Про роботу відділу у правах сім'ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради за 10 місяців 2018 року

Основним завданням відділу у справах сім’ї, молоді та спорту є забезпечення на території міста реалізації державної політики стосовно дітей, жінок та сім’ї; фізичної культури і спорту; молоді; національно-патріотичного виховання молоді; оздоровлення та відпочинку дітей міста.

Відділом розроблені 4 міські програми, які є вектором нашої роботи: Міська програма реалізації державної молодіжної та сімейної політики на території міста Лисичанськ на 2016-2020 роки, Міська програма розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2021 роки, Міська програма оздоровлення та відпочинку на території міста Лисичанськ на 2017-2021 роки, міська Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді у м. Лисичанську, затверджена рішенням міської ради від 30.08.2018 № 49/755.

При відділі створені та працюють Координаційні ради: з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді; з питань відпочинку і оздоровлення дітей та підлітків; з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

В цілому роботу відділу можна умовно розділити на декілька напрямів:

— виконання соціальних програм і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення соціального та правового захисту молоді, жінок та сім’ї;

— сприяння соціальному становленню та розвитку дітей і молоді міста;

— заходи, спрямовані на попередження насильства в сім’ї та координаційна діяльність органів місцевого самоврядування та Лисичанським ВП ГУНП по фактам його вчинення;

— заходи, спрямовані на попередження фактів торгівлі людьми;

— організація оздоровлення, відпочинку і дозвілля дітей та підлітків міста;

— організація вторинної зайнятості студентської молоді в літній період;

— сприяння діяльності міських молодіжних, дитячих громадських організацій;

— сприяння створенню умов для всебічного розвитку і реалізації творчих, інтелектуальних здібностей дітей та молоді; проведення олімпіад, спартакіад, конкурсів, турнірів, виставок, фестивалів творчості, конференцій, форумів, та ін.;

— організація роботи з національно-патріотичного виховання, в рамках своїх повноважень, заходи, спрямовані на забезпечення виховання дітей та молоді у дусі патріотизму, національної свідомості та гідності;

— забезпечення членів багатодітних сімей посвідченнями державного зразка для реалізації останніми їхніх прав в отриманні пільг, гарантованих державою;

— робота з жінками — кандидатами на присвоєння почесного звання України «Мати — героїня»;

— спортивно-масова робота, спрямована на розвиток галузі фізичної культури і спорту та поліпшення фізичного здоров’я мешканців міста.

За звітний період 2018 року було опрацьовано 957 вхідних документів, надано 505 відповідей, з них: 119 відповідей на документи з позначкою, які потребують швидкого реагування, або значаться на контролі з тривалим терміном виконання, 9 відповідей на публічні запити.

У ході виконання поставлених завдань за звітній період 2018 року спеціалістами відділу було організовано проведення 15 загальноміських заходів (зустріч молоді міста з учасниками бойових дій в зоні АТО. Зустріч поколінь: «Захисникам України присвячується»; спортивно-масові заходи до святкування Масляної «Масляна — жартівниця»; міський фестиваль-конкурс української патріотичної пісні «Озброєні піснею»; Призов молоді міста до лав ЗСУ; І міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»" («Джура») серед школярів та учнів професійних ліцеїв міста; «День матері», «День сім’ї»; відкрита міська Спартакіада інвалідів та їх сімей; загальноміське свято до Дня Молоді в Україні; Перший відкритий регіональний турнір дрег-рейсінгу за участю ГО «Rollndrive»; Кубок голови м. Лисичанська Сергія Шиліна DRAG RACING, Традиційний міжрегіональний турнір з волейболу серед чоловічих команд на Кубок міського голови, спортивно-масові заходи до Дня захисту дітей, Дня Незалежності України, Дня визволення міста від німецько-фашистських загарбників).

Також відділ прийняв активну участь в організації участі команди місцевого самоврядування в Луганській обласній Спартакіаді серед команд держслужбовців та членів місцевого самоврядування.

В рамках реалізації молодіжної політики молодь залучається до участі в міських заходах:

— конкурс талановитої молоді «Світ моделей»;

— регіональний фестиваль творчої молоді «Сузір’я колискової Донбасу»;

— фінал міського етапу XIII щорічної Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця», який було проведено на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Привільський професійний ліцей». За підсумками акції зібрано 3 812 гривень.

