Про роботу відділу у справах сім'ї, молоді та спорту за І півріччя 2019

Основним завданням відділу у справах сім’ї, молоді та спорту є забезпечення на території міста реалізації державної політики стосовно дітей, жінок та сім’ї; фізичної культури і спорту; молоді; національно-патріотичного виховання молоді; оздоровлення та відпочинку дітей міста.

Відділом розроблені 4 міські програми, які є вектором нашої роботи: Міська програма реалізації державної молодіжної та сімейної політики на території міста Лисичанськ на 2016-2020 роки, Міська програма розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2021 роки, Міська програма оздоровлення та відпочинку на території міста Лисичанськ на 2017-2021 роки, міська Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді у м. Лисичанську 2018-2021 роки.

При відділі створені та працюють Координаційні ради: з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді; з питань відпочинку і оздоровлення дітей та підлітків; з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми, з питань популяризації оздоровчої рухової активності.

За звітний період 2019 року було опрацьовано 693 вхідних документів, надано 340 відповідей, з них: 88 відповідей на документи з позначкою, які потребують швидкого реагування, або значаться на контролі з тривалим терміном виконання.

В цілому роботу відділу можна умовно розділити на декілька напрямів:

Фізична культура та спорт

В першому кварталі 2019 року до Державного фонду регіонального розвитку було подано на розгляд проект «Капітальний ремонт фасаду з утепленням будівлі спортивного залу «Скляр», розташованого за адресою: м. Лисичанськ, вул. Жовтнева, 314. Проект був зареєстрований в он-лайн платформі Державного фонду регіонального розвитку та станом на 05.07.2019 проект потрапив на наступний рівень відбору.

25 січня 2019 року в КЗ «Палац культури ім. В. М. Сосюри» пройшов захід «Підведення підсумків спортивного життя міста Лисичанська за 2018 рік». Під час заходу були нагороджені кращі працівники сфери фізичної культури та спорту міста та кращі лисичанські спортсмени. З матеріалом можна ознайомитись за наступним посиланням https://www.facebook.com/pg/smslisichansk/videos/?ref=page_internal

clip_image00120 березня 2019 року в спортивній залі КЗ «ЛМДЮСШ» відділом у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради було організовано проведення семінару «Протидія боулінгу: попередження жорстокості та насилля у дитячому середовищі».

clip_image001[1]Метою заходу було визначення поняття «булінг», «шкільний булінг», «насилля»; оптимізація стосунків у середовищі, недопущення випадків булінгу (насильства); вироблення алгоритму дій при виникненні булінгу в навчальному закладі.

Щоб нагадати, що спорт є універсальною мовою, яка спонукає до миру, порозуміння та взаємоповаги між людьми,в березні 2019 в рамках заходу проводиться акція #WhiteCard («Біла картка») до якої долучилась учнівська та студентська молодь міста Лисичанська. Підняття «Білої картки» символізує справедливе відношення та надання рівних можливостей усім, хто бажає долучитися до здорового способу життя, мир, нейтральність та мету діяти спільно заради кращого світу.

clip_image003clip_image002

 

 

 

 

 

 

 

 

В першому кварталі 2019 року присвоєні спортивні розряди Кандидат у Майстри спорту України

— Владиславу Маслову ( стрибки на батуті (стрибки на акробатичній доріжці);

— Миколі Шолковому (Айкідо);

— Анзору Жердецькому (Айкідо).

— Володимиру Сєчкарьову (боротьба самбо).

11 квітня 2019 року у Лисичанській міській раді відбулось перше засідання Координаційної ради з питань популяризації оздоровчої рухової активності (далі — Рада) під головуванням начальника відділу у справах сім’ї , молоді та спорту Ніна Нецвєт, утвореної відповідно до Указу Президента України від 09.02. 2016 № 42/2016 «Про Національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність — здоровий спосіб життя — здорова нація».

clip_image007

clip_image00514 червня 2019 року, в Лисичанській міській дитячо-юнацькій спортивній школі (ДЮСШ) пройшов Олімпійський день. В заході взяли участь 68 учнів — вихованців ДОТ «Рекорд», 3 тренера-викладача, 6 помічників тренерів (студенти-практиканти ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ ім. Т.Шевченка»).

