З початку року платниками Лисичанського регіону до зведеного бюджету надійшло понад 6 млн. грн. військового збору

«З початку 2015 року платники податків міст Лисичанська, Новодружеська та Привілля сплатили до бюджету 6,42 млн. грн. військового збору. Зокрема, у травні поточного року для потреб армії до зведеного бюджету надійшло 1,5 млн. грн. збору» — про це повідомила заступник начальника ДПІ у м. Лисичанську Ірина Філімонова.

Крім того, звернула увагу заступник начальника інспекції, з 13 березня 2015 року до Податкового кодексу України (ПКУ) були внесені зміни щодо нарахування та сплати військового збору.

Так, установлено, що від оподаткування військовим збором звільняють доходи, які за розділом IV Податкового кодексу України не включають до загального оподатковуваного доходу фізосіб, тобто не підлягають оподаткуванню або оподатковуються за ставкою 0 %. За винятком доходів із підпунктів 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 ПКУ, а саме процентів, що нараховані на цінні папери; дивідендів; доходу за здану вторинну сировину; доходів від операцій з валютними цінностями; інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов’язаннями НБУ та казначейськими зобов’язаннями України.

Оскільки підпунктом 165.1.36 пункту 165.1 статті 165 ПКУ визначено, що дохід фізичної особи-підприємця, з якого сплачується єдиний податок, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, то відповідна категорія осіб, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування, звільняється від нарахування та сплати військового збору.

«Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору до бюджету є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні» — наголосила Ірина Філімонова.

Державна податкова інспекція у м. Лисичанську