Правила пожежної безпеки під час відпочинку на природі
- Соціальна сфера
- 31.03.2017
Сонячні дні сприяють відпочинку на природі. Більшість громадян у вільний час виїздить за місто: на природу, дачу та у ліс. На жаль, часто на відпочинку люди забувають про правила поведінки на природі – така легковажність може стати причиною пожежі.
Так, під час відпочинку на природі слід не забувати, що у спеку виникнення лісової пожежі може призвести навіть необережно кинутий сірник, недопалок чи іскра від туристичного вогнища.
Тому, щоб відпочинок не перетворився на трагедію, потрібно вжити наступних заходів:
- перед тим, як розвести вогнище, вибране місце потрібно розчистити та обкопати, а саме багаття забороняється розводити ближче ніж за 50 метрів до хвойного та за 25 метрів до листяного лісу;
- не розкладайте багаття поблизу сухої трави;
- обов’язково спостерігайте за полум’ям, а коли залишаєте місце відпочинку, загасіть його та засипте землею чи залийте водою;
- пам’ятайте, що залишені на сонячній галявині пляшки чи уламки скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи.
У разі, якщо у лісі виникло загорання, відразу необхідно зателефонувати за номером 101.
Також слід пам’ятати, що у спекотну погоду в лісі категорично забороняється розводити багаття та засмічувати територію, це стосується і недопалків, які також можуть спровокувати пожежу.
Увага! Недбале та легковажне відношення до протипожежних заходів може спровокувати значні матеріальні збитки та нанести шкоду життю і здоров’ю людей.
Відділ мобілізаційної, режимно-секретної роботи та цивільного захисту Лисичанської міської ради