Партнерські відносини служби зайнятості з роботодавцями - запорука працевлаштування вимушених переселенців

Збройний конфлікт, який зачепив і Луганську область, змусив людей покидати власні домівки та змінювати місце проживання на більш безпечне. Так звані «внутрішні переселенці» стикаються з купою проблем, серед яких, насамперед — втрата роботи. Складностей — досить багато. На жаль, це й брак вакансій за спеціальністю та рівнем освіти; низька заробітна плата для людей, які все втратили; відсутність певних документів та ціла низка інших проблем.

В таких випадках, на допомогу внутрішнім переселенцям готова прийти служба зайнятості. Центри зайнятості становляться так званими безкоштовними посередниками між громадянами та роботодавцями. Служба сприяє працевлаштуванню переміщених осіб на вільні робочі місця (вакантні посади), шляхом їх інформування про роботодавців, які мають вакансії; характер виконуваної роботи; їх конкретний опис; завдання та обов’язки; умови праці; вимоги до кандидатів та надають іншу інформацію. А що робити тим громадянам, для яких не має на даний момент актуальних вакансій?

Для таких осіб, з урахуванням їх професійних якостей, досвіду роботи та особистих побажань, спеціалісти міських та районних центрів зайнятості проводять пошук потенційних роботодавців, які використовують аналогічний професійно-кваліфікаційний склад найманих працівників; ведуть перемовини про можливості зайнятості для переміщених осіб на перспективу. Таким чином, формується кадровий резерв працівників з числа внутрішньо переміщених осіб — безробітних, що перебувають на обліку в службі. Тільки в минулому 2017 році з 50 роботодавцями області були укладені договори на працевлаштування 64 тимчасових переселенців з компенсацією роботодавцям витрат на оплату праці за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Основні професії, за якими були працевлаштовані вимушені переселенці: токар, водій, контролер енергонагляду, покрівельник будівельний, лаборант, бухгалтер, продавець, тракторист тощо. Найактивніше відгукнулися на співпрацю зі службою зайнятості такі роботодавці регіону, як: ТОВ «Троїцький маслопереробний завод»; ТОВ «Білолуцьк — Агро» (Біловодськ); СТОВ «Роздольне» (Білокуракине); ТОВ «Гедеон» (Сєвєродонецьк); ТОВ «Науково-виробниче підприємство „Аеромех“ (Кремінна); СТ „Лісок“ (Станиця-Луганська»). До того ж, коло приватних підприємців — роботодавців майже з усіх міст та районів області, взаємодіють з центрами зайнятості в питаннях працевлаштування вимушених переселенців.

Такими договорами забезпечується гарантована зайнятість внутрішньо переміщених осіб строком на один рік. Але цей строк може стати відмінним стартом для отримання в подальшому постійної роботи на цьому підприємстві, або корисним джерелом цінних знань, які знадобляться для працевлаштування в іншого роботодавця. Аксіома — будь-яка нова зайнятість завжди становиться в нагоді надалі. Хотілося надати пораду й безробітним — переселенцям, не нехтуйте таким шансом!

Обласна служба зайнятості налаштована на подальшу співпрацю з роботодавцями регіону у вирішенні таких важливих питань, як пошук роботи та працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з числа безробітних, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. Запрошуємо до співробітництва всіх роботодавців області та сподіваємося, що наші стосунки будуть взаємовигідними; допоможуть з одного боку — отримати роботу переселенцям; а з іншого — вирішити кадрові питання роботодавців з «партнерською фінансовою допомогою».

Відділ організації надання послуг роботодавцям  Луганського обласного центру зайнятості