Легалізація заробітної плати - один із основних напрямків роботи Лисичанських податківців

«За 10 місяців поточного року фахівцями Лисичанської ДПІ у ході проведення роз’яснювальної роботи зі 177 суб’єктами господарювання легалізовано працю 265 найманих осіб, з наступною добровільною сплатою податків до бюджету. За результатами проведення перевірок донараховано 17 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб, 8,5 тис. грн. військового збору та 47,6 тис. грн. єдиного соціального внеску», — про це повідомив заступник начальника управління — начальник відділу контрольно-перевірочної роботи доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Лисичанську Андрій Кудренко.

«Щомісячно, до бюджету надходить близько 5,0 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, 14,0 тис. грн. єдиного соціального внеску та 0,5 тис. грн. військового збору», — зауважив податківець.

Нагадаємо, що неоформлений трудовий договір є не лише грубим порушенням трудового законодавства, а й тягне за собою низку проблем для самого працівника. Суб`єктам господарювання слід пам’ятати: використання нелегальної робочої сили, не оформлення трудових відносин або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником — це порушення трудового законодавства, яке передбачає адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.

За його словами — контроль за виплатою заробітної плати, згідно із законодавством, зменшення заборгованості та легалізація доходів — це не тільки надходження до бюджету, а й захист прав та законних інтересів платників податків. Податок на доходи фізичних осіб є одним із основних джерел наповнення місцевих бюджетів. Ці кошти спрямовуються на вирішення соціальних проблем, медичне обслуговування, належний рівень освіти та культури мешканців міста.

«Громадяни, які погоджуються отримувати заробітну плату в „конвертах“, не лише сприяють розвитку тіньових схем ухилення від оподаткування, а й позбавляють себе соціальної захищеності, адже вони матимуть пенсію тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати», — акцентував Андрій Володимирович.

Державна податкова інспекція у м. Лисичанську