
Інклюзивне водіння: в Україні реалізують проєкт «Безбар'єрні автошколи»
- Безбар'єрність
- 08.05.2025
Міністерство внутрішніх справ України з 2024 року реалізує проєкт «Безбар’єрні автошколи» — платформу можливостей для осіб з інвалідністю, які прагнуть опанувати навички керування транспортними засобами. Ініціатива впроваджується в межах національного проєкту Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів».
Проєкт має на меті забезпечити рівний доступ до навчання в автошколах для:
- осіб з інвалідністю, які хочуть отримати посвідчення водія вперше;
- водіїв, які набули порушень повсякденного функціонування після отримання посвідчення і потребують перенавчання на спеціально адаптованому транспортному засобі.
Як оформити пенсію, не виходячи з дому, за допомогою Дія.Підпису?
- Безбар'єрність
- 03.04.2025
Сьогодні, щоб оформити пенсію, не обов'язково особисто йти до Пенсійного фонду України: відповідну заяву можна подати онлайн. І навіть мати кваліфікований електронний підпис (КЕП) теж не обов'язково, адже можна скористатись Дія.Підписом.
Щоб отримати Дія.Підпис, завантажуємо на смартфон мобільний застосунок Дія та активуємо безпосередньо Дія.Підпис. Смартфон використовуватимемо паралельно із комп’ютером.
Для оформлення пенсії онлайн потрібні будуть скановані копії документів.
Етика взаємодії з людиною, яка перебуває у стресі
- Безбар'єрність
- 02.12.2024
Часом розпізнати стрес не завжди вдається. А впоратися з ним самотужки - поготів.
Якщо вам складно, страшно, тривожно, якщо найменший подразник викликає бурхливу реакцію, а емоційний та моральний стан впливають на ваші стосунки з близькими, нормально і свідомо - звернутися за професійною допомогою.
Центри життєстійкості для того і створені - підтримати, навчити оговтуватися після потрясінь, стати тим плечем, якого іноді кожному з нас не вистачає.
Команди Центрів життєстійкості проходять професійні навчання за програмою “Самодопомога Плюс” від ВООЗ. А потім проводять цей тренінг у своїх просторах.
Про толерантне спілкування читайте в "Довіднику безбар'єрності"
- Безбар'єрність
- 17.03.2025
Війна лишає відбитки на кожному.
Психологічні можна помітити не одразу, а от фізичні не завжди сховаєш від сторонніх. Глибокі шрами, сліди опіків та інші ушкодження завжди привертають увагу.
Про те, як коректно взаємодіяти з різними людьми, зокрема й зі співрозмовниками, які мають видимі травми обличчя, розповідає оновлений розділ «Довідника безбар’єрності».
Користуйтеся Мапою Незламності в Дії й завжди залишайтесь на зв'язку
- Безбар'єрність
- 29.11.2024
Після ранкового обстрілу жителі п’яти регіонів України лишилися без світла та подекуди без звʼязку. Дбаємо, щоб ви легко й швидко знайшли тепло, інтернет, аптечку, генератор та інше. Шукайте в Дії найближчі пункти незламності та укриття — за 2 кліки.
Дія допоможе вибрати та прокласти шлях до пункту незламності чи укриття навіть без інтернету — для цього завантажте мапу. Розповідаємо, як це зробити:
1. На головній сторінці Дії натисніть Мапу незламності та укриттів
2. Натисніть три крапки вгорі екрану з мапою
3. У меню виберіть Завантажені мапи
4. Натисніть свою область, і готово — мапа вже в телефоні!
Відбулося засідання Ради безбар'єрності при Лисичанській МВА
- Безбар'єрність
- 17.02.2025
Відбулося засідання Ради безбар’єрності при Лисичанській міській військовій адміністрації. Під час засідання розглянуто питання можливості приведення об’єктів фізичного оточення, в яких розміщуються структурні підрозділи військової адміністрації та комунальні заклади, до вимог безбар’єрності.
Також розпочато роботу з розроблення проєкту місцевого плану заходів на 2025-2026 роки зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
За підсумками обговорення структурним підрозділам адміністрації були надані відповідні протокольні доручення.