— спорт-шоу «Битва шкіл» та крос-фіт до Дня молоді в Україні за участю ГО «Движение — это жизнь»;

— масовий спортивний захід «Ігри героїв» та «Фітнес-день» з фітнес-клубом «Евангелина».

З метою активізації співпраці між молоддю та місцевим самоврядуванням, залучення до всеукраїнських та міжнародних проектів, за підтримки міської ради молодь Лисичанська приймала участь в:

— конкурсі «Молодіжна столиця України»;

— міжнародному проекті «Music Сamp» (за ініціативи громадської організації «Мост 3.10»);

— міжнародному телемості з Національною бібліотекою Литви імені Мартінаса Мажвідаса (за участі студентів ВП «ЛПК ім. Т. Шевченка»);

— «Двіж on Wheels» сумісно з МС «LSK YOUTH», ГО «The People», «Асоціація велосипедистів Київа»;

— City Day Quest за підтримки ООН до Дня м. Лисичанська та з нагоди відзначення 70 — річчя декларації прав людини;

— обласний відкритий фестиваль-конкурс молодіжної культури «Дике поле — фест» (смт. Новопсков).

08-10 жовтня 2018 року представники міської ради, які опікуються питаннями молодіжної політики, прийняли участь у Всеукраїнському семінарі «Молодіжна політика в Україні: партнерство та перспективи розвитку».

На базі вищих навчальних закладів та професійних ліцеїв проводяться різноманітні заходи, зустрічі та тренінги: командний Профорієнтаційний квест «8 чудес Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу» (спільно з Лисичанським міським Центром зайнятості).

У квітні 2018 року в м. Лисичанську офіційно зареєстрована ГО «Молодіжна спільнота Лисичанська» («LSK YOUTH»).

Протягом 2018 року пройшло 3 засідання ініціативної групи студентської молоді. 24 жовтня 2018 року відбулись вибори голови та членів міської молодіжної ради.

При роботі з молоддю міста особлива увага приділяється формуванню громадської позиції та національно-патріотичного виховання.

В місті ведеться постійна робота з національно-патріотичного напрямку. Налагоджено ефективну міжвідомчу взаємодію органів місцевого самоврядування та співпрацю з громадськими організаціями з питань національно-патріотичного виховання молоді. Окремої уваги заслуговує волонтерська діяльність педагогів, учнівської молоді, батьків, яка через конкретну практичну діяльність сприяє встановленню соціальних зв’язків, опануванню дітьми нових навичок, формуванню у них прагнення до відповідальної патріотичної поведінки, моральних та духовних якостей, світогляду справжнього громадянина України. В навчальних закладах створено волонтерські загони. Волонтери беруть участь у благодійних заходах «ДітямЧорнобиля», «Портфель другові», «Ми поруч», «голуб надії», «Почуйте всі!», «патріотичні смаколики», «Посилка солдату», акції милосердя з надання допомоги переселенцям. З метою розвитку волонтерського руху в Україні за принципами європейських стандартів разом з Всеукраїнським благодійним фондом «Серце до серця» учні та студентська молодь щороку приймають активну участь у міському етапі акції.

Налагоджена співпраця з учасниками АТО, батальйонами, військовослужбовцями, які дислокуються у місті, та волонтерами організації «Відсерця до серця» у проведенні заходів з національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Постійною також є робота з громадськими об’єднаннями патріотичного спрямування. Прикладом такої роботи є співпраця ГО «Сприяння розвитку Лисичанська», ГО «Схід та Захід разом», організації «Червоний хрест». Благодійна діяльність окремих шкіл пов’язана з роботою волонтерів міста.

У КЗ «ЛСШ № 27» діє військово-патріотичний клуб «Сокіл». У шести загальноосвітніх навчальних закладах другий рік працюють військово-спортивні гуртки за програмою «Сокіл» («Джура»).

З метою формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді, популяризації національної духовно — культурної спадщини, ушанування героїв боротьби українського народу за незалежність і територіальну цілісність України та підвищення рівня знань про видатних особистостей українського державотворення проводяться різноманітні заходи національно-патріотичного спрямування:

12.10.2018 — делегація м. Лисичанська прийняла участь в урочистому відкритті Всеукраїнської акції «Покрова Героїв» (м. Сєвєродонецьк);

12.10.2018 — загальноміська урочиста святкова програма до Дня захисника України;

17.10.2018 — міське спортивне свято «Суперкозак — 2018» до Дня захисника України.

