Податок на додану вартість - потужна складова Державного бюджету

«Завдяки сумлінності платників податків, які усвідомлюють всю важливість своєчасної, повної, а головне добровільної сплати податків, за дев’ять місяців поточного року до державного бюджету було перераховано 20 491,7 тис. грн. податку на додану вартість, — повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Лисичанську Сергій Макаренко, — з яких 346,9 тис. грн. спрямовано суб’єктами господарювання фізичними особами — підприємцями».

За його словами, тільки, у вересні цього року платники міст Лисичанська, Новодружеська та Привілля сплатили 2 719,5 тис. грн. ПДВ.

Він підкреслив, що ПДВ є не тільки потужною складовою надходжень до державного бюджету, але й виступає інструментом стимулювання експорту.

Нагадаємо: податок на додану вартість (ПДВ) — це непрямий податок, який входить в ціну товарів (робіт, послуг) та сплачується покупцем, але його облік та перерахування до державного бюджету здійснює продавець (податковий агент).

«Показники надходжень до бюджету досягнуті завдяки постійному контролю за сплатою податків і зборів з боку податкової інспекції, широкій інформаційно-роз`яснювальній роботі, створенню комфортних умов для провадження підприємницької діяльності. Незважаючи на складну економічну та політичну ситуацію у державі надходження до бюджетів усіх рівнів у м. Лисичанську мають стабільний характер», — зазначив Сергій Макаренко.

Державна податкова інспекція м. Лисичанська