До уваги суб'єктів господарювання!

 16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Вона говорить, що мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова. Відповідно до статті 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська. Тому інформація про товари та послуги на території України має надаватися у першу чергу українською.

Також виробники, виконавці і продавці зобов'язані, відповідно до закону, надавати споживачам інформацію про свої товари, роботи чи послуги державною мовою. Українською має подаватися інформація на цінниках, в інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, меню тощо.

 

Згідно з пунктом 12 «Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 року № 833, на фасаді торговельного об'єкта розміщується вивіска із зазначенням найменування суб'єкта господарювання. Біля входу до торговельного об'єкта на видному місці розміщується інформація про режим роботи. Усі відомості оформляються відповідно до законодавства про мови.

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до пункту 6 статті 9 Закону України «Про рекламу» вивіска з інформацією про зареєстроване найменування особи, що розміщена на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення, не вважається рекламою.

Сподіваємося на Ваше розуміння та швидке реагування.

Відділ споживчого ринку ВЦА м. Лисичанська