До фондів Лисичанського міського краєзнавчого музею передані речі та архівні документи в'язня Дахау

Архів Арользена (Німеччина) передав до фондів Лисичанського міського краєзнавчого музею копії архівних документів та кишеньковий годинник в’язня концентраційного табору Дахау Стефана Фірсова, народженого у в с. Верхнє.

Нагадаємо, що в грудні 2019 року на адресу Лисичанської міської ради надійшов запит від Arolsen Archives (Німеччина) про розшук родичів пана Стефана Фірсова (Фірсона) (детальніше за посиланням Розшукуємо родичів колишнього в’язня концтабору).

Після невдалих спроб віднайти родичів, Лисичанською міською радою було запропоновано передати особисті речі на зберігання до Лисичанського краєзнавчого музею.

І ось тепер, небайдужі відвідувачі матимуть змогу доторкнутися до частинки історії.

Довідково: у Бад Арользені знаходиться найбільший в світі архів, який зберігає документи жертв та тих, хто вижив за часів націонал-соціалізму. Архів визнано всесвітньою документальною спадщиною ЮНЕСКО. У рамках кампанії #StolenMemory, що триває з 2016 року, Архів за підтримкою волонтерів, розшукує родичів та близьких жертв — в’язнів концентраційних таборів для того, щоб повернути особисті речі, які знаходяться на зберіганні та не є архівними матеріалами.