Організаційно-методичні вказівки з підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях на 2025-2026 роки
- Безбар'єрність
- 13.12.2024
Державна служба України з надзвичайних ситуацій інформує, що відповідно до статті 39 Кодексу цивільного захисту України та пункту 7 Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. No 444, з метою забезпечення організації навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях розробила та наказом ДСНС від 28.11.2024 No 1268 затвердила Організаційно-методичні вказівки з підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях на 2025–2026 роки.
Ознайомитись із документом можна за посиланням - https://bit.ly/3ZORhWB
Безбар'єрний простір: затверджено Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності закладів освіти
- Безбар'єрність
- 11.12.2024
Міністерство розвитку громад та територій України розробило та затвердило Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп населення.
Методичні рекомендації розроблено з метою надання методичної допомоги для власників (балансоутримувачів) будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти щодо створення в закладі освіти безперешкодного середовища, забезпечення рівних можливостей усіх учасників освітнього процесу та відвідувачів.
Більше інформації на сайті Міністерства розвитку громад та територій України https://mtu.gov.ua/news/36161.html
Правила безбар'єрних комунікацій на щодень
- Безбар'єрність
- 23.09.2024
Маючи сумніви та непевність щодо використання певних слів і фраз, варто запитати себе: «Чи сподобалось би мені таке звернення? Чи комфортно було, якби так говорили про мене?».
Адже головний принцип комунікації у Центрах життєстійкості - «спочатку людина». Спілкуючись з кимось індивідуально, проводячи групові заходи, ми пам’ятаємо про залученість кожного у всі активності простору.
Центр життєстійкості - це середовище без ярликів. Саме тут жителі громади, незалежно від віку, гендеру чи соціального статусу, вчаться турботи про ментальне здоров’я та родинні стосунки.
Етика взаємодії з людиною, яка перебуває у стресі
- Безбар'єрність
- 02.12.2024
Часом розпізнати стрес не завжди вдається. А впоратися з ним самотужки - поготів.
Якщо вам складно, страшно, тривожно, якщо найменший подразник викликає бурхливу реакцію, а емоційний та моральний стан впливають на ваші стосунки з близькими, нормально і свідомо - звернутися за професійною допомогою.
Центри життєстійкості для того і створені - підтримати, навчити оговтуватися після потрясінь, стати тим плечем, якого іноді кожному з нас не вистачає.
Команди Центрів життєстійкості проходять професійні навчання за програмою “Самодопомога Плюс” від ВООЗ. А потім проводять цей тренінг у своїх просторах.
Як подати заяву на реєстрацію кандидатом в опікуни / піклувальники онлайн?
- Безбар'єрність
- 09.09.2024
Кожній дитині потрібна родина. Близькі родичі можуть в першу чергу стати опікунами чи піклувальниками дитини, яка осиротіла або втратила батьківську опіку.
Опіка оформлюється над дитиною, яка ще не досягла 14-ти років. А піклування встановлюється над дітьми з 14-ти до 18-ти років.
Подати заяву для того, щоб стати кандидатом в опікуни / піклувальники, можна через вебпортал Дія.
Алгоритм дій дивіться тут: https://www.msp.gov.ua/news/23987.html
Користуйтеся Мапою Незламності в Дії й завжди залишайтесь на зв'язку
- Безбар'єрність
- 29.11.2024
Після ранкового обстрілу жителі п’яти регіонів України лишилися без світла та подекуди без звʼязку. Дбаємо, щоб ви легко й швидко знайшли тепло, інтернет, аптечку, генератор та інше. Шукайте в Дії найближчі пункти незламності та укриття — за 2 кліки.
Дія допоможе вибрати та прокласти шлях до пункту незламності чи укриття навіть без інтернету — для цього завантажте мапу. Розповідаємо, як це зробити:
1. На головній сторінці Дії натисніть Мапу незламності та укриттів
2. Натисніть три крапки вгорі екрану з мапою
3. У меню виберіть Завантажені мапи
4. Натисніть свою область, і готово — мапа вже в телефоні!
Мапа безбарʼєрності вокзалів України
- Безбар'єрність
- 04.09.2024
ЛУН Місто та Укрзалізниця створили Мапу безбарʼєрності вокзалів України
Завдяки мапі ви зможете перевірити доступність локацій на вокзалі. А 3D-моделі дозволять уважно роздивитися вхідну групу та колії заздалегідь, щоб обрати зручні варіанти маршруту.
