У Лисичанську відбулись дебати «Пішохід та водій - рівноправні учасники дорожньо-транспортного руху»

 Щороку лисичанські ЮІРівці загальноосвітніх шкіл міста змагаються у своїй обізнаності з правил дорожнього руху. Цього року, зустріч 25 лютого в ЦПРШМ мала дещо інший – сучасний формат. Команди дебатували. Обговорювали одну з найчутливіших та актуальних в світі останніх подій тему: «Пішохід та водій – рівноправні учасники дорожньо-транспортного руху».

Ініціаторами проведення дебатного турніру стали: відділ освіти Лисичанської міської ради та ЦПРШМ.

Мистецтвом дебатування хизувалися аж 16 шкільних команд ЮІР (8 пар опонентів).

Подробнее...

У Лисичанську обговорили створення єдиного міського веб-порталу "Лисичанськ - Smart City"

Вчора, 25 лютого, у Лисичанську обговорили створення єдиного міського веб-порталу «Лисичанськ — Smart City».

В обговоренні взяли участь міський голова Сергій Шилін та керуючий справами (секретар) виконавчого комітету Олександр Савченко, начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язку з громадськістю та ЗМІ Олена Романюк і начальник та головний спеціаліст відділу комп’ютерного забезпечення Олена Ракова і Дмитро Негодов та представники постійного надійного партнеру міста — Проекту «Демократичне врядування в Східній Україні» (DG-East), який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) менеджер з виконання проектів Олександр Войтович і фахівець з інформаційно-комунікаційних технологій Віктор Курдюков.

Подробнее...

У Лисичанську відкрилась лікувальна соляна кімната

 Відвідати соляну печеру, не виїжджаючи за межі міста, - тепер така можливість є у кожного лисичанина. Минулого тижня Лисичанська міська організація Товариства Червоного Хреста України впровадила у життя проєкт «Соляна кімната».

Соляна кімната — це спеціально обладнане приміщення, призначене для проведення процедур галотерапії, фізіотерапевтичного методу лікування та реабілітації штучно створеним соляним мікрокліматом.

Дихання випарами солі визнано ефективним засобом у лікуванні хвороб та профілактики захворювань. Перебування у такому приміщенні позитивно впливає на нервову систему людини та діє як заспокійливе.

Подробнее...

У Лисичанську відбулись громадські слухання з приводу спорудження паркової скульптури «Світове дерево»

 Сьогодні, 20 лютого у ЛКП ЖЕК №5 за адресою: м. Лисичанськ, кв. Дружби народів, 39 відбулись громадські слухання для врахування громадських інтересів при розміщенні паркової скульптури «Світове дерево», у південній частині міста Лисичанськ між лікарняним містечком та кварталом 40 років Перемоги.

Паркову скульптуру презентував ініціатор її встановлення голова РО РВ РПВ «Ранок Сварожий» Мирослав Гармаш-Бутенко. Метою спорудження паркової скульптури «Світове дерево» в місті Лисичанськ – є бажання привернути увагу спільноти, особливо молоді, до одвічних цінностей нашого народу. Мирослав Миколайович зазначив, що паркова скульптура не є культовою спорудою, це - пам'ятний знак культурної спадщини. Спорудження паркової скульптури планується за волонтерські кошти.

Жителі міста висловили свої думки і побажання та підтримали ідею встановлення скульптури в зазначеному на обговоренні районі міста.

Хто вмирає в боротьбі, у серцях навіки живе

Під таким гаслом сьогодні, 20 лютого, у Лисичанському краєзнавчому музеї відбувся загальноміський урочисто-траурний захід, в якому взяли участь міський голова Сергій Шилін та його заступник Ігор Ганьшин, співробітники Лисичанського міського управління Головного управління ДСНС у Луганській області, студенти Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу, Привільського професійного ліцею та Лисичанського промислово-технологічного коледжу, громадськість.

Подробнее...

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого, ми відзначаємо шосту річницю з дня трагічних, сповнених драматизму подій Революції Гідності. Цей день назавжди увійде в історію України як символ жертовності, патріотизму та героїзму — День Героїв Небесної Сотні.

