В Лисичанську обговорили питання працевлаштування учасників АТО

Вчора, 7 грудня, у приміщенні Лисичанського міського центру зайнятості відбулось засідання «круглого столу» за темою «Професійна реабілітація та вирішення питань зайнятості осіб з інвалідністю, демобілізованих військовослужбовців (в тому числі учасників АТО)».

У роботі «круглого столу» прийняли участь директор міського центру зайнятості Тетяна Соколко, начальник управління економіки Лисичанської міської ради Олександр Некрасов, начальник відділу з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці УПСЗН Лисичанської міської ради Людмила Коцаренко, заступник начальника ГУ Держпраці у Луганській області Любов Власова, представник Лисичанського міського військового комісаріату Олег Бебешко та керівник громадської організації «Лисичанська спілка ветеранів АТО» Ігор Безкровний.

Адаптація інвалідів та учасників АТО в суспільство на сьогоднішній день є насущною проблемою. Під час засідання обговорювались питання працевлаштування демобілізованих військовослужбовців, як один із етапів адаптації та можливості фізичної та психологічної реабілітації учасників АТО.

Тетяна Соколко у своєму виступі зазначила, що службою зайнятості впроваджуються нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування інвалідів, зокрема з числа учасників бойових дій на сході України. Фахівці центру зайнятості приділяють особливу увагу військовослужбовцям, консультують з профільних питань. «Кожен безробітний демобілізований військовослужбовець має право стати на облік до центру зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю. Для цього окрім стандартного пакету документів необхідно пред’явити: військовий квиток, копію наказу про звільнення з військової частини, довідку про матеріальне забезпечення (доход) та посвідчення учасника бойових дій», — повідомила Тетяна Едуардівна.

В свою чергу Людмила Коцаренко ознайомила присутніх з місцевою програмою психологічної реабілітації учасників АТО та переліком центрів такої реабілітації.

Проблемами, з якими зіштовхуються учасники АТО при поверненні до дому поділився Ігор Безкровний. Ігор Сергійович зазначив, що громадська організація «Лисичанська спілка ветеранів АТО» була створена саме для надання всебічної допомоги учасникам бойових дій. «Наразі для військових дуже важливим є отримання інформації про можливості, якими вони можуть користуватися: про пільги, на які вони мають право, про Центри реабілітації та можливість працевлаштування. Все це дуже необхідно для повернення до нормального, мирного життя», — підкреслив Ігор Безкровний.

Завдяки конструктивному діалогу між учасниками заходу вдалося напрацювати основні напрямки роботи та взаємодії між службами та організацією ветеранів АТО з питань, що розглядались під час засідання.

Крім того, з метою вирішення питань трудової адаптації осіб з інвалідністю, учасників АТО сприяння їх працевлаштуванню було вирішено проводити системне і всебічне інформування громадськості про стан ринку праці, перелік професій і спеціальностей, що користуються попитом у роботодавців, перспективи розширення сфери прикладання праці.