Портал для підприємців (SMEDO)

Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Офісом розвитку малого і середнього підприємництва при Мінекономіки на Порталі для підприємців (SMEDO) забезпечено 24/7 інформування-роз’яснення для бізнесу щодо умов діяльності в період карантину та можливих видів підтримки з боку держави.

Так на Порталі запущена тематична онлайн-платформа: https://sme.gov.ua/covid19/, яка містить:

 • — найбільш актуальну інформацію стосовно запроваджених протиепідемічних обмежень;
 • — покрокову інструкцію щодо програм підтримки підприємців, зокрема, наступних:

  Подробнее...

З 16 січня 2021 року вся сфера обслуговування повинна перейти на українську мову

Нагадаємо, що 16 липня 2019 року набрав чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 року № 2704-VIII, крім окремих норм.

Зокрема, ст. 30 Закону набирає чинності через вісімнадцять місяців з дня набрання чинності цим Законом, тобто з 16 січня 2021 року.

Відповідно до ст. 30 мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова.

Подробнее...

Наказом Мінекономіки скасовується обов’язковість ведення Книги відгуків та пропозицій!

2 жовтня 2020 року офіційно набув чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 1130 від 16.06.2020 «Про затвердження Змін до деяких наказів та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 24 червня 1996 року N349».

Зазначеним наказом остаточно скасовується обов’язковість ведення Книги відгуків та пропозицій, що стає черговим кроком в напрямку дерегуляції, цифровізації бізнес-процесів та зменшення застарілих норм.

Подробнее...

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері ресторанного господарства

Звертаємо вашу увагу, що 30 грудня 2020 року набрала чинності постанова Головного державного санітарного лікаря України № 57 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», у зв’язку з чим втратила чинність постанова Головного державного санітарного лікаря України від 02.06.2020 № 32 «Про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Що нового з’явилося у постанові № 57 від 30.12.2020?

У закладі громадського харчування повинна бути призначена особа, відповідальна за дотриманням протиепідемічних заходів у закладі, яка пройшла відповідний інструктаж.

Подробнее...

Про участь у виставкових заходах «Схід-Експо 2020»

За ініціативи ПРООН, 21 та 22 жовтня, у Києві відбудеться щорічний бізнес-захід «Схід-Експо 2020», який проходитиме у «Палаці Спорту» за адресою Спортивна Площа, 1. Бізнес-захід реалізується у партнерстві з Донецькою, Запорозькою та Луганською обласними державними адміністраціями, Донецькою обласною торгово-промисловою палатою та Торгово-промисловою палатою України.

Центральною подією «Схід-Експо 2020» є виставка-презентація підприємств зі сходу та півдня України, поєднана з можливістю проведення ділових переговорів, пошуку партнерів та клієнтів з інших регіонів, країн ЄС та світу, встановлення нових ділових відносин.

Подробнее...

Про регулювання азартних ігор

Правові засади здійснення державного регулювання господарської діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні визначає Закон України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» (далі — Закон), який набрав чинності 13.08.2020.

Статтею 6 Закону визначено, що органом державного регулювання у сфері організації та проведення азартних ігор є Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (далі — КРАІЛ).

Подробнее...

Оновлення Угоди про асоціацію з ЄС: консультації з бізнесом

Департамент економічного розвитку зовнішньоекономічної діяльності та туризму Луганської обласної державної адміністрації повідомляє, що за координації Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної розпочався процес консультацій з українським бізнесом стосовно очікуваних параметрів оновлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

В ході консультацій очікується отримання пропозицій зацікавлених українських компаній та бізнес асоціацій, на основі яких буде формуватися проєкт консолідованої позиції Української Сторони на перемовинах з Європейським Союзом.

Подробнее...

Довідник грантера 2021

 «Довідник грантера» — бюлетень, який дає змогу широкому колу осіб (учням, студентам, науковцям, підприємцям, бізнесменам, громадським організаціям, державним установам тощо) ознайомитись з програмами допомоги міжнародних організацій, обрати для себе цікаві напрями та досягти своїх цілей.

Відділ економіки ВЦА м. Лисичанська

Вложения:
Скачать этот файл (Dovidnuk_grantera_01_2021.pdf)Довідник грантера[ ]

Конкурс малих бізнес-грантів на започаткування, відновлення чи розширення мікро-, малих та середніх підприємств

grants-1024x682Програма ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки Європейського Союзу, уряду Королівства Данія та уряду Японії оголошує конкурс малих бізнес-грантів на започаткування, відновлення чи розширення мікро-, малих та середніх підприємств на підконтрольних уряду України територіях Луганської та Донецької областей, та в окремих районах та містах Запорізької області уздовж узбережжя Азовського моря.

Мета програми — відновлення та посилення ділової активності, зниження напруги на ринку праці та забезпечення розвитку секторів економіки, які є критично важливими для подальшого економічного розвитку регіону.

Подробнее...

XIX Міжнародний промисловий форум-2020

З 24 по 27 листопада на території Міжнародного виставкового центру (МВЦ, Київ, Броварський проспект, 15, павільйони № 2, 3, входи № 3-А, 3-С з боків р. Дніпро та станції метро «Лівобережна») відбудеться XIX Міжнародний промисловий форум-2020 — головна подія машинобудівної галузі України.

Міжнародний промисловий форум, присвячений питанням розвитку науково-промислового потенціалу машинобудування, проводиться у складі спеціалізованих виставок:

 • — Металообробка (металообробні технології, обладнання та інструмент);
 • — Укрлитво (обладнання та технології для ливарного виробництва);
 • До відома суб'єктів господарювання!

   З метою інформування та недопущення випадків порушень діючого законодавства, повідомляємо, що 8 липня 2020 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову №588, якою вносяться зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», а саме: п. 3 доповнено пп. 16, відповідно до якого забороняється робота після 23-ї та до 7-ї години розважальних закладів (нічних клубів), а також суб’єктів господарської діяльності з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), закладів культури, крім кінотеатрів та крім діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

  З даними змінами можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/MpI70M6 .

  Лисичанська міська рада

Еще статьи...

 1. Про безкоштовну освітню онлайн-програму для українських жінок-підприємниць та власниць малого бізнесу
 2. Про фінансову допомогу власникам мікро, малого та середнього бізнесу на території Донецької та Луганської областей
 3. Шановні суб'єкти господарювання!
 4. До уваги власників пасік!
 5. Керівникам підприємств та підприємцям міста щодо наявного бренду області «Луганщина моя»
 6. Сорсингова платформа Державної установи «Офіс з просування експорту України»
 7. Програма ООН із відновлення та розбудови миру оголосила грантовий конкурс спрямований на підтримку мікро-, малого та середнього бізнесу
 8. Державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість і товари протиепідемічного призначення на час карантину
 9. ЄС надав 123,5 млн гривень підприємцям з Донбасу за програмою FinancEast в межах EU4Business
 10. Про Всеукраїнський молодіжний конкурс інноваційних проєктів