У Лисичанську розглянули питання протидії домашньому насильству

 Вчора, 09 грудня, відбулося засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми (далі — Координаційна рада) під головуванням заступника керівника Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Євгена Наюка.

На порядку денному засідання розглядалися питання гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Робота комісія почалася із розгляду інформації Лисичанської багатопрофільної лікарні. Присутнім було повідомлено, що протягом 2021 року до відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги звернулося 67 осіб з ознаками насильства. Всім постраждалим була надана необхідна медична допомога, а відповідна інформація щодо фактів насильства, передана до правоохоронних органів.

Разом з тим представники відділу поліції № 3 Сєвєродонецького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області повідомили, що станом на 01.12.2021 постраждало від домашнього насильства — 1115 осіб.

Далі присутні розглянули організацію роботи з питань протидії домашньому насильству в сфері освіти Лисичанської міської територіальної громади та про позашкільну зайнятість дітей, зокрема дітей, які виховуються у сім’ях із тяжким матеріальним забезпеченням та які перебувають на внутрішньому обліку в навчальних закладах.

Під час засідання було наголошено, що питання запобігання та протидії домашньому насильству і жорстокому поводженню з дітьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності педагогічних колективів. Провідну роль у цій роботі відіграють працівники психологічної служби. Так у закладах освіти працюють 27 спеціалістів психологічної служби, якими вже проведено близько 20 інформаційно-просвітницьких та профілактичних заходів з питань попередження усіх форм насильства.

Водночас у закладах освіти проводяться тижні, декади, місячники правових знань з метою поліпшення обізнаності учнів з правами та обов’язками громадян. Також оформлені куточки з охорони прав дитинства та законних інтересів дітей: «Права дитини», «Конвенція ООН про права дитини», розміщені стенди з телефонами довіри та міських організації, куди дитина може звернутися у випадку жорстокого поводження з нею.

Зазначено, що з метою організації дозвілля учнів працюють 256 різних за напрямами та інтересами секцій та гуртків до яких залучено 2695 дітей. Постійно проводяться різноманітні виховні заходи, працюють клуби за інтересами, в деяких школах діють волонтерські загони.

За результатами обговорення питань порядку денного Координаційна рада прийняла рішення продовжити здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству відповідно до повноважень.

Управління соціального захисту населення Лисичанської міської ВЦА