Інформаційна пам'ятка для населення щодо попередження домашнього насильства та гендерної дискримінації

Останніми роками жінки та діти все більш зазнають насильства в сім’ї, у тому числі з боку громадського чоловіка або батька дитини, з яким жінка не перебуває у шлюбі, та стають жертвами дискримінації.

Насильство - це злочин від якого страждають найрідніші люди. Жертвою насильства в сім’ї може стати кожний член сім’ї, який постраждав від фізичного, сексуального, психологічного чи економічного насильства з боку іншого члена сім’ї.

У випадку насильства в сім’ї, внаслідок якого Ви зазнали побиття й отримали тілесні ушкодження, або зазнали інші форми насильства, необхідно виконати такі дії:

1. Викличте дільничного інспектора, подайте заяву про вчинення насильства до органу внутрішніх справ, зверніться до відділу у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчих органів влади; у разі якщо постраждала дитина – до служби у справах дітей та кримінальної міліції у справах дітей.

2. Пересвідчите, що дільничний інспектор або слідчий склали протокол про факт насильства.

3. Зверніться до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де Ви зможете отримати психологічні, юридичні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, інформаційні та інші послуги.

4. У разі потреби буде складений індивідуальний план соціального супроводу Вашої родини, виконання якого допоможе подолати або мінімізувати складні життєві обставини, в яких Ви опинилися.

У разі потреби вимагайте направлення до спеціалізованих установ для постраждалих від насильства (кризових центрів, притулків, центрів медико-соціальної реабілітації, соціально-психологічної допомоги).

ПАМ’ЯТАЙТЕ: БЕЗВИХОДІ НЕ БУВАЄ!

ЗАХИСТИТЬ СЕБЕ!

У разі допомоги звертайтеся до фахівців Лисичанської міської ради за телефоном 7-29-39; 7-33-22 (відділ у справах сім’ї, молоді та спорту).

Телефон Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

0800500335 (безоплатно зі стаціонарних телефонів)

386 (безоплатно з мобільних телефонів).

За матеріалами відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради