Якісна освіта — успішний старт кожної дитини

 Cьогодні, 23 грудня, у Лисичанському центрі позашкільної роботи зі школярами та молоддю відбувся семінар для керівників закладів освіти Лисичанської територіальної громади, організований командою управління Державної служби якості освіти у Луганській області.

Зустріч відкрила Тетяна Худоба, начальник управління освіти Лисичанської міської територіальної громади та наголосила на важливості цієї зустрічі.

Семінар розпочався виступом Оксани Бублей, т.в.о. начальника управління Державної служби якості освіти у Луганській області, яка ознайомила керівників зі складовими системи якості освіти, місією Державної служби якості освіти та її територіальних органів.

Навчання продовжилося обговоренням нової для освітян процедури системи зовнішнього забезпечення якості освіти — інституційного аудиту, про яку розповіла Жанна Шиліна, заступник начальника відділу інституційного аудиту.

Далі головний спеціаліст управління Гліб Нікітін ознайомив присутніх з впровадженням інституту наглядової (піклувальної) ради в територіальних громадах.

З поміж інших актуальних питань керівники закладів освіти громади ознайомилися з Порядком проведення позапланових перевірок закладів освіти та результатами моніторингу Державної служби якості освіти щодо організації дистанційного навчання. Про це розповіла начальник відділу моніторингу, позапланового контролю закладів освіти та взаємодії з органами місцевого самоврядування Людмила Дубейко-Поберохіна. Вона відзначила, що в порівнянні з 2020 роком у 2021 році намітилися позитивні зміни в організації дистанційного навчання учнів.

Завершуючи зустріч, представники управління Державної служби якості освіти у Луганській області вручили новопризначеним директорам закладів загальної середньої освіти громади оновлену «Абетку для директора», доповнену новими матеріалами, розробленими з урахуванням Закону України «Про повну загальну середню освіту», міжнародного досвіду та кращих управлінських практик.

Зазначимо, що основна стратегічна мета державної освітньої політики в Україні — забезпечення якості освіти. Сьогодні не може бути більш актуального питання, ніж питання розбудови системи забезпечення якості освіти, яка здатна адекватно реагувати на виклики сьогодення та стабільно функціонувати.

Управління освіти Лисичанської міської ВЦА