На інтерактивній мапі вже можна знайти інформацію про 12 вокзалів України у таких містах: Київ, Львів, Одеса, Дніпро, Харків, Суми, Івано-Франківськ, Полтава, Запоріжжя, Ужгород, Рівне, Вінниця. Міста будуть додаватись.
Основи безбар'єрності: як діяти, якщо побачили дитину без супроводу дорослих
- Безбар'єрність
- 02.10.2024
Практичні рекомендації, які допоможуть у такій ситуації, опубліковані в «Довіднику безбар’єрності», створеному за ініціативи Першої леді Олени Зеленської. Ось декілька з них:
- Переконайтеся, що дитина дійсно одна. Поговоріть з оточуючими, дізнайтеся, чи не бачили вони дорослих поруч. Не залишайте дитину саму.
- Якщо дитині потрібна медична допомога, негайно викличте швидку. Якщо маєте відповідні знання та навички, надайте першу допомогу самостійно або попросіть про це когось.
Укрзалізниця у партнерстві з Mastercard адаптувала застосунок для людей з порушеннями зору
- Безбар'єрність
- 02.09.2024
Усі інклюзивні елементи застосунку було запроваджено та протестовано у співпраці з компанією Access Lab (Лабораторія цифрової доступності).
Відтепер з усіма елементами інтерфейсу застосунку можна взаємодіяти за допомогою голосового керування та озвучення VoiceOver (iOS) та TalkBack (Android). Для цього всі кнопки, перемикачі, текстові поля та інші інтерактивні елементи були доповнені текстовими мітками, що описують їхні функції.
«Програма безбар'єрності Укрзалізниці – це один з ключових елементів стратегії та філософії компанії. Вокзали, поїзди та всі наші сервіси мають бути максимально доступними для всіх пасажирів. Ми системно йдемо до цього і сьогодні випустили оновлення, яке дозволить людям з порушеннями зору купувати квитки на поїзд, не виходячи з дому та без сторонньої допомоги. Дякую нашій IT-команді, пасажирникам та партнерам за розвиток застосунку», – зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.
Чи може пенсіонер пройти ідентифікацію, пред'явивши в сервісному центрі ПФУ е-паспорт у "Дії"?
- Безбар'єрність
- 27.09.2024
Для того, щоб перевірити, чи дійсно виплату від держави отримує саме та особа, якій вони призначені, отримувачі пенсій та соціальних виплат періодично проходять фізичну ідентифікацію.
Ідентифікацію можна пройти як офлайн, так і онлайн (детальніше ми розповідали за посиланням https://www.msp.gov.ua/news/23212.html).
Під час проходження ідентифікації у сервісних центрах ПФУ, у деяких отримувачів постало питання: чи можна в якості документа, який підтверджує особу, використати не паперовий паспорт, а е-паспорт з “Дії”?
Довідка про доходи пенсіонера: як оформити онлайн
- Безбар'єрність
- 23.08.2024
Навіщо пенсіонерам довідка про доходи і як її оформити онлайн?
В межах рубрики «Цифрова безбар’єрність» розбираємось, як отримати довідку про доходи пенсіонера не виходячи з дому.
Довідка про доходи пенсіонера може знадобитися для оформлення субсидії, виїзду за кордон, переведення за кордон пенсійних виплат тощо.
Таку довідку можна оформити онлайн через Портал Пенсійний фонд України або ж через Портал Дія.
Покроковий алгоритм — за посиланням https://www.msp.gov.ua/news/23962.html
Еще статьи...
- Що таке інформаційна безбар'єрність
- Як створити середовище, де кожен почуватиметься зручно та комфортно?
- Не розумієте, як взаємодіяти з людьми, які мають бойовий досвід?
- Основи безбар'єрності: як реагувати на протиправні дії щодо інших осіб?
- Інформаційні матеріали щодо безбар'єрності
- Запрацював новий сервіс для пошуку безбар'єрних локацій
- Як взаємодіяти з людиною, яка користується кріслом колісним?
- Гайд безба'єрних подій
- Як підійти до людини з порушеннями зору?
- Правила толерантного спілкування