Щодо фінансування у січні поточного року адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам та компенсаційних виплат громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

На рахунок управління соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації 18 січня надійшло в повному обсязі фінансування з державного бюджету (за січень 2022) у загальній сумі 1646,8тис. грн на виплату одержувачам у січні поточного року:

 • — щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг — 1525,3 тис. грн;

  Подробнее...

УСЗН продовжується робота щодо прийому у форматі віддаленого робочого місця

 Управлінням соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (далі – управління) продовжується робота щодо прийому у форматі віддаленого робочого місця мешканців Лисичанської міської територіальної громади, які не в змозі особисто звернутись до управління, зокрема, осіб з інвалідністю, похилого віку (старших за 80 років), а також громадян, які знаходяться на стаціонарному лікуванні тощо.

Так, 19 січня відбувся черговий виїзний прийом за місцем проживання особи з інвалідністю 1 групи, яка потребує сторонньої допомоги.

Спеціалістами управління з використанням мобільного кейсу (комплексом портативного обладнання, який розміщується у зручному переносному кейсі та оснащений ноутбуком, портативним сканером, принтером, модемом для мобільного інтернету, портативним зчитувачем ID-карток, відповідним програмним забезпеченням) прийнятий необхідний пакет документів для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі – ТЗР).

Подробнее...

До уваги осіб з інвалідністю та батьків дітей з інвалідністю

Нагадуємо, що 14 квітня 2021 року внесено зміни до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321

Ці зміни спрямовані на спрощення механізму забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації (далі — ТЗР).  Необхідні документи для взяття на облік та забезпечення ТЗР можливо подати не виходячи з дому, скориставшись впровадженим сервісом «Електронний кабінет особи з інвалідністю» https://ek-cbi.msp.gov.ua.

Подробнее...

Щодо фінансування соціальних допомог, компенсаційних виплат у січні 2022 року

14 січня 2022 року на рахунок управління соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації в повному обсязі, у загальній сумі 7 972,9 тис. грн, надійшло фінансування з державного бюджету на виплату одержувачам у січні 2022 року державних соціальних допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплату послуг окремим категоріям населення.

Подробнее...

Щодо фінансування пільг і житлових субсидій у грудні 2021 року

 Станом на 24 грудня з державного бюджету в повному обсязі профінансовано 18243,2 тис. грн, відповідно до поданої заявки щодо потреби в коштах на виплату у грудні пільг і житлових субсидій у грошовій формі на:

 • — оплату житлово-комунальних послуг — 18188,0 тис. грн,
 • — придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу — 55,2 тис. грн.

  Подробнее...

Проведено перерахунок розміру державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з 1 січня 2022 року

 Управлінням соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації у зв’язку з встановленням нового рівня забезпечення прожиткового мінімуму, проведено перерахунок раніше призначеної допомоги 566 малозабезпеченим сім’ям (без їх особистого звернення) з 01.01.2022 року.

Подробнее...

З 1 січня 2022 року збільшено розмір надбавки на догляд особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

 Управлінням соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації автоматично (без особистого звернення) здійснено масовий перерахунок 148 одержувачам державної соціальної допомоги — особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю у зв’язку з підвищенням розміру вищезазначених надбавок (зі 150 до 200%).

За результатами проведеного перерахунку вищезазначені одержувачі в січні 2022 року отримають допомогу в підвищеному розмірі.

Подробнее...

Щодо виплати ветеранам війни щорічної разової грошової допомоги за судовими рішеннями

 Управлінням соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації (далі — управління) щороку до 5 травня здійснюється нарахування та виплата ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» (далі — грошова допомога).

Нагадаємо, що вищевказаними законами передбачена грошова допомога ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань у розмірах від 3 до 10 мінімальних пенсій за віком, в залежності від статусу ветерана, що в рази більше від тих, які передбачені постановами Кабінету Міністрів України.

Подробнее...

УСЗН запроваджено прийом громадян за допомогою мобільного кейсу

Управлінням соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації з метою забезпечення доступності мешканців громади до адміністративних послуг соціального характеру, здійснюються виїзні прийоми за місцем проживання/перебування громадян, які через різні життєві обставини опинились в ситуаціях, коли фізичний стан не дає можливості самостійно розв’язувати питання щодо оформлення необхідних документів. Зокрема, це стосується осіб з інвалідністю та літніх людей, які не здатні до самообслуговування та потребують сторонньої допомоги, а також громадян, які перебувають на стаціонарному лікуванні тощо.

Подробнее...

Щодо питань здійснення опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, дієздатність яких обмежена

Опіка (піклування) є особливою формою державної турботи про повнолітніх осіб, які потребують допомоги в забезпеченні їх прав та інтересів. Опіка та піклування встановлюється з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів повнолітніх осіб, які визнані недієздатними або дієздатність яких обмежена.

Для вирішення у встановленому законодавством порядку питань опіки та піклування розпорядженням керівника Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації від 20.04.2021 № 238 створена Рада опіки та піклування у справах повнолітніх недієздатних або обмежено дієздатних осіб та осіб, які потребують постійного стороннього догляду (далі — Опікунська рада), та затверджене Положення про неї.

Подробнее...

Щодо фінансування соціальних допомог у грудні 2021 року

 Станом на 17 грудня в повному обсязі профінансовано з державного бюджету 2862,0 тис. грн, відповідно до поданих заявок щодо потреби в коштах на виплату у грудні:

 • — щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг — 1508,6 тис. грн;
 • — допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям — 1353,4 тис. грн (додаткова потреба).

  Подробнее...