Про роботу відділу у справах сім'ї, молоді та спорту за І квартал 2018 року

Основним завданням відділу у справах сім’ї, молоді та спорту є забезпечення на території міста реалізації державної політики стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї, фізичної культури і спорту.

Відділом розроблені 3 міські програми, які є вектором нашої роботи: Міська програма реалізації державної молодіжної та сімейної політики на території міста Лисичанськ на 2016-2020 роки, затверджена рішенням міської ради від 28.01.2016 року №6/73; Міська програма розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2021 роки, затверджена рішенням міської ради від 27.02.2017 року №23/348; Міська програма оздоровлення та відпочинку на території міста Лисичанськ на 2017-2021 роки, затверджена рішенням міської ради від 24.11.2016 року №18/281.

В стадії розробки міська Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді у м. Лисичанську.

При відділі створені та працюють Координаційні ради: з питань національно-патріотичного виховання молоді; з питань відпочинку і оздоровлення дітей та підлітків; з питань гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

В цілому роботу відділу можна умовно розділити на декілька напрямів:

— виконання соціальних програм і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення соціального та правового захисту молоді, жінок та сім’ї;

— сприяння соціальному становленню та розвитку дітей і молоді міста;

— заходи, спрямовані на попередження насильства в сім’ї та координаційна діяльність органів місцевого самоврядування та Лисичанським ВП ГУНП по фактам його вчинення;

— заходи, спрямовані на попередження фактів торгівлі людьми;

— організація оздоровлення, відпочинку і дозвілля дітей та молоді міста;

— організація вторинної зайнятості студентської молоді в літній період;

— сприяння діяльності міських молодіжних, дитячих громадських організацій;

— сприяння створенню умов для всебічного розвитку і реалізації творчих, інтелектуальних здібностей дітей та молоді; проведення олімпіад, спартакіад, конкурсів, турнірів, виставок, фестивалів творчості, конференцій, форумів, та ін.;

— організація роботи з національно-патріотичного виховання, в рамках своїх повноважень, заходи, спрямовані на забезпечення виховання дітей та молоді у дусі патріотизму, національної свідомості та гідності;

— забезпечення членів багатодітних сімей посвідченнями державного зразка для реалізації останніми їхніх прав в отриманні пільг, гарантованих державою;

— робота з жінками — кандидатами на присвоєння почесного звання України «Мати — героїня»;

— спортивно-масова робота, спрямована на розвиток галузі фізичної культури і спорту та поліпшення фізичного здоров’я мешканців міста.

За І квартал 2018 року було опрацьовано 304 вхідних документа, надано 212 відповідей, з них: 35 відповідей на документи з позначкою, які потребують швидкого реагування, або значаться на контролі із тривалим терміном виконання, 2 відповіді на публічні запити.

Протягом звітного періоду відбулось 2 засідання Координаційних рад:

— 24.01.2018 р. — засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання молоді;

— 31.01.2018 р. — засідання Координаційної ради з питань гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

У ході виконання поставлених перед нами завдань за 3 місяці 2018 року спеціалістами відділу було організовано проведення:

— 14-ти спортивних міських заходів; 3—х молодіжної політики; 4—х загальноміських заходах (зустріч молоді міста з учасниками бойових дій в зоні АТО. Зустріч поколінь: «Захисникам України присвячується»; спортивно-масові заходи до святкування Масляної «Масляна — жартівниця»; міський фестиваль-конкурс української патріотичної пісні «Озброєні піснею»; Призов молоді міста до лав ЗСУ).

В рамках реалізації молодіжної політики молодь залучається до участі в міських заходах (конкурс талановитої молоді «Світ моделей»).

З метою активізації співпраці між молоддю та місцевим самоврядуванням, залучення до міжнародних проектів, за підтримки міської ради молодь Лисичанська приймала участь в:

  конкурсі «Молодіжна столиця України»;

— міжнародному проекті «Music Сamp» (за ініціативи громадської організації «Мост 3.10»);

міжнародному телемості з Національною бібліотекою Литви імені Мартінаса Мажвідаса (за участі студентів ВП «ЛПК ім. Т. Шевченка»).

На базі вищих навчальних закладів та професійних ліцеїв проводяться різноманітні заходи, зустрічі та тренінги: командний Профорієнтаційних квест «8 чудес Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу» (спільно з Лисичанським міським Центром зайнятості).

Протягом 2018 року пройшло 2 засідання ініціативної студентської молоді. Продовжується розробка проекту про створення Молодіжної організації в м. Лисичанську.

На території міста знаходяться: 3 спортивних комплекси; 41 спортивна зала, 1 ДЮСШ, 1 стадіон, 1 басейн (спорткомплекс ПАТ «ЛИНІК»), 56 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, з них 17 — з тренажерним обладнанням. У містах Лисичанськ, Привілля, Новодружеськ у стані, придатному до використання, 107 спортивних майданчиків.

