживачі зі скаргами на підприємців, з якими вони уклали договір на виконання робіт (ремонт покрівлі житлового приміщення, виготовлення та монтаж метало — пластикових конструкцій, утеплення житлового приміщення та інше). Часто споживачі знаходять потенційних виконавців робіт через оголошення в Інтернеті або газеті. Після того, як споживач укладає договір та сплачує певну суму коштів виконавець робіт або виконує роботи повільно та неякісно, або взагалі зникає.

Подробнее...

До уваги споживачів!

З 18 липня 2019 року у тестовому режимі запрацював сайт небезпечної нехарчової продукції, розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

На сайті можна перевірити безпечність нехарчової продукції за категоріями: «Дитячі товари», «Мийні засоби», «Транспорті засоби та запчастини», «Промислові вироби та обладнання», «Засоби вимірювальної техніки», «Електричне та електронне обладнання», «Паливо» та інші товарні категорії.

Подробнее...

У Лисичанську проведено семінар з питань захисту споживачів

Минулого четверга, 3 жовтня, спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської ради спільно з спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області проведено семінар з питань захисту прав споживачів для суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у торгівельному центрі «Кристалл» міста Лисичанська.

Подробнее...

Про право на використання електронних платіжних засобів при купівлі продукції (товарів, робіт, послуг)

До відділу споживчого ринку надходять звернення з питання недотримання суб’єктами господарювання (продавцями товарів, надавачами послуг) установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів.

Подробнее...