Підсумки діяльності Гуманітарного штабу Лисичанської МВА за 2024 рік в цифрах

Гуманітарний штаб Лисичанської МВА налічує шість стаціонарних пунктів накопичення та видачі гуманітарної допомоги у містах:

Дніпро, Полтава, Запоріжжя, Обухів, Київ, Звягель.

Кількість зареєстрованих ВПО з Луганщини в них на кінець року становить 15 тис. 194 особи.

За 2024 рік Гумштабом видана допомога 55 тис. 829 мешканцям Луганської області у вигляді харчових наборів, в тому числі від благодійних організацій МБФ «Справедливість», БО «Океан надії», БО «Фонд Ріната Ахметова», МБФ «БІГ ЮА», БФ молодіжної ініціативи «Надія», Консорціуму «Рідне», а саме:

- у м. Дніпрі – 20644 особам та 1580 особам під час виїзної видачі у м. Олександрія Кіровоградської області;

- у м. Полтаві – 7586 особам;

- у м. Запоріжжі – 4495 особам;

- у м. Обухові – 7599 особам;

- у м. Києві – 9556 особам,

- у м. Звягелі – 3900 особам;

- відправлено «Укрпоштою» пільговим категоріям ВПО - 462 особам.

- 470 дітей отримали дитяче харчування.

Протягом 2024 року ВПО із Луганщини в стаціонарних пунктах накопичення та видачі гуманітарної допомоги Гуманітарного штабу Лисичанської МВА у містах Дніпро, Київ, Обухів отримували підгузки для дітей і дорослих, урологічні прокладки, вологі серветки та одноразові пелюшки від БО «МБФ «Арх. Михаїла», БФ «Воз’єднання», БО «Благодійний фонд «Відродження сили Української нації» БО «Благодійний фонд Неприбуткова громадська організація Україна в броні» та Міжнародного комітету порятунку в Україні (IRC) – 1132 шт.

Непродовольчу допомогу від благодійних організацій загальною кількістю 3836 одиниць у вигляді одягу, взуття, постільної білизни, предметів побуту, посуду, канцелярського приладдя тощо отримали ВПО на базі стаціонарних пунктів гуманітарного штабу.

ЦНАП у м.Лисичанську надавав адміністративні послуги у стаціонарних пунктах у містах Дніпро, Київ, Полтава, у стаціонарних пунктах міст Обухів та Запоріжжя адміністратори ЦНАП здійснювали виїзні прийоми. Всього за рік надано 5705 адміністративних послуг. 1173 інформаційні повідомлення про пошкоджене та знищене майно перенесені державними реєстраторами ЦНАП з ДІЇ в Реєстр пошкодженого та знищеного майна.

01.03.2024 ЦНАП у м. Лисичанську запровадили адміністративний сервіс «Я – Ветеран», цільовою групою якого є ветерани війни, Захисники і Захисниці України, особи, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей ветеранів війни, загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України тощо. За звітний період зазначеною послугою скористалося 128 осіб.

До сall-центру ЦНАП звертаються громадяни з проблемних питань. 36 тис. 500 громадян отримали консультаційну допомогу, звернення 465 осіб розглянуті фахівцями структурних підрозділів Лисичанської МВА, надано відповіді на 25 звернень громадян на «гарячу лінію» Луганської ОДА.

ВПО в усіх стаціонарних пунктах отримують також консультації щодо з питань можливості застосувати механізм надання компенсації для відновлення об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, з використанням електронної публічної послуги "єВідновлення", з актуальних питань розрахунків за житлово-комунальні послуги та наявної державної допомоги в умовах воєнного стану з цього питання, щодо реалізації державних та регіональних житлових програм, які здійснює ДСФУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та інші фінансові установи

Ведеться робота з надання інших послуг для ВПО, відмінних від видачі гуманітарної допомоги. Із запропонованих ОДА та власними структурними підрозділами 126 послуг у стаціонарних пунктах гуманітарного штабу надається 75 послуг.

Гуманітарний штаб Лисичанської МВА плідно співпрацює з:

- міжнародними організаціями,

- благодійними фондами,

- Луганським обласним та Лисичанським міським центрами зайнятості,

- Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області,

- медичними закладами м.Лисичанська.

1254 особи отримало правничу і 624 особи - психологічну допомогу за 2024 рік. Юристами Благодійної організації «Благодійний фонд Стабілізейшн Супорт Сервісез», Благодійного фонду «Право на захист» та Благодійної організації «БФ Діалог громад», Благодійного фонду «Горєніє» проведено 1 групове заняття, 5 тренінгів, 4 семінари. Консультації від представників Центру зайнятості отримали 828 громадян, від представників Пенсійного фонду України - 809.

У стаціонарних пунктах гуманітарного штабу представниками КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня», «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1», «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» та БФ «100% життя» та Медичної бригади ЖООТ Червоного хреста України надано 10 272 консультації та видані медичні препарати та вітаміни 3101 особі.

29 осіб з інвалідністю отримали інвалідні візки, милиці, тростини, ходунки тощо від БО «Благодійний фонд «Майбутнє для України», БФ «Світ білий» та БО «Благодійний фонд Неприбуткова громадська організація України в броні».

Насичений був рік різноманітними майстер-класами для дітей і дорослих, тренінгами, спортивними та культурними заходами, зокрема відвідуванням театральних вистав за квитками, що надані на безоплатній основі ВПО. 59 заходів проведено для ВПО протягом року. Для 85 дітей громади від 6 до 15 років на базі стаціонарних пунктів накопичення та видачі гуманітарної допомоги у містах Дніпро та Київ Гуманітарного штабу Лисичанської МВА працювали групи літнього дозвілля.

Робота груп передбачала короткотривале денне перебування дітей 6-15 років (3-4 години) з вихователями у хабах задля організованого відпочинку та розваг шляхом відвідування культурних та спортивних заходів, занять гуртків, майстер-класів, участі у різноманітних іграх, конкурсах, перегляду мультфільмів тощо. До роботи з дітьми крім освітян та працівників закладів культури залучені психологи неурядових благодійних організацій Гуманітарного центру «Проліска–Дніпро» та Міжнародного комітету порятунку (IRC).