Податкова служба відповідає на запитання
- Для платників податків
- 01.03.2014
Порядок оформлення письмових звернень від платників податків.
ЗАПИТАННЯ: Які вимоги до оформлення письмових звернень, які адресуються органам Міністерства доходів і зборів України від платників податків?
ВІДПОВІДЬ: Оформлення письмових звернень платників податків (юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців) або громадян здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян».
Звернення адресується органу Міністерства доходів і зборів України, його посадовим особам, у разі, коли вирішення порушених у зверненні питань належить до їх компетенції. У зверненні мають бути вказані прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина (назва, код ЄДРПОУ, місцезнаходження суб’єкта господарювання), викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції тощо. Письмове звернення повинно бути надруковано або написано від руки розбірливо і чітко, підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.
Порядок визначення сум ПДВ, які підлягають бюджетному відшкодуванню.
ЗАПИТАННЯ: Як визначається сума податку на додану вартість (ПДВ), що підлягає бюджетному відшкодуванню?
ВІДПОВІДЬ: Відповідно до Податкового кодексу України (далі-ПКУ), сума податку, що підлягає сплаті до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного періоду. При позитивному значенні, така сума підлягає сплаті до бюджету у строки, встановлені ПКУ.
Якщо в наступному податковому періоді така сума має від’ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України — сумі податкового зобов’язання, включеного до податкового зобов’язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;
б) залишок від’ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.
Обов’язки роботодавців по нарахуванню та утриманню ЄСВ
із зарплати робітників.
ЗАПИТАННЯ: Коли у роботодавців виникають обов’язки нарахування та утримання єдиного соціального внеску (ЄСВ) із суми заробітної плати (доходу) найманих працівників?
ВІДПОВІДЬ: Відповідно до абзацу 4 частини 4 статті 5 Закону України № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі-Закон) обов’язки платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування виникають у осіб, зазначених у пункті 2,3,6,7 та 8 частини 1 статті 4 Закону (найманих працівників),- з дня укладання трудового договору (контракту) чи цивільно-правового договору.
Отже, у роботодавців обов’язки нарахування та утримання ЄСВ із сум заробітної плати (доходу) найманих працівників виникають з дня укладання трудового договору (контракту) чи цивільно-правового договору з найманими працівниками.
Порядок придбання торгового патенту на пересувну торговельну мережу.
ЗАПИТАННЯ: Яким чином суб’єкт господарювання придбаває торговий патент на пересувну торговельну мережу?
ВІДПОВІДЬ: Згідно з порядком придбання торгового патенту, визначеного у підпункті 267.4 статті 267 розділу XII Податкового кодексу України (далі-ПКУ), для провадження передбачених цією статтею видів підприємницької діяльності суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності (далі-збір) заявку на придбання торгового патенту.
Відповідно до підпункту 267.5.1 пункту 267.5 статті 267 Розділу XII ПКУ платники сплачують збір, якщо:
а) провадять торговельну діяльність або надають платні послуги (крім пересувної торговельної мережі) — за місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання платних послуг;
б) здійснюють торгівлю валютними цінностями-за місцезнаходженням пункту обміну іноземної валюти;
в) здійснюють діяльність у сфері розваг — за місцезнаходженням пункту надання послуг у сфері розваг;
г) здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу — за місцем реєстрації таких платників;
r) здійснюють торгівлю на ярмарках, виставках-продажах та інших короткотермінових заходах, пов’язаних з демонстрацією та продажем товарів, — за місцем провадження такої діяльності.
Таким чином, суб’єкти господарювання, що здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу, подають до контролюючого органу за місцем реєстрації заяву на придбання торгового патенту.
Державна податкова інспекція у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області