В рамках програми Олімпійського дня тренерами ДЮСШ були проведені бесіди на теми: сучасні Олімпійські ігри, розвиток олімпійського руху в незалежній Україні, початок проведення Параолімпійських ігор, час відродження Олімпійських ігор.

clip_image009Окрім того, вихованці табору змагалися у цікавих вікторинах та виконували командні завдання на станціях: театральна, естафетна, відповідайка, знатоки, попадайка, загадкова.

Також до Олімпійського дня в міській ДЮСШ було проведено міський захід «Пам’ять» до Всеукраїнського героїко-патріотичного заходу спогадів ветеранів війни та спорту ветеранів війни та спорту, спрямованого на увічнення пам’яті загиблих у 1941-1945 роках, вшанування захисників України, учасників бойових дій та спорту. Запрошений гість Ладік Олексій Іванович — ветеран спорту, Заслужений тренер СРСР, Майстер спорту СРСР з класичної боротьби — розповів вихованцям ДОТ «Рекорд» про досягнення ветеранів спорту нашого міста.

Також, на початку червня, у дошкільних навчальних закладах та в усіх літніх пришкільних таборах з денним перебуванням відбулися заходи до Всеукраїнського Олімпійського дня (19 таборів/ 1600 дітей). Проведені наступні спортивні заходи:

— у дошкільних закладах — бесіди та ігри на свіжому повітрі, присвячені популяризації здорового способу життя;

— у пришкільних таборах «Олімпійські години», спортивні змагання «В здоровому тілі — здоровий дух», спортивні вікторини «Історія виникнення Олімпійських ігор», «Олімпійський ерудит», конкурс знавців «Що я знаю про спорт?», «Видатні олімпійці України» конкурси малюнків «Спорт і я», «Я- майбутній олімпієць», «Зроби свій вибір на користь здоровя», «Діти — Олімпійська надія».

clip_image011«Sport in our life»- під таким гаслом 11 червня 2019 року в пришкільному мовному таборі «Wonderland» КЗ «ЛСШ І-ІІІ ст. № 8» пройшло урочисте відкриття Малих Олімпійських Ігор.

Внесенням Олімпійського вогню було дано старт спортивним змаганням «В здоровому тілі — здоровий дух!!!»

Citius, Altius, Fortius! Швидше, вище, сильніше!"

Всеукраїнський Олімпійський день у всіх таборах розпочинався урочистою лінійкою і завершувався лінійкою, на якій оголошувалися підсумки змагань та нагороджувались переможці.

На сайті Лисичанської міської ради та на сайтах шкіл, де працювали літні мовні табори з денним перебуванням, була розміщена інформації щодо заходів, присвячених Олімпійському дню.

clip_image012Грамотами виконавчого комітету Лисичанської міської ради за вагомий внесок у розвиток фізичної культури та спорту в регіоні, створення позитивного іміджу міста на всеукраїнському рівні були вручені вихованцям СК «Лідер» Ярославу Харитонову, Денису Ейсмонту, Микиті Іванову, Софії Демченко, Сергію Кузнєцову, Данилу Гончарову та їх тренеру Олександру Каменюці з нагоди перемоги на чемпіонаті України з «Karate-Pro».

ипавп10 травня 2019 року, на початку апаратної наради міський голова Сергій Шилін привітав спортсмена СК «Вітязь» Руслана Юпатова з перемогою у Чемпіонаті України з кікбоксінгу ВАКО серед юнірів та юнаків та вручив Грамоти виконавчого комітету Лисичанської міської ради йому та його тренеру Кирилу Лашку за вагомий внесок у розвиток фізичної культури та спорту в регіоні, створення позитивного іміджу міста на всеукраїнському рівні.

clip_image01622 травня 2019 року, на спортивній культурно-оздоровчій базі «Лисичанець» відбулася традиційна Відкрита міська спартакіада інвалідів та членів їх сімей. Подібний захід проводиться вже 28 раз, а організатором спартакіади виступає відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради.

clip_image01418 травня 2019 року, команда нашого міста взяла участь у зональному етапі Спартакіади державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування Луганської області, який проходив у м. Кремінна на Луганській обласній спортивній базі «Олімп»

clip_image01817 травня 2019 року в місті Сєвєродонецьк, в приміщенні Луганського обласного драматичного театру пройшли урочистості з нагоди підведення обласних підсумків спортивної роботи за 2018 рік.

