Он-лайн виставка до Дня ветерана

З метою посилення уваги до потреб і проблем старшого покоління, забезпечення належного та гідного соціального захисту ветеранів, за підтримки ініціативи громадських ветеранських організацій 24 вересня 2004 року Указом Президента України № 1135/2004 був встановлений День ветерана, який відзначається відтоді щороку 1 жовтня.

У сучасному розумінні поняття «ветеран» не сильно відрізняється від тих уявлень, які вкладалися в це слово з найдавніших часів. Вперше ветеранами стали називатися солдати і військовослужбовці, за плечима яких було більше 20-ти років вірної служби. Це сталося ще в античному Римі. Повага та пошана цих солдатів з боку їх держави була така велика, що вони наділялися земельними ділянками або отримували солідну грошову винагороду, ставали повноправними римськими громадянами і звільнялися від усяких повинностей.

У наші дні поняття «ветеран» було дещо розширено. Указом Президії Верховної Ради УРСР від 18.01.1974 р. було засновано медаль «Ветеран праці» для нагородження трудящих за довголітню сумлінну працю в народному господарстві, в галузі науки, культури, народної освіти, охорони здоров’я, в державних установах і громадських організаціях.

Лисичанськ завжди був містом людей праці, особливо у 70-80 роки, коли бурно розвивалася промисловість. Архівний відділ Лисичанської міської ради підготував он-лайн виставку із документів постійного зберігання Лисичанської міської ради, які відображають заслуги наших містян, за які вони були удостоєні медалі «Ветеран праці», у різних сферах.

У виставці використані документи фонду № 1 «Лисичанська міська рада та її виконавчий комітет» (опис № 1-П за 1956-2002 роки, справи №№ 80, 124).

Фото (12 шт.) у фотогалереї

Архівний відділ Лисичанської міської ради