До відзначення Дня захисника України у вищих навчальних закладах І-ІІ акредитації та професійних ліцеях були проведені урочисті концерти, фестивалі патріотичної пісні «Україна — це ми», спортивні змагання «Козацькі розваги», студенти ВП «Лисичанський педагогічний коледж» провели виїзну акцію до службовців батальйону «Тернопіль».

Підготовлено та розміщено на сайті Лисичанської міської ради 9 публікацій про молодіжні заходи та 6 про національно-патріотичні.

З напрямку сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми, попередження гендерного та сімейного насильства проведена наступна робота:

за звітний період 2018 року у Лисичанській міській раді відбулось 3 засідання Координаційної ради з питань сім’ї, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми (31.01.2018, 27.07.2018, 01.10.2018).

Останнє засідання Координаційної ради (01.10.2018) проходило на базі КУ «ЗОШ 1-2 ступенів № 18», розглядалося питання: «Створимо світ безпечний для дитини» в рамках реалізації проекту психосоціальної підтримки дітей і дорослих, які опинилися в складних життєвих обставинах. Інформація про проведені Координаційні ради систематично розміщується на офіційному веб-сайті Лисичанської міської ради.

15.01.2018 відділом спільно з Луганським обласним центром соціально-психологічної допомоги проведена лекція в Лисичанському нафтохімічному технікумі на тему з попередження гендерного насильства та протидії торгівлі людьми.

З січня по березень 2018 року, з метою попередження насильства в сім’ї, а також поза її межами, протидії торгівлі людьми серед населення, учнівської молоді міста відділом поширювалася інформаційна продукція «Особистий план безпеки» «Дорога до гендерної рівності», «Насильство-це сміття , яке потрібно виносити з дому» і т.п. Загальна кількість 400 шт.

У березні 2018 року відділом спільно з відділом освіти в школах міста було організовано перегляд відеоролика «Українці в якості наркокур’єрів». Виклик сьогодення«. Ролик був розміщений на офіційному сайті Лисичанської міської ради в розділі «Відео» і на сайтах установ відділу культури Лисичанської міської ради.

15.05.2018 відділом сім’ї, молоді та спорту спільно з відділами освіти та культури було проведено загальноміське свято «День матері», «День сім’ї».

Відділом видано: посвідчень батьків багатодітної сім’ї — 131, посвідчень дитини з багатодітної сім’ї — 265. Відповідно до статистичних даних: багатодітних сімей — 337(в них виховується дітей — 1191), з них сімей : 236 сімей (3 дітей); 49 — (4 дітей); 38 — (5 дітей); 8 — (6 дітей), 3 — (7 дітей); 2 — (9 дітей), 1 — (10 дітей).

Підготовлені первинні документи і клопотання до Луганської ОДА про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» на одну жінку.

08.06.2018 відділом спільно зі структурними підрозділами Лисичанської міської ради, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми (ССД, ЦСССДМ, поліція, відділ освіти, КУ «ТМО») взято участь у тренінгу, що проводила ГО «Регіональний правозахисний соціолого-освітній центр «Жінки Донбасу» за темою: «Поліпшення доступу вразливих категорій населення, особливо ВПЛ, до послуг з попередження торгівлі людьми та скринінгу в Луганській області ».

30.07.2018 до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми (30 липня) в місті відбулася Акція «Протидія торгівлі людьми». Акцію проводили відділ сім’ї, молоді та спорту спільно з ЦСССДМ. Під час Акції серед населення поширювалися листівки, брошури, надувні кульки з логотипом «Людина не товар».

27.-30.08.2018 відділ спільно з ГО «Лисичанська міська рада жінок» взяли участь в тренінгу, який проходив в рамках проекту «Рівність заради безпеки» на тему: «Локалізація НПД 1325: комунікації та ефективне планування» щодо виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпеку» −2020.

