У Лисичанську відбулось відкриття виставки "Іноземні інвестиції в Україну. Кінець ХІХ ст. - початок ХХ ст. Частина перша: Бельгія"

29 квітня в Лисичанському міському краєзнавчому музею відбулось урочисте відкриття пересувної виставки «Іноземні інвестиції в Україну. Кінець ХІХ ст. —  початок ХХ ст. Частина перша: Бельгія». Подія відбулась за підтримки Посольства Бельгії в Україні.

На заході були присутні Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс з дружиною,  заступник голови Луганської військово-цивільної адміністрації з питань соціальної та гуманітарної сфер Ольга Лішик, Лисичанський міський голова Сергій Шилін, заступник міського голови Ігор Ганьшин та керуючий справами Олександр Савченко, куратор Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру Леонід Марущак, меценат, фундатор виставки Дмитро Піркл, а також інтелігенція міста.

Вітальне слово з нагоди відкриття було надане послу Королівства Бельгія в Україні Люку Якобсу, який акцентував увагу на прагненні Бельгії поновити історичне коріння на теренах України.

На виставці представлено майже 250 історичних документів та світлин тих часів, розміщених на двадцяти плакатах, які яскраво і переконливо відтворюють важливий період розвитку українських регіонів. Проект акцентує увагу на європейські історії розвитку регіону, яка на сьогодні є не достатньо дослідженою і популяризованою.

Справжніми свідоцтвами тих подій є представлені на виставці акції і облігації бельгійських акціонерних товариств, що діяли у губернії. Крім того, на виставці представлені фотокартки і портрети бельгійських і українських підприємств, керівників і засновників заводів, рудників та шахт. На фотографіях відтворені гігантські металургійні заводи з доменними печами, рудники, шахти, продукція заводів, і звісно, зображення робітників — металургів, шахтарів. Також на виставці представлені унікальні фото самодіяльного театру «Малороси» на Петровському заводі (Єнакієво), духового оркестру Донецького скляного заводу, побудовані за рахунок керівництва підприємств православні і католицькі храми, театри, парки і бібліотеки.

Проект став можливим завдяки діяльності дніпропетровського мецената Дмитра Піркла, який протягом 2011-2015 років купував історичні документи у Європі. У завершальній частині заходу куратор Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру Леонід Марущак провів екскурсію, в ході якої ознайомив присутніх з матеріалами виставки.

Відвідати виставку можна до 10 травня!

Відділ культури Лисичанської міської ради