Спілкування в інтернеті: як захиститися від кіберсталкінгу

Інтернет дає великі можливості для спілкування. Однак, навіть у віртуальному світі варто бути обережним, адже тут теж є небезпеки. Однією з них є кіберсталкінг.

Розповідаємо, що це таке і як захиститися в межах інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”, що реалізується до Міжнародної акції “16 днів проти насильства”.

Кіберсталкінг – це переслідування онлайн, зокрема в соціальних мережах.

Як зрозуміти, що вас “сталкерять” ?

Все може починатися досить просто: наприклад з декількох неприємних повідомлень чи коментарів. Це ще не кіберсталкінг, однак, якщо такі речі стають систематичними, це вже привід насторожитися.

- За вами хтось нав’язливо стежить. Постійно моніторить ваші дії в мережі, залишає небажані коментарі тощо.

- Постійно намагається зв’язатися з вами, хоч ви дали зрозуміти, що не бажаєте продовжувати спілкування.

- Намагається вас залякати, погрожує. Це можуть бути як прямі, так і завуальовані погрози особисто вам чи вашим близьким.

- Поширює вашу персональну інформацію.

Куди звернутися по допомогу?

Якщо кіберкривдники оприлюднюють про вас образливі матеріали в інтернеті, скористайтеся чат-ботом «Кіберпес (https://t.me/kiberpes_bot)» у Telegram, який може допомогти видалити образливі матеріали з соціальних мереж.

Якщо ви відчуваєте реальну загрозу життю чи здоров’ю – негайно зверніться до найближчого відділку поліції, зателефонуйте «102» або подайте електронне звернення на сайті кіберполіції, надавши всі зібрані докази.

Якщо ви маєте сумніви чи ваші права порушені або потребуєте допомоги у зверненні до поліції – зверніться до юристів системи безоплатної правничої допомоги. Як звернутися до системи БПД читайте за посиланням https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/

Більше читайте за посиланням https://cyberpolice.gov.ua/.../spilkuvannya-v-interneti.../

#кібернасильство_знаємо_протидіємо #16днів_проти_насильства