Про роботу КЗ «Лисичанський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» за перший квартал 2019 року

Комунальний заклад «Лисичанський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» проводить соціальну роботу у межах територіальних громад міст Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Основними принципами діяльності Центру є: законність, соціальна справедливість, доступність та відкритість, конфіденційність та відповідальність за дотримання етичних і правових норм, додержання і захист прав людини, адресність та індивідуальний підхід, добровільність вибору в отриманні чи відмові від отримання соціальних послуг, комплексність та системність під час надання соціальних послуг, дотримання державних стандартів і нормативів соціальних послуг.

Основними завданнями Центру є:

— проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді;

— виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;

— здійснення соціального супроводу сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки потреб їх у таких послугах.

Основні категорії осіб, які отримують соціальні послуги у центрі, це сім’ї з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, сім’ї опікунів та піклувальників, особи із числа дітей-сиріт (випускники інтернатних закладів), молодь віком до 35 років (особи із проблемами ВІЛ-інфекції, особи, які повернулись із місць позбавлення волі або засуджені умовно, вживачі психоактивних речовин, особи із проблемами інвалідності тощо).

Станом на 01 квітня 2019 року до ЦСССДМ із різних питань, які належать до компетенції центру, звернулось 231 сімʼя (337 дорослих членів сім’ї, 598 дитини). У ході проведеної роботи було задоволено потреби щодо психологічної допомоги — 92 сімей; юридичної допомоги — 42; вирішення житлово-побутових проблем — 26; налагодження зв’язків з членами родини, громадою — 60; отримання гуманітарної допомоги — 23, сприяння в оформленні (відновленні документів), у т.ч. для призначення соціальних виплат — 159.

Окрім того отримали послуги із консультування члени 230 сімей, соціальної профілактики — 146; соціальної адаптації — 93; соціальної інтеграції та реінтеграції — 11; посередництва (медіації) — 1; кризове та екстрене втручання — 6; представництво інтересів — 4, інше — 99.

Станом на 1 квітня 2019 року на обліку сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, знаходиться 35 осіб та 570 сімей, в яких виховується 1082 дитини. Протягом звітного періоду фахівці із соціальної роботи здійснили 231 соціальне інспектування та склали відповідну кількість оцінок потреб дітей та їх сімей. За результатами оцінок з метою подолання складних життєвих обставин та мінімізації їх наслідків сім’ям надавались соціальні послуги. Протягом звітного періоду 34 сімʼї з дітьми перебували під соціальним супроводом. Соціальний супровід — це вид соціального обслуговування, який передбачає надання комплексу соціальних послуг, спрямованих на подолання життєвих труднощів, збереження та підвищення соціального статусу особи чи сім’ї. У результаті проведеної роботи завершено 14 соціальних супроводів. З них всі із досягненням позитивного результату. Під постійним соціальним супроводом перебувають прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. У звітному періоді у м.Лисичанську функціонувало 6 прийомних сімей (13 дітей) та 3 ДБСТ (22 дитини).

Фахівці із соціальної роботи також здійснюють контроль у межах повноважень за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини. У першому кварталі 2019 року пропозицій до УПСЗН щодо припинення виплати державної допомоги при народженні дитини та про припинення/зупинення виплати допомоги на дітей одиноким матерям не було.

Соціальною роботою було охоплено 22 сім’ї (із них 3 дитини), які перебувають у конфлікті із законом, у т.ч. 2 особи, звільнені з місць позбавлення волі. Результатами надання послуг цим особам було налагодження (відновлення) соціальних зв’язків, надання доступу до більш освітніх можливостей або соціальної активності, навчання навичкам безпечного способу життя щодо інфікування ВІЛ, сприяння в зміцненні родинних та суспільно корисних зв’язків тощо. Спільно з Лисичанським міським відділом філії Державної установи «Центр пробації» було проведено для осіб зазначеної категорії 3 групові заходи: лекції з питань формування здорового способу життя, навчання навичкам недопущення зараження ВІЛ, формування негативного ставлення до вживання наркотичних і психотропних речовин, попередження насильства в сім᾽ї. Також з особами даної категорії проводилась індивідуальна профілактична робота.

На виконання Постанови КМУ від 5 квітня 2017р. № 268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» фахівці із соціальної роботи готують висновки оцінки потреб дитини (особи), яка зазнала психологічного насильства внаслідок бойових дій. Протягом першого кварталу 2019 року було підготовлено 349 висновків.

З метою профілактики захворювання жителів міста на туберкульоз фахівцями центру протягом звітного періоду було проведено 657 відповідних скринінг-анкетувань. 135 опитуваним було рекомендовано звернутися до закладів охорони здоров’я з питань проходження флюорографії або обстеження мокротиння.

Протягом звітного періоду проводилась соціальна робота щодо профілактики відібрання дитини від батьків. Фахівці центру працювали із 12 сімʼями (30 дітей), у яких є ризик соціального сирітства або позбавлення батьківських прав. У результаті проведеної роботи у 6 сімʼях 10 дітей залишились у родинах.

Також було виявлено 1 жінку, у якої був ризик відмови від новонародженої дитини. У результаті наданих соціальних послуг жінка залишила новонароджену дитину.

Серед жителів міста у рамках здійснення соціальної роботи було розповсюджено 150 листівок та буклетів з питань попередження насильства в сім’ї та 100 з питань протидії ВІЛ/СНІДу.

На сайті Лисичанської міської ради регулярно розміщується інформація про діяльність фахівців із соціальної роботи КЗ «Лисичанський міський ЦСССДМ».

Відповідну роботу буде продовжено і надалі.

У центр соціальних служб може звернутися кожен, кому потрібні допомога, розуміння або отримання інформації. І саме тут він отримає різноманітні соціальні послуги та підтримку.

З метою запобігання дитячої безпритульності, соціальному сирітству (у тому числі — відмови від новонародженої дитини), насильству в сім’ї та торгівлі людьми давайте об’єднаємо наші зусилля. Ті, кому не байдужа доля наших дітей та молоді, розкажіть про нас рідним і близьким, направляйте до нас потребуючих у допомозі та підтримці. Послуги центру конфіденційні та надаються безкоштовно.

Ми робимо все, щоб мир і згода були в наших сім’ях, щоб були щасливими діти у наших сім’ях, щоб будь-яку проблему можна було вирішити, а краще — запобігти її появі.

Ми знаходимось за адресою: м. Лисичанськ, вул. Сєвєродонецька, 62, 5-й поверх, тел.: 7-26-96, 7-24-60.

Директор КЗ «Лисичанський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» Костянтин Остахов