Фахівці держсанепідслужби інформують про рівні захворюваності гострими респіраторними вірусними інфекціями

Фахівці Лисичанського міськрайонного Управління Держсанепідслужби проводять постійний моніторинг за рівнями інфекційної захворюваності в місті. З початку епідемічного сезону — а це з 28 вересня 2015 р. приділяється підвищена увага аналізу інфекційної захворюваності гострими респіраторними вірусними інфекціями і грипом. За цей період і по теперішній час випадків грипу в місті не реєструвалося.

Станом на 14 січня поточного року рівні захворюваності ГРВІ в цілому по місту Лисичанську нижче епідемічного порогу на 29.2%. Показник захворюваності дітей до 14 років, якому приділяється особлива увага, також не досяг епідемічного порогу, його рівень нижче епідемічного порогу на 34,4%. За минулий тиждень в міські лікувально-профілактичні установи госпіталізовано 49 хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції, хворих на грип немає. Стан і рівні захворюваності дуже уважно відслідковуються для того, щоб своєчасно інформувати міські органи влади і населення про прийняття відповідних обмежувальних, карантинних заходів особливо в школах, дитячих дошкільних установах, лікувально-профілактичних закладах та інших організованих колективах, обмеженні міських масових заходів та інш. Поки підстав для їх введення на сьогоднішній день немає.

За даними Українського центру контролю і профілактики захворювань МОЗ України, серед випадків грипу які реєструються в Україні превалює штам грипу типу A H1N1, який характеризується певною агресивністю і на відміну від інших вірусів здатний провокувати тяжкі вірусні пневмонії, які є причиною летальності.

Особливо небезпечний грип для представників груп ризику — це діти до 5 років (особливо — діти до 2 років), вагітні жінки, люди у віці від 65 років, з надмірною вагою, хворі на діабет, хронічними серцево-судинними захворюваннями, захворюваннями легень і з іншими важкими хронічними захворюваннями. Також сюди відносяться і професійні групи ризику — медичні працівники, вчителі та вихователі, продавці, водії громадського транспорту, всі, хто працює в багатолюдних місцях.

Для профілактики ГРВІ потрібно пам’ятати правила кашльового етикету: кашляти в носовичок, можна використовувати одноразові хусточки. В оточенні хворого необхідно захищати органи дихання марлевою пов’язкою, проводити регулярне вологе прибирання і провітрювання кімнати, не допускаючи при цьому переохолодження. Дотримуйтесь правил особистої гігієни, частіше мийте руки, не торкайтеся очей, носа брудними руками.

Профілактиці грипу допомагає все, що зміцнює організм: свіже повітря, спорт, загартовування, раціональне харчування. Частіше бувайте на свіжому повітрі та скоротіть час перебування у закритих приміщеннях з великою скупченістю людей.

Для якнайшвидшого одужання і попередження ускладнень, не займайтеся самолікуванням, при появі симптомів захворювання обов’язково звертайтеся за медичною допомогою. Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже під загрозою — її життя.

Викликайте «швидку» чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми:

— сильна блідість або посиніння обличчя;

— затруднення дихання;

— висока температура тіла, що довго не знижується;

— багаторазове блювання та випорожнення;

— порушення свідомості — надмірна сонливість чи збудженість;

— болі у грудній клітці;

— домішки крові у мокроті;

— падіння артеріального тиску.

Лисичанське міськрайонне Управління Держсанепідслужби