Що робити, якщо ви стали жертвою торгівлі людьми

Торгівля людьмиЩо робити, якщо ви стали жертвою торгівлі людьми, та як отримати допомогу!

Дивіться в ВІДЕО https://youtu.be/9pZdvVR7kjU

Матеріал підготовлено ТОВ «МК ТРК» (ICTV) в рамках медіа проєкту «Мости солідарності та відновлення: комунікаційна кампанія для звільнених та прифронтових міст», що фінансується Міністерством закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великої Британії.

#МостиСолідарності

Встановлення статусу осіб, постраждалих від торгівлі людьми

Торгівля людьми у сучасному світі залишається підступним злочином, що включає в себе використання обману, шантажу, застосування фізичного та психологічного насильства, а також різних форм експлуатації.

Кожен, хто зазнав цього явища може звернутися до місцевої державної адміністрації за місцем перебування для встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми. Відтак, такі особи отримують право на виплату одноразової допомоги у розмірі трьох прожиткових мінімумів.

Подробнее...

Ризики потрапляння у торгывлю людьми

Торгівля людьми - сучасна форма рабства, яка становить загрозу життю та безпеці громадян. Постраждалі від цього злочину опиняються в особливо вразливому становищі, зазнаючи експлуатації у різних формах та проявах. Існує безліч ризикових факторів, сьогодні розповідаємо про найпоширеніші з них.

Крім того, є можливість пройти чек-лист індикаторів, що свідчать про те, що особа може бути постраждалою від торгівлі людьми. Це допоможе вчасно виявити проблему та надати необхідну підтримку.

Подробнее...

Права осіб, які постраждали від торгівлі людьми

Жертвами торгівлі людьми можуть стати діти, жінки або чоловіки.

Тому Кабінет Міністрів України затвердив порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Завдяки цьому статусу, особи, які постраждали від торгівлі людьми мають певні права, у тому числі й на безоплатну правничу допомогу.

Детальніше про це - в картках.

Важливо! Для осіб, які стали жертвою торгівлі людьми, працює національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми 0-800-505-501 та 527, щоденно з 08:00 до 20:00

Подробнее...

Що таке торгівля людьми та яку передбачено відповідальність за такі дії

Торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина (наприклад, продаж, викрадення, нелегальне вивезення людини з метою трудової експлуатації). Жертвами цього злочину можуть стати діти, жінки або чоловіки. Тому держава втілює систему заходів, які здійснюються в рамках протидії торгівлі людьми та спрямовані на:

- виявлення таких злочинів;

- виявлення постраждалих осіб;

- встановлення осіб - торгівців людьми та притягнення їх до відповідальності.

Подробнее...

Доступна допомога для постраждалих від дій, пов'язаних з торгівлею людьми

Нагадуємо, що кожна постраждала особа має законне право на отримання необхідної допомоги, адже в нашій країні, так і в багатьох інших, існують законодавчі механізми та програми, спрямовані на захист їхніх прав.

Якщо ви, чи хтось, кого ви знаєте, потрапив в ситуацію торгівлі людьми, негайно звертайтесь за допомогою. Про все це детальніше у нашій інфографіці

#протидіяторгівлілюдьми

Торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації - кожен може постраждати від злочину!

У випадку, якщо ви підозрюєте, що потрапили до рук торгівців людьми, телефонуйте 102.

Якщо ви перебуваєте за кордоном - телефонуйте на лінію 112 (екстрена допомога в ЄС)

Способи звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

Подробнее...

Куди звертатись, якщо ви або ваші близькі знайомі постраждали від торгівлі людьми

Тут детальніше про:

Детальніше: https://www.msp.gov.ua/news/22987.html

ПАМ'ЯТАЙТЕ: Якщо вам відомо про випадки торгівлі людьми – звертайтеся за такими номерами:

Подробнее...

Розпочато інформаційну кампанію "ПРИДИВИСЬ" до Європейського дня протидії торгівлі людьми

Мінсоцполітики спільно з партнерами розпочинають інформаційну кампанію «ПРИДИВИСЬ» до Європейського дня протидії торгівлі людьми, який відзначатиметься 18 жовтня.

Торгівля людьми — темна сторона нашого світу. Цей злочин може адаптуватися до потреб «ринку», законів, економічної та соціальної ситуації в країні. Він може набувати різних форм, від примусової праці до сексуального чи домашнього рабства.

Повномасштабна війна, збільшення людей, які були змушені покинути свої домівки, гуманітарна та безпекова кризи — фактори, які сприяють поширенню злочину торгівлі людьми.

Подробнее...

Пам'ятка для осіб, постраждалих від торгівлі людьми

У сучасному світі зростає кількість злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми. Ця проблема вимагає комплексного підходу до її розв'язання, що передбачає єдину політику, спрямовану на протидію цьому злочину на центральному та місцевому рівні у співпраці з державними, місцевими і міжнародними організаціями. Тому Урядом була затверджена Державна цільова соціальна програма протидії торгівлі людьми до 2025 року.

Головною метою програми є удосконалення механізму запобігання торгівлі людьми, підвищення ефективності виявлення осіб, які вчиняють злочини, а також забезпечення захисту прав та надання допомоги постраждалим.

Подробнее...