У місті всіма видами фізичної культури і спорту займається понад 16750 осіб, що становить 13,9% від загальної чисельності населення.

На базі спортивних споруд міста діють 98 спортивних секцій, в яких займається понад 4,5 тис. чоловік. З них молоді та неповнолітніх 3,8 тис. Працює 34 тренер, з них 27штатні. Пріоритетними для міста є 24 види спорту.

Відділу підпорядкований КЗ «Лисичанська МДЮСШ», що має структурні підрозділи: спортивно-культурна оздоровча база «Лисичанець», стадіон «Шахтар», адміністративна будівля ЖЕК № 5 (спорт корпус «Південний»), спортивна зала «Скляр», стадіон «Скляр», спортивна зала «Пролетарій», в якій займаються 904 особи з 15 видів спорту серед яких олімпійські (бадмінтон, веслування на байдарках і каное, бокс, дзюдо, футбол, гімнастика спортивна, боротьба греко-римська, боротьба вільна, стрибки на батуті та акробатичній доріжці) і не олімпійські (кіокушин карате, косікі карате, айкідо, акробатичний рок-н-рол, боротьба самбо, пауерліфтинг), також групи здоров’я серед дорослих мешканців міста.

Протягом січня-березня 2018 року представники нашого міста прийняли участь у спортивних змаганнях:

— 10-ти Всеукраїнських, де вибороли 10 золотих, 11 срібних, 14 бронзових нагород;

— 24-х обласних, де вибороли 185 золотих, 165 срібних, 137 бронзових нагород;

— 14-ти міських, де вибороли 181 золоту, 164 срібних, 132 бронзові нагороди.

За період з початку року присвоєні звання МС — 1.

Підготовлено та розміщено на сайті Лисичанської міської ради 53 публікації про спортивне життя міста.

Найкращі результати Лисичанських спортсменів за І квартал 2018 року:

25-27 січня 2018р. у м. Покровськ, Донецької області — зональний чемпіонат України з боксу серед юнаків Давид Пацай, Єгор Задорожній, Данило Анісімов — 3 місце;

01-04 лютого 2018р. у м. Харків на чемпіонаті України з боротьби самбо Віталіна Пєтухова — 1 місце;

10 лютого 2018р. у м. Ірпінь — відкритий чемпіонат Київської області з Хортингу серед юнаків і дівчат, кадетів, юніорів та дорослих В’ячеслав Лямжин, Артем Кісельов — 1 місце, Едуард Лащук, Станіслав Сум, Назар Кім — 2 місце;

18-23.лютого 2018р. у м. Коломия — чемпіонат України з жиму лежачи, Поліна Кочерова — 1 місце, Дмитро Бондаренко — 2 місце, Андрій Тарасов — 3 місце;

03 березня 2018р. у м. Харкові — І етап чемпіонату України з акробатичного рок-н-ролу серед пар та команд формейшн Іван Клюйко, Арина Клименко, Дмитро Ступак, Софія Науменко — 1 місце; Арина Клименко, Еда Каліннікова, Ганна Колтак — 3 місце.

18 березня 2018р. у м. Київ — чемпіонат України з Хортингу

Станіслав Кім — 3 місце.

16-18 березня 2018р. у м. Кривий Ріг — Міжнародний турнір «Пам’ять» з боротьби самбо Матвій Савченко — 2 місце, Єгор Никитенко — 3 місце.

24-26 березня 2018р. у м. Харків — Всеукраїнський турнір з боротьби самбо пам’яті ЗТУ Є. В. Тещера Олександр Худолей — 2 місце, Єгор Никитенко, Альона Базік — 3 місце.

24-25 березня 2018р. у м. Покровськ Донецької обл. —  відкритий чемпіонат Української Федерації Косікі карате Марія Путря, Андрій Русов — 1 місце; Дмитро Трифонов, Ксенія Загідуліна — 2 місце; Богдан Голубєв, Дмитро Трифонов, Євген Водолазський, Богдан Басай — 3 місце.

31 березня 2018р. у м. Павлоград — ІІ етап чемпіонату України з акробатичного рок-н-ролу серед пар та команд формейшн Олексій Євсюков, Дар’я Шульжинська, Іван Клюйко, Арина Клименко — 1 місце, Арина Клименко — 2 місце.

За І квартал 2018 року видано посвідчень батьків багатодітної сім’ї — 15, посвідчень дитини з багатодітної сім’ї — 34, подовжено строк дії таких посвідчень 3 і 12 відповідно.

Визначено потреби сімей, в яких виховується 5 і більше дітей. За І квартал 2018 року — 28 сімей (5 дітей) та 39 сімей (якщо враховувати 5-11 дітей).

