День Соборності України - єднання сили й духу народу

22 січня в Україні відзначається День Соборності.

Цього дня у 1919 році на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу.

Проголошення Соборності стало підґрунтям для новітнього українського державотворення та втілило в собі давню українську мрію про єдність, свободу і незалежність.

Також 22 січня, але вже у 1990 році, в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій — «живий ланцюг». Люди, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Ця подія стала символом єдності східних і західних земель та знаком ушанування подій Української революції.

Сьогодні, в День Соборності, ми всі маємо пам’ятати шлях, який пройшов український народ від тих далеких часів — проголошення єдиної незалежної Української Народної Республіки до нової точки відліку історії сучасної Української державності — проголошення незалежності України, як суверенної, демократичної, соціальної, правової держави.

Це свято нагадування всім нам, що ми — це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити.

У Лисичанську відсвяткували День Соборності України

 Сьогодні, 21 січня, напередодні Дня Соборності України у Лисичанському міському Палаці культури відбувся загальноміський святковий захід «В єдності – сила».

Привітати присутніх з одним із найголовніших для нашої державності святом завітав заступник керівника Лисичанської міської ВЦА Олег Калінін.

Цей день є символом об’єднання України. Символом неподільності української землі та монолітності української нації. Нехай він утвердить нас в єдності і патріотизмі, додасть кожному наснаги працювати задля блага України і добробуту нашої громади, - зазначив Олег Вікторович.

Подробнее...

Відбулося засідання комісії з розгляду заяв деяких категорій осіб про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення

 Вчора, 20 січня, під головуванням першого заступника керівника Лисичанської міської ВЦА Станіслава Мосейка відбулося засідання комісії з розгляду заяв деяких категорій осіб про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

Під час засідання члени комісії були ознайомлені з наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 16.12.2021 № 337, яким затверджено показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України (розраховані станом на 01.10.2021 року). Так, вартість 1 м2 загальної площі квартир (будинку) у Луганській області складає 14,51 тис.грн.

Подробнее...

Відбулося засідання громадської комісії з житлових питань при Лисичанській міській ВЦА

 Сьогодні, 20 січня, відбулося засідання громадської комісії з житлових питань при Лисичанській міській військово-цивільній адміністрації під головуванням заступника керівника Лисичанської міської ВЦА Олега Калініна.

Під час засідання розглянуто питання щодо взяття громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на квартирний облік у загальну чергу та чергу першочерговиків; включення до списку позачергового одержання жилих приміщень, внесення змін до облікових справ громадян, які перебувають на квартирному обліку та видачі ордерів на жилі приміщення.

Подробнее...

Надано одноразову грошову допомогу 17 мешканцям громади

Сьогодні, 20 січня, відбулося засідання комісії з надання одноразової грошової допомоги (далі — комісія) під головуванням заступника голови комісії, начальника управління соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Олени Бєлан.

Під час засідання членами комісії було розглянуто 19 заяв та погоджено надання одноразової грошової допомоги за рахунок коштів бюджету Лисичанської міської територіальної громади 17-и громадянам на загальну суму 15,5 тис. грн.

Подробнее...

Відбулося засідання експертної комісії архівного відділу

 Сьогодні, 20 січня, в Лисичанській міській військово-цивільній адміністрації відбулося засідання експертної комісії архівного відділу.

Під час засідання розглянуто зведені номенклатури справ на 2022 рік Лисичанського міського краєзнавчого музею, Лисичанської об’єднаної організації профспілки працівників освіти і науки, Лисичанського гірничо-індустріального фахового коледжу, Управління адміністративних послуг Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації та ВП «Шахта ім. Д.Ф.Мельникова» АТ «Лисичанськвугілля».

Подробнее...

Зруйновано пам’ятний знак жертвам єврейського населення

Шановні мешканці Лисичанської міської територіальної громади.

Лисичанська міська військово-цивільна адміністрація повідомляє, що пам’ятний знак жертвам єврейського населення, які загинули у місті Лисичанськ під час Другої світової війни, що розташований на міському цвинтарі «Зелений гай», було знову зруйновано.

Наразі на місці події працює слідчо-оперативна група відділу поліції Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області. 

Подробнее...

У Лисичанській громаді відкрито Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

Сьогодні, 13 січня, у Лисичанській міській територіальній громаді відбулося відкриття Денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

У відкритті Центру взяли участь заступниця голови Луганської облдержадміністрації, уповноважена з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків Катерина Безгинська, директорка обласного департаменту соціального захисту населення Олена Поліщук, керівник Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Олександр Заїка та його заступник Євген Наюк, керівники та фахівці обласних і міських організацій та установ, що надають допомогу постраждалим від насильства.

Подробнее...

Відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

Сьогодні, 12 січня, відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням заступника керівника Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Євгена Наюка.

На засіданні комісії було розглянуто 55 заяв внутрішньо переміщених осіб щодо призначення (відновлення) різних видів державної соціальної допомоги, житлової субсидії тощо. За результатами розгляду заяв та наданих документів комісією по 54 заявникам прийняті позитивні рішення , 1 заявнику — відмовлено.

Подробнее...

Щодо проведення в 2021 році ремонтів пасажирських ліфтів

Пасажирські ліфти багатоквартирного житлового фонду належать до об’єктів підвищеної небезпеки та для забезпечення надійної та безпечної експлуатації потребують проведення своєчасного технічного обслуговування, здійснення поточних та капітальних ремонтів, технічних оглядів та експертних обстежень.

Так у 2021 році, в межах виконання Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою м. Лисичанська на 2021 рік, за рахунок коштів місцевого бюджету були виконані ремонтні роботи капітального характеру окремих механізмів 104 пасажирських ліфтів на загальну суму 2 млн 691,5 тис. грн та здійснено періодичний, позачерговий технічний огляд та експертне обстеження 159 пасажирських ліфтів на загальну суму 459,8 тис. грн.

Подробнее...