Основи безбар'єрності: як діяти, якщо побачили дитину без супроводу дорослих
- Безбар'єрність
- 02.10.2024
Практичні рекомендації, які допоможуть у такій ситуації, опубліковані в «Довіднику безбар’єрності», створеному за ініціативи Першої леді Олени Зеленської. Ось декілька з них:
- Переконайтеся, що дитина дійсно одна. Поговоріть з оточуючими, дізнайтеся, чи не бачили вони дорослих поруч. Не залишайте дитину саму.
- Якщо дитині потрібна медична допомога, негайно викличте швидку. Якщо маєте відповідні знання та навички, надайте першу допомогу самостійно або попросіть про це когось.
Організаційно-методичні вказівки з підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях на 2025-2026 роки
- Безбар'єрність
- 13.12.2024
Державна служба України з надзвичайних ситуацій інформує, що відповідно до статті 39 Кодексу цивільного захисту України та пункту 7 Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. No 444, з метою забезпечення організації навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях розробила та наказом ДСНС від 28.11.2024 No 1268 затвердила Організаційно-методичні вказівки з підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях на 2025–2026 роки.
Ознайомитись із документом можна за посиланням - https://bit.ly/3ZORhWB
Чи може пенсіонер пройти ідентифікацію, пред'явивши в сервісному центрі ПФУ е-паспорт у "Дії"?
- Безбар'єрність
- 27.09.2024
Для того, щоб перевірити, чи дійсно виплату від держави отримує саме та особа, якій вони призначені, отримувачі пенсій та соціальних виплат періодично проходять фізичну ідентифікацію.
Ідентифікацію можна пройти як офлайн, так і онлайн (детальніше ми розповідали за посиланням https://www.msp.gov.ua/news/23212.html).
Під час проходження ідентифікації у сервісних центрах ПФУ, у деяких отримувачів постало питання: чи можна в якості документа, який підтверджує особу, використати не паперовий паспорт, а е-паспорт з “Дії”?
Безбар'єрний простір: затверджено Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності закладів освіти
- Безбар'єрність
- 11.12.2024
Міністерство розвитку громад та територій України розробило та затвердило Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп населення.
Методичні рекомендації розроблено з метою надання методичної допомоги для власників (балансоутримувачів) будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти щодо створення в закладі освіти безперешкодного середовища, забезпечення рівних можливостей усіх учасників освітнього процесу та відвідувачів.
Більше інформації на сайті Міністерства розвитку громад та територій України https://mtu.gov.ua/news/36161.html
Правила безбар'єрних комунікацій на щодень
- Безбар'єрність
- 23.09.2024
Маючи сумніви та непевність щодо використання певних слів і фраз, варто запитати себе: «Чи сподобалось би мені таке звернення? Чи комфортно було, якби так говорили про мене?».
Адже головний принцип комунікації у Центрах життєстійкості - «спочатку людина». Спілкуючись з кимось індивідуально, проводячи групові заходи, ми пам’ятаємо про залученість кожного у всі активності простору.
Центр життєстійкості - це середовище без ярликів. Саме тут жителі громади, незалежно від віку, гендеру чи соціального статусу, вчаться турботи про ментальне здоров’я та родинні стосунки.
Еще статьи...
- Як подати заяву на реєстрацію кандидатом в опікуни / піклувальники онлайн?
- Мапа безбарʼєрності вокзалів України
- Укрзалізниця у партнерстві з Mastercard адаптувала застосунок для людей з порушеннями зору
- Довідка про доходи пенсіонера: як оформити онлайн
- Що таке інформаційна безбар'єрність
- Як створити середовище, де кожен почуватиметься зручно та комфортно?
- Не розумієте, як взаємодіяти з людьми, які мають бойовий досвід?
- Основи безбар'єрності: як реагувати на протиправні дії щодо інших осіб?
- Інформаційні матеріали щодо безбар'єрності
- Запрацював новий сервіс для пошуку безбар'єрних локацій