У Луганській обласній ВЦА відбулася робоча зустріч з головою Державного агентства України з питань відновлення Донбасу Вадимом Чернишем, народними депутатами України Іриною Геращенко та Світланою Заліщук

У Луганській обласній ВЦА 18 серпня відбулася робоча зустріч заступника голови облдержадміністрації Олександра Голуба з головою Державного агентства України з питань відновлення Донбасу Вадимом Чернишем, народними депутатами України Іриною Геращенко та Світланою Заліщук. У заході також взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та ключових підприємств і установ регіону.

Порядком денним передбачалось обговорення низки актуальних питань, безпосередньо пов’язаних з відновленням інфраструктури Луганщини та забезпеченням сталого функціонування інститутів державної влади, промислових підприємств і виробництв, своєчасним виділенням бюджетних видатків на відновлення зруйнованої інфраструктури, соціально найважливіших об’єктів, зокрема, житла, шкіл, лікарень.

Учасники зустрічі заслухали пропозиції представників профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, керівників комунальних підприємств стосовно диверсифікації електропостачання на території, підконтрольні українській владі, організації нових робочих місць та налагодження сталої роботи логістичних центрів, підвищення потенціалу агропромислового комплексу області, а також просування продукції місцевих агровиробників на ринки інших регіонів України, забезпечення роботи органів державної влади та виконання ними своїх безпосередніх функцій у сфері реєстрації актів громадянського стану, майнових та інших прав.

Вадим Черниш зазначив, що на сьогодні існує два джерела фінансування проектів з відновлення Луганщини: Державний бюджет України та допомога міжнародних партнерів. У Луганській області, зокрема, діють понад 20 місій і філій міжнародних організацій, які надають допомогу в рамках своєї діяльності на суму понад 16 мільйонів доларів. Загалом розмір видатків на відновлення потенціалу Луганської області визначається в розмірі понад три мільярди гривень.

Ірина Геращенко та Світлана Заліщук запропонували звертатися до них як народних депутатів України для внесення до Верховної Ради України законопроектів, спрямованих на зміну чинного законодавства з метою його вдосконалення та спрощення умов у сфері налагодження роботи органів державної влади, залучення інвестицій у регіон і допомоги міжнародних донорських організацій.

Під час зустрічі узгоджено перелік з 54 проблемних питань, які за допомогою Державного агентства з питань відновлення Донбасу планується вирішувати із заінтересованими центральними органами виконавчої влади.

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація