Що таке кібергрумінг та як убезпечити від нього дітей: поради кіберполіції

Кібергрумінг — це встановлення дорослими довірливих стосунків з неповнолітніми через інтернет для подальшого шантажування, залякування, а також вступу з ними в інтимний зв'язок, вчинення сексуального насильства. Зловмисники маніпуляціями, шантажем чи погрозами змушують людину тримати їх спілкування у секреті від рідних та друзів.

Про те, як запобігти кібергрумінгу ми розповідаємо в межах інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”, що реалізується до Міжнародної акції “16 днів проти насильства”

Чому вчити дітей, що запобігти кібергрумінгу?

- Навчіть тримати особисті дані в секреті та обережно ставитися до онлайн-знайомств. Роз’ясніть ризики розповсюдження персональної інформації в інтернеті.

- Допоможіть встановити приватність облікових записів дитини у різних соцмережах та контролювати хто стежить за їх обліковими записами.

- Заохочуйте дітей періодично переглядати своїх підписників та, за необхідності, видаляти підозрілі акаунти.

- Розкажіть про важливість цифрової репутації та її вплив на реальне життя.

- Встановіть необхідні налаштування для захисту ґаджета, яким користується дитина.

- Встановіть правила використання інтернету, при потребі моніторте активність вашої дитини в мережі.

- Обов’язково налаштуйте двофакторну автентифікацію для захисту облікових записів. Навчіть використовувати надійні, складні паролі, різні для кожного ресурсу і не повідомляти їх нікому.

- Домовтеся, що під час навчання дитина буде використовувати тільки визначені вчителями платформи з навчальним матеріалом.

- Підтримуйте довірливе спілкування про онлайн-досвід, щоб дитина могла вільно ділитися будь-якими турботами. Будьте готові вислухати та допомогти у складних ситуаціях.

Більше читайте за посиланням (https://cyberpolice.gov.ua/.../shho-take-kibergruming-ta.../).

#кібернасильство_знаємо_протидіємо #16днів_проти_насильства