До уваги мешканців міста!

З метою впорядкування торгівлі, додержання вимог законодавства щодо якості та безпеки товарів, захисту прав споживачів в межах наданих повноважень,органами місцевого самоврядування здійснюються заходи, щодо впорядкування сезонної виїзної торгівлі на території міста. Так, рішенням виконавчого комітету від 02.06.2015 № 167 визначено та затверджено перелік додаткових місць для організації виїзної торгівлі овочами, фруктами та баштанними культурами у сезон їх масового надходження, розташованих у різних мікрорайонах міста, у яких суб’єкти господарювання та громадяни мають право здійснювати виїзну торгівлю за умови отримання письмового погодження на розміщення об’єктів виїзної торгівлі на території міста, виданого Лисичанською міською радою. На сьогодні, визначені місця для організації виїзної торгівлі овочами заповнені на 70 відсотків, тому запрошуємо усіх зацікавлених суб’єктів господарювання до співпраці з метою насичення споживчого ринку міста плодоовочевою продукцією у сезон масових заготівок.

Продаж товарів у невизначених для торгівлі місцях є правопорушенням, за яке передбачається накладання адміністративного штрафу з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

З метою недопущення несанкціонованої торгівлі на вулицях міста протягом останніх років організовано роботу мобільної групи, до складу якої входять представники ветеринарної та санітарної служб, органів внутрішніх справ та органів місцевого самоврядування. Мобільною групою, створеною за розпорядженням міського голови, систематично відпрацьовуються місця несанкціонованої торгівлі. Так, з початку 2015 року, мобільною групою проведено 11 рейдів, на порушників складено понад 30 протоколів про адміністративні правопорушення. Крім цього, співробітниками міського відділу міліції проводиться самостійна робота по ліквідації вказаних осередків правопорушень, яка має значний позитивний результат.

Торгівля на «стихійних ринках» небезпечна, оскільки здійснюється з грубими порушеннями санітарних норм та правил торгівлі, в більшості випадків з землі, зазвичай без документів, що засвідчують якість та безпеку, продукти харчування не проходять ветеринарно — санітарний контроль. Сукупність зазначених факторів створює реальну загрозу здоров’ю мешканцям міста.

Крім того, засоби вимірювальної техніки, що використовуються у місцях стихійної торгівлі, в більшості випадків знаходяться у несправному стані, не мають повірочного клейма та не проходять періодичну повірку в установленому законодавством порядку, що приводить к обважуванню покупців під час реалізації товарів про що свідчать звернення громадян.

Шановні мешканці! Закликаємо Вас користуватися лише послугами стаціонарної мережі магазинів та ринків, або спеціально організованих місць сезонної торгівлі, де реалізується продукція гарантованої якості. Купівля товарів в місцях «стихійної торгівлі» в умовах, які не відповідають вимогам, може стати причиною виникнення харчових отруєнь та інфекційних кишкових захворювань серед населення.