На заході наше місто представили заступник міського голови Ігор Ганьшин, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради Ніна Нецвєт, директор міської ДЮСШ Дмитро Ладік, тренери, спортсмени та ветерани спорту.

За підсумками минулорічної спортивної роботи місто Лисичанськ було відзначено переможцем у номінації «Кращий організатор спортивно-масової роботи серед міст Луганської області».

Начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради Ніна Нецвєт отримала нагороду «Найкращий державний службовець в галузі спорту».

Сімейна політика

З напрямку сімейної, ґендерної політики, протидії торгівлі людьми, попередження ґендерного та домашнього насильства проведена наступна робота.

За звітний період 2019 року у Лисичанській міській раді відбулось 2 засідання Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми (06.02.2019, 18.04.2019).

Інформація про проведені Координаційні ради систематично розміщується на офіційному веб-сайті Лисичанської міської ради.

30.01.2019 відділом взята участь у форумі «Механізми захисту прав жінок та дітей які проживають поблизу лінії розмежування».

21.02. 2019 відбулась відеоконференція місцевої Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми з обласною КР за темою: «Запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».

04.04.2019 відділом взята участь у одноденному тренінговому навчання для осіб, відповідальних за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми за темою: «Протидія торгівлі людьми ідентифікація постраждалих та робота з ними».

15.05.2019 відбулось загальноміське свято «День Сім’ї», «День матері».

28-29.05.2019 — участь у тренінгу за проектом «Рівність заради безпеки» Локалізація НПД 1325.

Відділом видано: посвідчень батьків багатодітної сім’ї — 249, посвідчень дитини з багатодітної сім’ї — 595.

clip_image022Багатодітних сімей — 295 (в них виховується дітей — 969), з них сімей : 236 сімей (3 дітей); 43 — (4 дітей); 13 — (5 дітей); 1 — (6 дітей), 0— (7 дітей); 1— (8 дітей), 0 — (9 дітей), 1 — (10 дітей).

clip_image020

Заяв від громадян щодо присвоєння жінкам почесного звання «Мати-героїня» України не надходило.

Відповідно до інформації Лисичанського відділу поліції ГУНП в Луганській області, з яким відділ тісно співпрацює в напрямку попередження насильства в сім’ї, кількість звернень щодо насильства в сім’ї які надійшли протягом звітного періоду становить — 379 (переважно — психологічне насильство стосовно жінок). Із 379 звернень — надійшло від дітей — 4, жінок — 311, чоловіків — 64. Кількість осіб, які перебувають на обліку з приводу вчинення насильства в сім’ї — 147.

clip_image024

З урахуванням аналізу стану правопорушень в місті проводились спільні профілактичні заходи (рейди, обстеження сімей −15) щодо попередження насильства в сім’ї, до яких залучались працівники Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області, служби у справах дітей, КЗ «Лисичанський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді».

Заяв або повідомлень про факти торгівлі людьми до відділу не надходило.

У місті серед навчальних закладів відділу освіти, закладів відділу культури систематично проводяться заходи щодо попередження ґендерного та домашнього насильства, та протидії торгівлі людьми.

Крім того на офіційному веб-сайті Лисичанської міської ради lis.gov.ua (у розділі «Мешканцям міста»-«Протидія домашньому насильству») розміщена інформація щодо запобіганню домашньому насильству, контакти персонально — відповідальних осіб, служб, установ та організацій, де постраждалі особи можуть отримати допомогу, номери «гарячих ліній», останні новини.