Відповідно до інформації УТСЗН, яка надається відділу щопівроку з метою оновлення банку даних багатодітних родин міста, забезпечення таких сімей пільгами, передбаченими законодавством України, станом за звітній період кількість багатодітних сімей складає — 340, дітей 1136; у тому числі сімей: 266 — (виховується 3 дітей), 47 — (виховується 4 дітей), 20 — (виховується 5 дітей), 4 — (виховується 6 дітей), 1 — (виховується 7 дітей), 0 — (виховується 8 дітей), 1 — (виховується 9 дітей), 1 — (виховується 10 і більше дітей).

Попередження насильства в сім’ї, торгівлі людьми, зокрема дітьми та жінками є одним із напрямків роботи відділу. Так, за І квартал 2018 року відділом отримано та зареєстровано — 7 повідомлень, з них: 2 — фізичне насильство щодо жінок, 5 — щодо неповнолітніх дітей.

За інформацією Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області з яким відділ тісно співпрацює у напрямку попередження ґендерного та домашнього насильства, за І квартал 2018 року кількість звернень щодо насильства в сім’ї складає — 347, з них надійшли від: дітей — 1, жінок — 228, чоловіків — 118. Кількість винесених офіційних попереджень — 64, захисних приписів — 0.

З урахуванням аналізу стану правопорушень в місті проводились спільні профілактичні заходи (рейди, обстеження сімей) щодо попередження насильства в сім’ї, до яких залучались працівники Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області, служби у справах дітей, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

З метою попередження ґендерного насильства, насильства в сім’ї, торгівлі людьми, серед учнів загальноосвітніх шкіл, студентів вищих навчальних закладів та професійних ліцеїв були проведені тематичні уроки («Увага, небезпека-торгівля людьми», «Правила життя»), виховні години («Попередження насильства в сім’ї. Образа. Погроза. Побиття. Мовчати не треба»), засідання «круглих столів» («Насильство в сім’ї», «Кібербулінг чим він небезпечний і як йому протистояти»), та інші заходи.

На офіційному веб-сайті Лисичанської міської ради відділом у справах сім’ї, молоді та спорту систематично розміщувались публікації засідання Координаційної ради; інформаційні пам’ятки для населення щодо протидії торгівлі людьми, запобігання ґендерному насильству, насильству в сім’ї, забезпечення рівних прав чоловіків та жінок з посиланням на телефони місцевої «гарячої лінії» (структурні підрозділи Лисичанської міської ради, Лисичанський ВП ГУНП в Луганській області). Загалом таких публікацій за І квартал 2018 року — 2 .

Важливим напрямком діяльності відділу є підготовча робота щодо присвоєння Президентом України почесного звання «Мати-героїня» багатодітним матерям міста, а також подальша організація отримання ними одноразової державної допомоги в Управлінні праці та соціального захисту населення. За І квартал 2018 року підготовлені первинні документи та клопотання до Луганської облдержадміністрації щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» на одну жінку.

Лисичанським виконавчим комітетом Лисичанської міської ради було прийняте рішення «Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків у літній період 2018 року» № 158 від 03.04.2018 року.

Місцеву оздоровчу базу м. Лисичанська будуть складати 1 табір з денним перебуванням при КЗ «ЛМДЮСШ» зі спортивним ухилом «Рекорд», в якому відпочиватимуть 66 вихованців міської ДЮСШ — найкращих спортсменів за підсумками навчального року, та 19 Літніх мовних пришкільних таборів з денним перебуванням, де матимуть змогу відпочити за бюджетні кошти 1620 дітей соціальних категорій, що потребують особливої уваги.

Відділом ведеться активна робота з керівниками підприємств та організацій міста щодо можливості виділення коштів для придбання путівок в дитячі заклади оздоровлення України, надається інформація про можливість співпраці з іншими регіонами країни.

Зокрема, влітку 2018 року планується охопити відпочинковими та оздоровчими послугами 3349 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Відділом у справах сім ї, молоді та спорту постійно направляються на оздоровлення в оздоровчі заклади України діти пільгових категорій.

Зокрема, до українського дитячого центру «Молода гвардія» м. Одеса станом на 01.04.2018 р. спеціалістами відділу було направлено 4 дитини, з них: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування — 2; дітей з багатодітних та малозабезпечених родин — 2.

До міжнародного дитячого центру «Артек» Київська обл. станом на 01.04.2018р. спеціалістами відділу було направлено 3 дітей, з них: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування — 3.

Протягом 2018 року в рамках Всеукраїнських проектів 56 школярів соціальних категорій, які потребують особливої уваги, мали змогу відпочити в містах Київ, Воловець, Харків, Одеса, Кам’янець Подільський та 11 дітей оздоровились в оздоровчому таборі смт. Зарічане, Житомирська обл.

Працівники відділу сумлінно виконують посадові обов’язки, працюють у тісному зв’язку з іншими відділами та службами міськради.

Начальник відділу у справах сім'ї, молоді та спорту Ніна Нецвєт