Увага! Затверджено нові ставки судового збору

ДПІ у м. Лисичанську звертає увагу: Верховна Рада внесла низку змін до законодавства, які стосуються сплати судового збору. Передусім ставки цього збору для фізичних та юридичних осіб будуть різними. Наприклад, за подання до суду заяви майнового характеру юрособі доведеться сплатити 1,5 % ціни позову, але не менше однієї мінзарплати (1 %, але не менше 0,2 мінзарплати й не більше 3 мінзарплат). Позов немайнового характеру обійдеться юрособі в одну мінзарплату (проти діючої раніше ставки в 0,2 мінзарплати).

Змінилися ставки збору й за розгляд заяв юрособи в господарському суді. Наприклад, за позов майнового характеру доведеться сплатити 1,5 % ціни позову (аде не менше однієї мінзарплати й не більше 150 мінімальних зарплат). Окрім того, переглянуто перелік пільг, які звільніли від сплати судового збору. Закрема, не сплачуватимуть його фізособи — кредитори, які звертаються з грошовими вимогами до боржника (наприклад, про виплату боргів із заробітної плати) після оголошення про порушення справи про банкрутство останнього. Натомість із переліку пільг вилучено низку державних органів.

Закон України від 22.05.2015р. № 484 — VIII набирає чинності з 01.09.2015р. Опубліковано в газеті «Голос України» № 128 за 18.07.2015р.

Державна податкова інспекція у м. Лисичанську