В Лисичанську вшанували пам'ять жертв політичних репресій 1937-1938 рр.

Сьогодні, 19 травня, в Лисичанському краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений 80-м роковинам Великого терору — масових репресій 1937 — 1938 рр.

З метою привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії нашої держави, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства, щороку у третю неділю травня в Україні, відповідно до Указу Президента, відзначається День пам’яті жертв політичних репресій.

Краєзнавчий музей запросив згадати трагічні події, пов’язані з сталінськими репресіями. На заході були присутні міський голова Сергій Шилін, заступник міського голови Ігор Ганьшин та начальник відділу культури Лисичанської міської ради Людмила Ткаченко, школярі та мешканці міста.

Сергій Іванович в своєму виступі зазначив: «Сьогодні ми говоримо про історію нашої держави і будь-яка дата не має забуватися. Ми маємо пам’ятати та шанувати минуле нашого народу. Адже без минулого немає майбутнього».

Головними наслідками масових репресій було фізичне винищення активної та інтелектуальної частини нації, моральне розтління тих, тих, кого терор не торкнувся. Під час заходу, саме тут, біля виставки з музейних фондів, присвяченої жертвам тоталітарного режиму хвилиною мовчання вшанували всіх невинно загиблих співвітчизників. Під час заходу також були продемонстровані тематичні відеоролики.

Зазначимо, що Луганщина на той час мала стійку тенденцію до зростання населення і в числі перших потрапила в жорна масових репресій, що обрушилися на Україну. За роки тоталітарного режиму було розстріляно, засуджено до різних строків позбавлення волі, виселено з місць проживання, відправлено на заслання понад 30000 уродженців і мешканців області. Серед них понад 1100 осіб — мешканців Лисичанську та його околиць.