Програма служби безпеки України "На тебе чекають дома!"

Служба безпеки України реалізує програму повернення на підконтрольну територію України громадян, які добровільно відмовилися в участі в т.зв. «ДНР/ЛНР».

Програма розповсюджується на осіб, які:

  • — готові добровільно відмовитися від участі у терористичній діяльності та співпрацювати з правоохоронними органами України;
  • — не брали участі у вбивствах, катуваннях, зґвалтуваннях та інших тяжких злочинах;
  • — мають щире бажання виправити власні помилки чесною працею на благо України.

Підстави для звільнення від кримінальної відповідальності для учасників терористичних формувань т.зв. «ДНР/ЛНР» передбачені в межах чинного законодавства України. Зокрема:

Статтею 258-3 Кримінального кодексу України

  • (створення терористичної групи чи терористичної організації) передбачено звільнення від кримінальної відповідальності для осіб, які добровільно повідомили правоохоронним органам про відповідну терористичну діяльність, сприяли її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв’язку із створеннями або діяльністю такої групи чи організації.

Статтею 260 Кримінального кодексу України

  • (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) передбачено звільнення від кримінальної відповідальності для осіб, які перебували у складі не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань, якщо вони добровільно вийшли з такого формування і повідомили про його існування органи державної влади чи органи місцевого самоврядування.

Статтею 263 Кримінального кодексу України

  • (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) передбачено звільнення від кримінальної відповідальності для осіб, якщо вони добровільно здали органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Лише за 2015 рік через добровільну відмову від участі у незаконних збройних формуваннях, щире каяття та співпрацю з правоохоронними органами, українськими судами звільнено від кримінальної відповідальності понад 60 осіб. Усі вони нині знаходяться у своїх родинах.

Інформація щодо програми на офіційному сайті СБУ: http://www.sbu.gov.ua

Телефон довіри:073-480-65-66,073-473-89-14

Електронна пошта для повідомлень: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Служба безпеки України