Урядова «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
В Україні за телефонним номером 1547 цілодобово та безкоштовно діє «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
На «гарячу лінію» може звернутись кожен, хто потерпає від домашнього насильства або якщо стало відомо про загрозу вчинення такого насильства та отримати:
— інформаційну та правову консультацію, за потреби — й екстрене реагування поліції;
— психологічну допомогу потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.
Домашнє насильство з використанням інформаційних технологій. Куди звернутися по допомогу?
Кібернасильство все частіше стає частиною домашнього насильства. Детальніше про ознаки такого насильства та куди звернутися по допомогу розповідаємо в межах інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”, що реалізується до Міжнародної акції “16 днів проти насильства”.
Партнер/ка, зокрема колишній/я, або родич/ка може:
- постійно стежити за вашими діями онлайн і використовувати це проти вас;
- зламувати акаунти чи вимагати доступ до ваших облікових записів;
- публікувати принизливу інформацію або шантажувати зробити це;
Насильство ховається у тиші: як знайти вихід?
#16_днів_проти_насильства
Насильство ховається у тиші: як знайти вихід?
Офіс Омбудсмана розробив спеціальну брошуру, (https://ombudsman.gov.ua/.../posibnikzzapobigannyataproti...) яка містить важливу інформацію про домашнє насильство: його ознаки, як розпізнати, що ви або хтось поруч є жертвою, а також куди звертатися за допомогою.
Як попередити кібернасильство?
Щоденно користуючись соціальними мережами чи вебресурсами кожен та кожна з нас піддаємось ризику зазнати негативного, подекуди насильницького впливу.
Про те, як попередити насильство в інтернеті та убезпечити себе та дітей розповідаємо в рамках інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”. Ініціатива реалізується в межах Міжнародної акції “16 днів проти насилля”.
Кілька важливих кроків та порад, які допоможуть зменшити ризик та не постраждати від кібернасильства:
1. Оберігайте персональну інформацію. Не діліться особистими даними, контролюйте налаштування конфіденційності та захисту, а також не відкривайте сумнівні посилання та файли від невідомих осіб.
2. Розпізнавайте кібернасильство. Будьте уважні до ознак агресії чи переслідування. Постійні негативні коментарі, повідомлення з погрозами, небажані контакти – це ознаки кібербулінгу чи кіберсталкінгу.
Яку допомогу може надати система безоплатної правничої допомоги постраждалим від кібернасильства?
Про це розповідаємо в межах інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”, що реалізується до Міжнародної акції “16 днів проти насильства”.
Юристи системи безоплатної правничої допомоги (БПД):
- проконсультують щодо ваших прав;
- допоможуть звернутися до поліції, зокрема допоможуть систематизувати матеріали, підготувати заяву та роз’яснять як подати звернення.
Звернутися до поліції можна у найближчому відділку поліції, зателефонувавши на лінію «102» або подавши електронне звернення до кіберполіції.
Різновиди насильства в цифровому середовищі щодо жінок: як діяти постраждалим
Жінки та дівчата все частіше стають постраждалими від кібернасильства. Розвиток інформаційних технологій створює нові форми та нові загрози такого насильства.
Про його види в цифровому просторі розповідаємо в межах інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”. Ініціатива реалізується в межах Міжнародної акції “16 днів проти насилля” та має на меті допомогти користувачам інтернету ідентифікувати, знати та протидіяти ознакам насильства в цифровому середовищі.
З якими проявами кібернасильства найчастіше стикаються жінки?
- Кібербулінг - цькування, спрямоване на приниження, образу чи залякування.
- Сексистська мова ворожнечі - принизливі або дискримінаційні висловлювання на основі статі.
- Бодішеймінг — образи або висміювання зовнішності жінки через соціальні мережі чи інші цифрові платформи.
- Флеймінг – публічні агресивні або образливі коментарі, що створюють ворожу атмосферу.
Дитина вважається постраждалою від домашнього насильства, навіть тоді, коли є лише його свідком
Перебування в домі, де відбувається домашнє насильство, може мати для дитини значні негативні психологічні наслідки. При цьому дитині не обов’язкового бачити бійки, так само травматично для неї буде чути звуки сварки або відчувати напругу у стосунках рідних та просто усвідомлювати ситуацію.
Ускладнює ситуацію ще й те, що діти повністю залежать від дорослих, що їх оточують.
