Як родинам полонених та зниклих безвісти вберегтися від шахраїв: поради від співробітників кіберполіції та Офісу Омбудсмана

Зловмисники в соцмережах відстежують публічні повідомлення людей, які шукають інформацію про близьких, які перебувають у неволі. Шахраї використовують їхній вразливий емоційний стан та виманюють особисті дані.

Зокрема, видаючи себе за волонтерів, журналістів, представників державних органів або навіть країни-агресорки, аферисти обіцяють організувати телефонну розмову, надати інформацію про місцезнаходження близької людини або сприяти її звільненню.

Під виглядом допомоги шахраї намагаються дізнатися конфіденційну інформацію: персональні дані військовослужбовців (ПІБ, підрозділ, звання, статус), банківські реквізити, а також просять надіслати фото документів та інші особисті дані.

Рекомендації для громадян щодо захисту від шахраїв:

Подробнее...

Як ветеранам та ветеранкам отримати безоплатні ліки?

Ветерани та ветеранки можуть отримати ліки безоплатно або з частковою доплатою завдяки програмі "Доступні ліки". Вона охоплює препарати для лікування астми, діабету, серцево-судинних захворювань та інших поширених хвороб.

Це частина Зимової підтримки – ініціативи Президента України Володимира Зеленського й Уряду, спрямованої на допомогу українським родинам. Це комплексний пакет нових і розширення вже працюючих програм, які роблять допомогу доступнішою для всіх, хто її потребує.

Як знайти аптеки, що долучилися до програми "Доступні ліки", дивіться у відео. Більше про Зимову підтримку – на сайті e-aid.diia.gov.ua.

#Зимова_підтримка

За ініціативи Мінветеранів сім'ї полонених або зниклих безвісти ветеранів зможуть користуватися їхніми пільгами

470149998_902021548780940_7620115031729738134_nКабінет Міністрів України ухвалив постанову, завдяки якій родини полонених ветеранів війни або зниклих безвісти, матимуть можливість користуватися їхніми пільгами до моменту звільнення ветерана з полону або визнання його в судовому порядку безвісно відсутнім чи померлим.

“Це рішення забезпечить соціальну підтримку родин наших Воїнів, які потрапили у складні обставини через полон або зникнення. Держава продовжує виконувати свої зобов’язання перед Захисниками і Захисницями України, забезпечуючи їхні родини необхідною допомогою, навіть у найскладніших ситуаціях. Дякую Уряду за підтримку у реалізації ветеранської політики”, – наголосила Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.

Детальніше: https://is.gd/DeYLr4 

Яке грошове забезпечення отримують поранені військовослужбовці під час воєнного стану

Військовослужбовцям Збройних Сил, які лікуються після поранення (контузії, травми або каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини, гарантовано грошове забезпечення. Фахівці Департаменту соціального забезпечення Міноборони підготували довідку про те, які саме виплати передбачені.

Військові, які перебувають на стаціонарному лікуванні, отримують щомісячне грошове забезпечення за останніми займаними посадами, тобто не менше 20 100 грн на місяць, та додаткову винагороду в розмірі 100 000 грн.

Подробнее...

Уряд продовжив експериментальний проєкт соціальної підтримки військових та їхніх сімей до 6 жовтня 2025 року

Відтепер перелік військових частин-учасників програми визначатиме Генеральний штаб ЗСУ за погодженням з Міноборони.

Новий перелік військових частин має бути направлений до Фонду соціального захисту до 20 грудня 2024 року.

Соціальні послуги включають захист, професійну підтримку, допомогу сім'ям, психологічну підтримку та супровід у вирішенні різноманітних питань.

Докладніше ТУТ

МОУ запустило службу соціального супроводу

Міноборони завершило перший етап створення служб соціального супроводу військовослужбовців у Збройних силах України.

Ці підрозділи, більше відомі як «патронатні служби», працюватимуть для підтримки військових та їхніх сімей, які потребують юридичної, психологічної, медичної та іншої допомоги.

Створення «патронатних служб» – це важливий елемент розбудови довіри між суспільством і військом.

Система супроводу була запроваджена з 1 жовтня 2024 року за моєю ініціативою та ініціативою Головнокомандувача ЗСУ генерала Олександра Сирського.

Уже сьогодні вона впроваджена на стратегічному, оперативному та тактичному рівнях у бригадах, полках, флотиліях та окремих батальйонах.

«Патронатні служби» також будуть у військових частинах, шпиталях, територіальних центрах комплектації та соціальної підтримки.

Подробнее...

Зміни по виплатам родинам військових у разі полону чи зникнення безвісти

Змінами до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" передбачено збереження грошового забезпечення військовослужбовців захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх.

Так, військовослужбовець має право самостійно визначити осіб, які отримають грошове забезпечення на випадок захоплення його в полон або заручником, інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти, склавши у письмовій формі особисте розпорядження про виплату належного йому грошового забезпечення особі (особам) за його вибором з визначенням розміру частки таких осіб.

Подробнее...

Мінветеранів спростило надання статусу учасника бойових дій

У рамках місяця цифрової трансформації Міністерством у справах ветеранів автоматизовано процедури щодо оформлення статусу учасника бойових дій (УБД) для військовослужбовців.

Про це повідомили (https://mva.gov.ua/.../v-ukraini-vprovadzhuetsya...) в пресслужбі міністерства.

Відтепер військових, які виконують бойові завдання, не залучатимуть до процесу отримання статусу – всі необхідні процедури бере на себе держава. Тобто більше ніяких бюрократичних перешкод, подач паперових документів і додаткових звернень Захисників і Захисниць у різні установи.

Подробнее...

Соціальна підтримка для захисників та захисниць: про що варто знати

Підтримка військових під час служби, адаптація після неї, допомога звільненим з полону та членам їхніх родин залишаються пріоритетними завданнями для Мінсоцполітики.

Сьогодні серед інших є такі важливі соціальні послуги для захисників та захисниць:

- послуга соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей у військових частинах.

- для допомоги та реабілітації ветеранів війни у поверненні до цивільного життя після демобілізації Мінсоцполітики запровадило послугу соціальної адаптації ветеранів та членів їхніх сімей.

Подробнее...

Реабілітація після протезцвання відбувається

Через війну кількість людей з ампутаціями в Україні зростає. Проте, навіть втративши кілька кінцівок, людина може жити активно та реалізувати себе.

Що важливо знати?

Що кожен українець має право на якісну і безоплатну реабілітацію та протезування.

Реабілітація людей з ампутаціями починається із моменту потрапляння до лікарні після травми. Процес відновлення – складний і тривалий. До нього залучені мультидисциплінарні команди.

Подробнее...

На платформі е-Ветеран можна подати заяву до фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб

Нова цифрова послуга спростить процес отримання необхідної допомоги, заходів з підтримки та покращить комунікацію між ветеранами, демобілізованими особами та фахівцями із супроводу.

«Наразі до роботи приступили 559 фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб у всіх регіонах країни. З наступного року кількість фахівців збільшиться. Для ефективної роботи фахівців із супроводу було розроблено онлайн заяву щодо отримання заходів з підтримки, яку заповнює ветеран війни або інша особа, яка має право на послугу. Створено електронний кабінет фахівця для опрацювання таких заяв та надання заходів з підтримки. Мінветеранів поступово цифровізує послуги та сервіси для ветеранів не тільки на національному рівні, а й на рівні областей, районів та громад», – зазначила Наталія Калмикова

Детальніше: https://is.gd/2VPLau