З 18 по 20 лютого 2014 року відбулися найдраматичніші події Революції Гідності, що призвели до масової загибелі людей. Під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинуло багато людей, сотні були поранені, а найбільше — саме 20 лютого.

Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.

Подробнее...

У Лисичанську вшанували учасників бойових дій на території інших держав

Сьогодні, 15 лютого, у сквері ім. Ю.О. Гагаріна, біля пам’ятного знаку «Воїнам-інтернаціоналістам» відбувся траурно-урочистий мітинг, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 31-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан.

У мітингу взяли участь міський голова Сергій Шилін, заступники міського голови Андрій Шальнев та Ігор Ганьшин, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету міської ради Олександр Савченко, ветерани Афганістану, працівники органів місцевого самоврядування та державної влади, представники правоохоронних органів, міського військового комісаріату, учнівська молодь та мешканці міста.

Подробнее...

Сергій Шилін висловив подяку поліцейським-героям

 Сьогодні, 14 лютого, міський голова Сергій Шилін висловив Подяку Лисичанської міської ради за високий професіоналізм, бездоганне служіння громаді міста, мужність, рішучість та відвагу, проявлені під час порятунку життя мешканки м. Лисичанська рядовим патрульної поліції Михайлу Єремєєву та Дмитру Козюберді.

Також Сергій Іванович подарував Михайлу Єремєєву новий мобільний телефон, замість втраченого під час порятунку дівчини, та передав патрульним поліцейським кошик з фруктами і побажаннями швидкого одужання.

Нагадаємо, що зараз хлопці знаходяться на лікуванні у медичному закладі Територіального медичного об’єднання міністерства внутрішніх справ України по Луганській області.

Дякуємо патрульним поліцейським за служіння інтересам і народу України!

Афганістан - наш біль

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 31–а річниця виведення військ із Республіки Афганістан. У цей день ми вшановуємо не тільки загиблих, а і висловлюємо глибоку вдячність усім синам і донькам України, які чесно і мужньо виконували військову присягу в «гарячих точках» планети.

Напередодні підопічні Лисичанського територіального центру соціального обслуговування відвідали краєзнавчій музей, де відбулась зустріч із земляками - афганцями Вадимом Черьоміним та Іваном Кошкарьовим.

У ході тематичного заходу присутні мали змогу ознайомитись із фотографіями та архівними документами, подивитись відеоролик про події того часу та почути розповіді ветеранів Афганістану.

Подробнее...

Зустріч поколінь «Захисникам України присвячується»

 Під такою назвою вчора, 13 лютого, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у Центрі позашкільної роботи зі школярами та молоддю відбулась зустріч молоді з учасниками бойових дій ХХ-ХХІ століття:

- учасником Другої Світової війни Миколою Степановичем Прошукало;

- учасником бойових дій в Афганістані, членом спілки ветеранів Афганістану Сергієм Горбенком;

Подробнее...

Про екологічний стан м. Лисичанськ у 2019 році

За інформацією Лисичанської міськрайонної філії державної установи «Луганський обласний лабораторний центр МОЗ України» стан атмосферного повітря у м. Лисичанську у 2019 році у порівнянні з 2018 роком поліпшився. Протягом 2019 року у м. Лисичанську було досліджено1788 проб атмосферного повітря по 8 інгредієнтам: азоту діоксину, ангідриду сірчистому, вуглецю оксиду, пилу, формальдегіду, фенолу, нітрохлорбензолу, аміаку. У 10 пробах було встановлено перевищення ГДК шкідливих речовин, що склало 0,55% проти 1,72% у 2018.

Протягом 2019 року перевищення було на стаціонарному посту у середньодобових та максимально разових концентраціях. Усього з перевищенням ГДК було 10 проб, з них 9 по ангідриду сірчистому за максимально-разовими концентраціями та 1 проба по аміаку за середньо добовою концентрацією. По ангідриду сірчистому максимальне перевищення ГДК склали 2,12 разів, по аміаку 2,5 разів.

Подробнее...