Тому, якщо вам стало відомо, що дитина систематично є свідком домашнього насильства чи воно вчиняється щодо неї, повідомте про це:
- службу у справах дітей того населеного пункту, де проживає дитина;
- чи на Національну дитячу гарячу лінію 0 800 500 225;
Як ідентифікувати насильство в цифровому середовищі?
Цифрове насильство є серйозною загрозою для Вашого психічного і фізичного благополуччя. У цифровому просторі неможливо захистити себе повністю, але цілком реально убезпечитися від ризиків та загроз, якщо знати як діяти.
В межах кампанії «Кібернасильство: знаємо та протидіємо» ми розповімо про те, як ідентифікувати насильство в інтернеті та запобігти йому. Ініціатива реалізується з нагоди Міжнародної акції «16 днів проти насилля».
З якими формами кібернасильства Ви можете зіткнутися під час користування інтернетом?
- кібербулінг — цькування із застосуванням цифрових технологій. Проявляється через поширення неправдивих відомостей, розміщення компрометуючих фотографій, надсилання повідомлень з погрозами в онлайн-просторі;
Кіберполіція інформує про відповідальність за вчинення різних видів булінгу
Булінг – цілеспрямоване застосування психологічного, фізичного, економічного або сексуального насильства для завдання шкоди або приниження іншої людини, найчастіше дитини чи підлітка.
У випадку кібербулінгу така деструктивна поведінка реалізується кривдником/кривдницею з використанням засобів електронного зв’язку.
Про те, яка відповідальність чекає зловмисників, розповідаємо в межах інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”, що реалізується до Міжнародної акції “16 днів проти насильства”.
Основні види булінгу:
- систематичні погрози, в тому числі у месенджерах та соціальних мережах;
Домашнє насильство може мати різні форми, але його не слід плутати зі звичайним конфліктом
Конфлікт — це випадкове та нерегулярне вирішення спірного питання без злого умислу. Насильство ж відзначається регулярністю й умисними діями.
Ймовірно, це домашнє насильство, якщо:
- вас постійно критикують, звинувачують, засуджують ваші дії, ображають, принижують, залякують, забороняють спілкуватися з іншими людьми — це ознаки психологічного насильства;
- систематично б’ють, погрожують убити, позбавляють їжі, сну, ліків, не дозволяють виходити на вулицю чи не пускають додому — фізичне насильство;
- забороняють витрачати ваші кошти чи користуватися майном, погрожують, що їх заберуть/забирають, контролюють, що і скільки ви їсте, купуєте — економічне насильство;
19 грудня вступає в силу закон, який посилює відповідальність за домашнє насильство
19 грудня вступає в силу закон, який посилює відповідальність за домашнє насильство. Про це заступниця Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко повідомила в етері «Єдиних новин».
Серед законодавчих змін, є запровадження норми щодо визнання дитини потерпілою, якщо у її присутності вчиняється домашнє насильство. Також закон чітко розмежовує поняття домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Наразі в структурі Національної поліції функціонує 61 мобільна група з протидії домашньому насильству. Крім того, є також спеціалізовані сектори з протидії домашньому насильству. Вони працюють в обласних центрах і в містах з населенням понад 50 000 мешканців.
Відбулося засідання Координаційної ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми
Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає більш актуальною і болючою темою для нашого суспільства. Вивчення проблеми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, довело, що сімейне виховання виступає пріоритетною формою в Україні.
«У пріоритеті Лисичанської міської військової адміністрації є сімейні форми виховання. Тому ми й намагаємося надати посилену допомогу дитячим будинкам сімейного типу Лисичанської громади, які переміщені у безпечні регіони України. Це й літнє оздоровлення наших дітей, і допомога товарами першої потреби, і подарунки до дня Святого Миколая тощо», - доповіла головний спеціаліст служби у справах дітей Наталія Гончарова на сьогоднішньому засіданні Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.
Еще статьи...
- Домашне насильство - тиха проблема, про яку потрібно кричати
- Фізичний або психічний примус як обставина, що виключає кримінальну протиправність діяння
- Як захистити дітей від сексуального насильства в інтернеті. Гайд для батьків
- Платформа допомоги врятованим
- Регіональна "гаряча лінія" з питань протидії домашньому і г'ендерно обумовленому насильству
- Інструментарій із запобігання онлайн насильству щодо дівчат-підлітків
- Які наслідки публікації оголеного селфі дівчини без її дозволу
- Що робити, якщо твої оголені селфі опинилися в мережі
- Захист особистої інформації та конфіденційності постраждалих від домашнього насильства
- Їдете на роботу за кордон? В картках прості правила, щоб не стати жертвою торгівлі людьми