Лисичанський відділ поліції нагадує громадянам, як не потрапити у халепу та не залишитись без свого автомобіля!

Незважаючи на постійні застереження, які систематично виходять в засобах масової інформації, довірливі громадяни продовжують потрапляти на «гачок» до аферистів. Дільничні офіцери поліції сектору превенції Лисичанського відділу поліції звертаються до громадян з проханням бути обачнішими:

На вулицях міста не припиняється «полювання» на чужі машини. Жертвою зловмисників стають як недорогі авто, так і шикарні машини.

Як уберегти авто від угону? По-перше про що повинен пам’ятати кожен водій:

1. Навіть простий механічний засіб захисту, такий як «замки на кермо» може відлякати злочинця від посягань на автомобіль. Адже, щоб усунути механічний захист, його треба спочатку знайти. Зазвичай протиугонки приховують від сторонніх очей і встановлюють у непередбачуваних місцях.

2. Ця порада більш, ніж очевидна. Якщо у вас поруч із будинком або прямо у дворі є платна парковка, – не пошкодуйте грошей. До речі, користуючись послугами паркувальників, ви убезпечите машину і від можливих злочинних дій самих паркувальників.

3. Кнопка, яка дозволяє заводити машину без ключа є великою спокусою для злодіїв, тому краще уникати її використання. Особливо дбайливі власники авто нерідко ховають замок запалювання де-небудь, наприклад, під сидінням. І навіть якщо злодій його знайде (хоча спочатку він неодмінно впаде в легкий ступор, коли не знайде замок на звичному місці), він може і не зважитися на викрадення такого авто.

4. Уникайте «підпільних» автосервісів, а якщо ви на декілька днів поставили машину в автосервіс, там її можуть не лише відремонтувати, а й професійно підготувати до угону. У працівників достатньо часу, щоби виявити всі ваші системи захисту і грамотно їх знешкодити. Причому, забравши машину з автосервісу, ви нічого не запідозрите. Вона, як і раніше, буде закриватися і відкриватися з сигналізації, але при цьому навіть в режимі охорони її без проблем можна буде завести. І одного разу сонячним ранком ви просто не знайдете її під вікнами.

5. Залишайте машину в гаражі, автомобіль, припаркований на вулиці, завжди більш легка здобич для злодія. Інша справа – гараж, їх зламують не настільки часто. Якщо у вас немає свого гаража або він розташований далеко від вашого будинку, можна розглянути варіанти оренди.

6. Не залишайте цінності на видному місті, а саме планшет, недбало кинутий на передньому сидінні – це просто червона ганчірка для злодія. Що може бути простіше: швидко вибив скло і вкрав дорогу річ. Те ж стосується і дамських сумочок, які не менш привабливі. Не полінуйтеся і приберіть речі в багажник або хоча би на підлогу автомобіля, подалі від цікавих очей.

Правоохоронці ще раз звертаються до громадян, бути обережними та уважними, не робити ніяких поспішних рішень. А в разі, якщо ви стали жертвою шахраїв, негайно звертайтесь до найближчого відділення поліції або телефонуйте в поліцію по телефону «102».

Лисичанський відділ поліції ГУНП в Луганській області