У Лисичанську відбулось засідання місцевої комісії з питань ТЕБтаНС

Сьогодні, 8 жовтня, у військово-цивільній адміністрації (ВЦА) м. Лисичанська відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБтаНС) під головуванням керівника ВЦА м. Лисичанська Олександра Заїки.

Серед питань порядку денного засідання комісії — перепідключення магістрального водогону Білогорівської ВНС на нову мережу водогону діаметром (D) 600мм та заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що склалася на території міст Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля внаслідок масштабних пожеж 30 вересня та 1 жовтня.

Окреслюючи ситуацію на магістральному водогоні Білогорівської ВНС, головний інженер ЛКСП «Лисичанськводоканал» Віктор Францов зауважив: «Виникає потреба здійснити відключення водопостачання у центральній частині міста, містах Привілля та Новодружеськ з 00:00 годин 12 жовтня до 00:00 годин 15 жовтня у зв’язку з перепідключенням на нову мережу водогону D 600мм довжиною 6 км згідно з проєктом «Реконструкція двох Білогорівських магістральних водоводів D 600мм та D 500мм протяжністю 10,8 км кожної ділянки».

У зв’язку з необхідністю перепідключення водогону, прийнято рішення сповістити населення про планове відключення водопостачання, а відділам освіти, культури та охорони здоров’я — організувати роботу підпорядкованих закладів в умовах відсутності централізованого водопостачання, забезпечивши дотримання санітарних норм.

У разі подовження термінів відключення водопостачання, комісія зобов’язала управління ЖКГ забезпечити підвоз питної та технічної води на об’єкти соціальної сфери та населенню за сприяння ГУ ДСНС України в Луганській області. На цей випадок комісія вирішила виділити із місцевого матеріального резерву 200 л дизельного пального та 200 л бензину А — 92.

Також під час засідання начальник управління житлово-комунального господарства Віталій Сахань доповів про необхідність проведення ремонтних робіт на об’єктах ЛКСП «Лисичанськводоканал» внаслідок пошкоджень через стихію 30 вересня та 1 жовтня: «Слід провести ремонтно-будівельні роботи з відновлення вікон та даху на ВНС „Лісова Дача 1 підйом“, будівлі хлораторної, даху на свердловинах № 4 Метьолкінського водозабору та № 7 Воронівського водозабору, відновлення лінії електропередач (5 електроопір), трансформатору силового 100 кВ на Воронівському водозаборі».

Про важливість усунення наслідків негоди у житловому масиві наголосив начальник ЖЕК № 5 Дмитро Полюшко, який попросив надати допомогу в проведенні ремонту покрівель дахів житлових багатоповерхових будинків у південній частині міста, які були пошкоджені під час стихійних метеорологічних явищ.

З урахуванням обговорення, члени комісії з питань ТЕБтаНС доручили Лисичанськводоканалу провести роботу щодо проведення ремонтно-будівельних робіт, а також одностайно підтримали рішення про виділення із місцевого матеріального резерву для подолання наслідків пожеж шифер та грошові кошти.