Новий Проект USAID покликаний поліпшити економічну ситуацію в нашому місті

Вчора, 25 березня, у міській раді обговорили напрямки участі Лисичанська у першому етапі реалізації Проекту USAID «Економічна підтримка Східної України», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується компанією DAI Global LLC(DAI).

В заході взяли участь керівництво міста на чолі з міським головою Сергієм Шиліним, співробітники структурних підрозділів Лисичанської міської ради, представники малого та середнього бізнесу, громадських організацій, а також представники Проекту USAID «Економічна підтримка Східної України»: заступник директора Проекту Валері Райт, менеджер з розвитку громад Анатолій Соловйов, експерт з стратегічного планування місцевого розвитку Галина Васильченко, спеціаліст з розвитку громад Юлія Чикунова.

Звертаючись до гостей, міський голова Сергій Шилін подякував Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) за вже надану значну економічну підтримку нашому місту та можливість співпраці з відомими міжнародними компаніями.

Як зазначили представники нового Проекту USAID, метою зустрічі є з’ясування рівня готовності та спроможності місцевої влади і зацікавлених осіб до участі у інтенсивному співробітництві з Проектом з метою планування і реалізації проектів, спрямованих на поліпшення економічної ситуації у місті. Саме міська громада відіграватиме ключову роль у мобілізації ресурсів, наданні адміністративної підтримки і забезпеченні провідними кадрами всього процесу діяльності.

Міський голова розповів про основні міські проблеми: «Лисичанськ — це місто, що знаходиться неподалік до лінії розмежування і крупні інвестори не хочуть вкладати свої гроші в бізнес на нашій території через великі ризики. І тому, на сьогоднішній день, основним для нашої громади є розвиток малого та середнього бізнесу, що вже існує в місті, а також державна підтримка підприємств, розташованих на нашій території. Значною проблемою є й те, що Схід України має лише одне енергетичне введення, і тому ніяке безперервне виробництво, на разі, запустити неможливо. Окрім того, в нашому регіоні занадто високі тарифи на електроенергію через монополією підприємства-електропостачальника. У важкому стані також перебуває інфраструктура регіону. Дорожнє покриття застаріле, а для його відновлення теж потрібна неабияка фінансова підтримка», — підсумував очільник міста.

Окремо Сергій Іванович відзначив ланку охорони здоров’я, що є найважливішою для людини: «Нажаль купівля необхідного діагностичного обладнання для міських лікарень можлива лише за фінансової підтримки держави або міжнародних партнерів», — зауважив міський голова.

Присутні на зустрічі підприємці міста мали змогу висловитися про більш хвилюючи проблеми. Всі одноголосно підтримали найважливіше питання: необґрунтовано великі тарифи на електроенергію та високі податки. Ще підприємці наголосили, що більшість грантів, які пропонують міжнародні організації, спрямована на підтримку починаючого бізнесу. Але це є малоефективним, бо люди отримують гроші, склавши бізнес-план, а через деякий час закривають підприємство не маючи або відповідного досвіду у цій сфері, або подальшого бажання працювати. Схожих прикладів у Лисичанську чимало.

Учасники заходу зійшлися на думці, що найбільш важливим для розвитку економіки Лисичанська, звісно ж, є ефективна робота саме великих міських підприємств та залучення крупних інвесторів, а це поки що є неможливим. Для цього потрібен мир та підтримка з боку держави і міжнародних організацій.

Уважно вислухавши всі проблеми та пропозиції містян, представники USAID пообіцяли врахувати все почуте та надали інформацію про участь у Проекті «Економічна підтримка Східної України», що можна знайти на сайті www.dai-global-grants.com

Зазначимо, що діяльність Проекту «Економічна підтримка Східної України», реалізація якого буде здійснюватися в Донецькій та Луганській областях. Це п’ятирічна програма, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується компанією DAI Global LLC(DAI).

Мета Проекту — зміцнення сталості економіки Сходу України через вирішення наступних завдань: надання допомоги у стабілізації економіки, підтримка сталого розвитку малих і середніх підприємств та зміцнення впевненості в перспективах економіки.

Одним з першочергових напрямків роботи Проекту є забезпечення реконструкції об’єктів інфраструктури в регіоні, що мають вплив на економічний розвиток. До такого переліку можуть бути включені проекти на об’єктах малого та середнього бізнесу (МСБ), що постраждали від збройного конфлікту, та потребують відновлення для сприяння розвитку бізнесу, включаючи втрати сировини матеріалів та/або обладнання (на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей).

Проект USAID «Економічна підтримка Східної України» надає технічну допомогу і соінвестиційну підтримку мікро-, малим і середнім підприємствам (ММСП), провайдерам фінансових послуг, місцевим НУО, навчальним закладам, містах і об’єднаним територіальним громадам. Підтримка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) надасть можливість партнерам отримувати і використовувати передові технології, будувати бізнес і розширювати його на нові ринки, підвищувати його потенціал, використовувати новітні рішення в сфері IT та обміну інформацією. Програми будуть здійснюватися партнерами, бізнес-моделі, стратегії зростання і повноваження яких відповідають завданням Проекту USAID, і які демонструють свою готовність до їх реалізації. Діяльність Проекту USAID зосереджена на трьох основних завданнях: стабілізація економіки, підтримка сталого розвитку ММСП, і зміцнення довіри до економіки Східної України.