Використання єдиного рахунку це сучасний та комфортний спосіб сплати податків, зборів та ЄСВ

Нагадуємо, що 1 січня 2021 набрала чинності стаття 351 Податкового кодексу України та постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 321, якою затверджено Порядок функціонування єдиного рахунка.

Єдиний рахунок — це рахунок Державної податкової служби (ДПС), відкритий у Казначействі, який платник податків може використовувати для сплати податків і зборів, адміністрування яких контролює податкова

За бажанням платник податків може використовувати такий рахунок для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, заборгованості з інших платежів.

Для цього необхідно подати повідомлення про використання єдиного рахунку в електронній формі через «Електронний кабінет». При цьому, платник один раз протягом календарного року має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку.

Єдиний рахунок не може використовуватися платником для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

Такий спосіб сплати податків і зборів є комфортним, оскільки скорочує платникам фінансові витрати і час на формування розрахункових документів.

Щоб перейти на єдиний рахунок, необхідно здійснити три простих кроки.

Перший — через «Електронний кабінет» подати «Повідомлення про використання єдиного рахунку» за формою J/F 1307001 (далі — Повідомлення).

Другий — отримати квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.

Третій — надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів.

Платники, які не подали Повідомлення за формою J/F 1307001, продовжують сплачувати платежі безпосередньо на бюджетні/небюджетні рахунки.

Основна мета запровадження єдиного рахунку — спростити процедуру сплати податків і зборів та єдиного соціального внеску. Завдяки єдиному рахунку платники податків витрачатимуть менше свого часу на формування платіжних доручень.

Отримати інформацію про нові реквізити рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших платежів до бюджету в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України платник податків може з таких джерел:

— на офіційному вебпорталі ДПС в рубриках: Головна/Бюджетні рахунки https://www.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/ або Головна/Законодавство/Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування/Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/;

— у приватній частині Електронного кабінету в меню «Стан розрахунків з бюджетом» платник податків має доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема, бюджетний рахунок на поточну дату, МФО банку.

Лисичанська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Луганській області