Оздоровлення та відпочинок

На виконання міської Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2017-2021 роки виконавчим комітетом Лисичанської міської ради у квітні 2019 року було прийняте рішення № 154 «Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків у літній період 2019 року».

Згідно Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2017-2021 роки з міського бюджету на 2019 рік планується виділити на проведення літньої оздоровчої кампанії кошти у сумі 1 073 548 грн. 00 коп.:

— 853 536 грн. 00 коп. — відкриття літніх пришкільних таборів з денним перебуванням;

— 180 000 грн. 00 коп. — забезпечення оздоровленням дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки (31 путівка для дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в ДОТ «Заря», м. Кремінна);

— 40 012 грн. 00 коп. — відкриття спортивного ДОТ «Рекорд» з денним перебуванням.

Протягом літа 2019 року за рахунок місцевої оздоровчої бази м. Лисичанськ, яка нараховує 19 Літніх пришкільних таборів з денним перебуванням (ЗОШ № 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 18, 24, 25, 26, 27, НВК «Гарант», 29, 30), охоплено відпочинком 1600 дітей пільгової категорії та 1 табір з денним перебуванням при КЗ «Лисичанська ДЮСШ» зі спортивним ухилом «Рекорд», в якому охоплено відпочинком 68 вихованців міської ДЮСШ.

Відділом у справах сім‘ї, молоді та спорту продовжується робота щодо направлення дітей пільгових категорій на оздоровлення і відпочинок в оздоровчі заклади України, до українського дитячого центру «Молода гвардія» м. Одеса та до міжнародного дитячого центру «Артек» Київська обл.

В санаторно-курортні заклади України ЛКЛПУ «Міська дитяча лікарня» було направлено 106 дітей пільгових категорій.

Відділом ведеться активна робота з керівниками підприємств та організацій міста різних форм власності, які не мають власної оздоровчої бази, щодо можливості виділення коштів для придбання путівок в дитячі заклади оздоровлення України для оздоровлення дітей своїх працівників.

Так, за перше півріччя 2019 року підприємствами та організаціями міста виділено 778 655 грн. 28 коп. на організацію літнього оздоровлення і відпочинку дітей своїх працівників, а саме:

— ПАО «Лисичанськвугілля» — 53 дитини (263 360 грн. 00 коп.)

— ПАО «ЛИНІК» — 95 дітей (293 800 грн. 00 коп.)

— КП «Лисичанськтепломережа» — 22 дитини (43 670 грн. 68 коп.)

— ТОВ «ЛИСПИ» — 2 дитини (5 500 грн. 00 коп.)

— ЛКСП «Лисичанськводоканал» — 2 дитини (9 660 грн. 60 коп.)

— Профспілка працівників освіти — 10 дітей (35 000 грн.00 коп.)

— ЛМОП працівників охорони здоров’я України — 23 дитини (127 664 грн. 00 коп.)

Крім того, діти м. Лисичанська у першому півріччі 2019 року мали змогу відпочити та оздоровитись в таких закладах відпочинку та оздоровлення України як

— санаторії: «Чкалова», «Зелена горка», «Люсдорф», «Ходжибей»; «Червона гвоздика», «Бердянський», «Райський куточок», «НИВА» (м. Бердянськ); «Джерело» (м. Трускавець);

— табори відпочинку: «Мрія», «Заря» (м. Кремінна); «Затока» (Одеська обл.), «Салют» (с. Кирилівка);

— бази відпочинку п. Урзуф (м. Бердянськ).

У червні 2019 року тренери-викладачі КЗ «ЛМДЮСШ» в рамках навчально-тренувальних зборів з групами вихованців (38 дітей) виїжджали на відпочинок до м.м.: Кремінна, Генічеськ (Херсонська обл.).

За перше півріччя 2019 року різними формами відпочинку та оздоровлення охоплено 2062 дитини віком від 7 до 18 років, з них 1847 дітей, що належать до пільгових категорій.

clip_image026

Національно-патріотичне виховання та молодіжна політика

clip_image028

clip_image030

clip_image032

Начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Ніна Нецвєт