•  
 

Нові сервіси МВС України

Ігор Клименко: Всебічна підтримка та належний соціальний захист для наших захисників — важливе завдання МВС та складова Української Доктрини, ініційованої Президентом Володимиром Зеленським.

«Сьогодні запускаємо два сервіси для військовослужбовців та працівників органів системи МВС», — повідомив Міністр внутрішніх справ.

Перший сервіс — електронний кабінет постраждалого на сайті МВС України. Там військовослужбовці НГУ, ДПСУ, поліцейські, ДСНСники, які мають статус постраждалих, а також члени їх родин, можуть отримати доступ до своїх облікових даних та залишити запит на медичну, психологічну, юридичну допомогу. Необхідно лише зареєструватися в Єдиному вікні для громадян: https://services.mvs.gov.ua/

Подробнее...

"Ваш фінансовий рахунок додано": кіберполіція нагадує про шахрайську схему

Зловмисники розповсюджують через месенджер WhatsApp повідомлення про додавання фінансового рахунку та надходження на нього великих сум коштів. Повідомлення містять посилання на підконтрольні аферистам вебсайти, при переході за якими система просить авторизуватись та ввести платіжні дані.

Відповідну інформацію зловмисники можуть використовувати для доступу до онлайн-банкінгу жертв та спустошувати їх рахунки.

Кіберполіція нагадує, як не стати жертвами фішингових шахраїв:

- не переходьте за невідомими й підозрілими посиланнями;

Подробнее...

Навчання в інтернеті може виявитися якрговою шахрайскою схемою

«Бажаєте навчитися швидко заробляти? Встигніть потрапити на курс! Кількість місць обмежена!» — саме такі, на перший погляд, вигідні пропозиції, можуть надсилати шахраї

Як вберегти себе?

- Обирайте перевірені компанії, що надають послуги офіційно.

- Ознайомтеся з відгуками про компанію, перегляньте сайт, соціальні мережі, фінансові дані компанії.

Подробнее...

Пам'ятайте про правила безпеки у великодні дні

Плануючи відвідати культові споруди, перевірте тривалість комендантської години у вашому регіоні та наявність укриття поблизу. Також до богослужіння можна долучитися онлайн.

Крім того, пам'ятайте про базові правила поводження з відкритим вогнем, використання побутового обладнання, про мінну небезпеку на деокупованих та прифронтових територіях.

Забезпечувати безпеку на Великдень будуть понад 23 000 правоохоронців та більше, ніж 7 000 рятувальників. Також чергуватиме понад 2 200 одиниць спецтехніки ДСНС.

Подробнее...

Подбайте про онлайн-безпеку: поради кіберполіції

Ми постійно використовуємо інтернет, тож значущість онлайн-безпеки все більше зростає. Поліція активно працює над усуненням віртуальних загроз для користувачів, зокрема дітей. Ось кілька порад та ресурсів, які допоможуть захистити себе та вашу сім'ю від загроз в інтернеті.

1. ⁠Захистіть свої облікові записи

Зловмисники можуть отримати доступ до ваших особистих даних через компрометацію облікових записів.

Детальні поради кіберполіції щодо захисту облікових записів – за посиланням (https://t.me/CyberpolUA/2046).

2. ⁠Будьте обережні в інтернеті

Подробнее...

Як не стати жертвою шахраїв та ворожої пропаганди: кіберполіція про фактчекінг

В умовах кібервійни зловмисники спотворюють новини та факти для досягнення власних цілей. Щоб не стати жертвою пропаганди чи шахраїв, необхідно переконуватися у достовірності інформації. У цьому контексті перевірка фактів або фактчекінг стає незамінним інструментом.

Фактчекінг (від англ. fact – факт та to check – перевіряти) - це процес перевірки достовірності фактів, інформації та тверджень, які поширюються в ЗМІ, соціальних мережах та інших медійних джерелах.

Цей інструмент використовується для:

- виявлення неправдивої інформації та спростування фейкових новин, пропаганди та дезінформації;

Подробнее...

Приєднуйся до Об'єднаної штурмової бригади Національної поліції України «Лють»

Ми готові нищити ворога. А ти?

Ми навчимо.

Ми забезпечимо.

Разом з нами, ми переможемо!

Стань воїном перемоги!

Деталі за телефоном:  097-725-25-13 або 044-365-18-00 або переходь за посиланням: https://www.npu.gov.ua/liut-shukaie-voiniv?

З 1 травня відмінено часовий проміжок використання денних ходових вогнів поза межами населеного пункту

Раніше, для того, щоб позначити транспортний засіб, що рухається у світлу пору доби поза межами населеного пункту, з 1 жовтня по 1 травня водії повинні були вмикати денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар. Постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2023 №1105 такий часовий проміжок відмінено, і зазначене правило для транспортних засобів застосовується постійно.

Основна мета зазначених змін до ПДР — це зменшення аварійності на вулично-дорожній мережі країни та запобігання загибелі й травмуванню людей у ДТП.

Світло фар — це додаткова пасивна безпека руху. Європейські дослідження це підтверджують. Згідно з European Commission "Daytime running light" застосування денних ходових фар зменшує кількість багатосторонніх денних аварій на автомобілях приблизно на 5–15 %.

Подробнее...

Нагадуємо про шахрайську схему "Вам посилка"

Зловмисники розповсюджують фейкові СМС про надходження посилок від імені відомого поштового сервісу. Повідомлення містять фішингові посилання на підконтрольні шахраям ресурси.

Закликаємо дотримуватися наступних порад, щоб не втратити свої гроші:

- не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями;

- отримуйте дані про надходження посилки на лише офіційному сайті поштового сервісу або у застосунку;

- перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних - навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт;

Подробнее...

Кіберполіція нагадує: отримуйте інформацію з офіційних джерел

Інтернет-простір є віртуальним «полем бою», де ворог розповсюджує свої наративи та дезінформацію. Активність проявляють і шахраї, які намагаються ошукати громадян.

Зловмисники підробляють сторінки відомих ресурсів для виманювання особистих даних українців або ж введення їх в оману.

Щоб не стати жертвою російської пропаганди або шахраїв, запобігти поширенню фейкової інформації або втрати коштів, рекомендуємо підписатися на офіційні сторінки державних органів.

Отримуйте достовірну та актуальну інформацію безпосередньо від перших джерел:

Подробнее...

Безпека в інтернеті: які є види компʼютерних вірусів та як від них захиститися

На сьогодні інтернет-технології є невід’ємною складовою нашого життя. Ми отримуємо діджитал-послуги від держави та бізнесу, передаємо мережею конфіденційну інформацію, спілкуємося онлайн з близькими на особисті теми. Нерідко цими даними намагаються заволодіти зловмисники, переслідуючи власні інтереси.

При вчиненні злочинів хакери часто використовують шкідливе програмне забезпечення або ШПЗ, зокрема, комп’ютерні віруси. Для ефективнішого захисту від кіберзлочинців необхідно розуміти, як убезпечити себе та близьких від різних видів малварі.

До найпоширеніших видів шкідливого програмного забезпечення відносять:

Подробнее...