18.10.2018 на базі Лисичанського гірничо-індустріального коледжу відбувся захід до відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. До Акції також долучились представники служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу освіти, Лисичанського відділу поліції. Під час акції розповсюджувалась інформаційна продукція (кишенькові календарі, листівки, надувні кульки із логотипом "Людина не товар«).З питань гендерної рівності, захисту трудових прав, боротьби з дискримінацією та домашнім насильством відділ тісно співпрацює із ГО «Лисичанська міська рада жінок» та ГО «Східна правозахисна група».

Відповідно до журналу обліку заяв і повідомлень про насильство в сім’ї або його реальну загрозу зареєстровано 128 повідомлень, з них: від громадян, служб, відділів, організацій — 17 (14 щодо дітей, 3 щодо дорослих (2 жінки, 1 чоловік), спеціальні картки обліку факту вчинення насильства в сім’ї — 111 (97 щодо дорослих, 14 дітей були свідками конфлікту).

Відповідно до інформації Лисичанського відділу поліції ГУНП в Луганській області, з яким відділ тісно співпрацює в напрямку попередження гендерного та домашнього насильства кількість звернень про насильство в сім'ї становить - 707, з них надійшло від дітей -3, жінок - 571, чоловіків - 133. Кількість осіб, які перебувають на обліку які вчинили насильство в сім'ї - 157.

На території міста знаходяться: 3 спортивних комплекси; 41 спортивна зала, 1 ДЮСШ, 1 стадіон, 1 басейн (спорткомплекс ПАТ «ЛИНІК»), 56 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, з них 17 — з тренажерним обладнанням. У містах Лисичанськ, Привілля, Новодружеськ у стані, придатному до використання, 107 спортивних майданчиків.

У місті всіма видами фізичної культури і спорту займається понад 16750 осіб, що становить 13,9% від загальної чисельності населення.

На базі спортивних споруд міста діють 98 спортивних секцій, в яких займається понад 4,5 тис. чоловік. З них молоді та неповнолітніх 3,8 тис. Працює 34 тренер, з них 27штатні. Пріоритетними для міста є 24 види спорту.

Відділу підпорядкований КЗ «Лисичанська МДЮСШ», що має структурні підрозділи: спортивно-культурна оздоровча база «Лисичанець», стадіон «Шахтар», адміністративна будівля ЖЕК № 5 (спорт корпус «Південний»), спортивна зала «Скляр», стадіон «Скляр», спортивна зала «Пролетарій», в якій займаються 957 осіб з 15 видів спорту серед яких олімпійські (бадмінтон, веслування на байдарках і каное, бокс, дзюдо, футбол, гімнастика спортивна, боротьба греко-римська, боротьба вільна, стрибки на батуті та акробатичній доріжці) і не олімпійські (косікі карате, айкідо, акробатичний рок-н-рол, боротьба самбо, пауерліфтинг), також групи здоров’я серед дорослих мешканців міста.

Протягом 9 місяців 2018 року представники нашого міста прийняли участь у спортивних змаганнях:

— 23-ти Всеукраїнських, де вибороли 59 золотих, 12 срібних, 60 бронзових нагород;

— 57-х обласних, де вибороли 379 золотих, 220 срібних, 262 бронзових нагород;

— 26-ти міських, де вибороли 320 золотих, 299 срібних, 251 бронзові нагороди.

За період з початку року присвоєні звання МС з пауерліфтингу Андрію Тарасову, КМС з пауерліфтингу присвоєно Владлену Ковальському.

Указом президента України № 188/2018 присвоєне почесне звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ» Кондратюку Анатолію Анатолійовичу — тренеру викладачу з бадмінтону КЗ «ЛМДЮСШ»

07.05.2018р. підчас проходження кваліфікаційних курсів тренерам-викладачам КЗ «ЛМДЮСШ» Карамишевій Л.І., Чвалюк М.Ю., Бережній К.Ю. присвоєнні кваліфікаційні категорії «Суддя національної категорії з гімнастики спортивної».

З обласного бюджету були виділені кошти та придбано гімнастичний батут та акробатична доріжка для тренувань вихованців міської ДЮСШ відділення «Стрибки на батуті». За кошти міського бюджету для спортсменів відділення «Пауерліфтінг» було придбано екіпіровку.

Фактичні видатки на утримання КЗ «ЛМДЮСШ» за 9 місяців 2018року :

— утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл — 4804407грн.29коп.

— забезпечення діяльності місцевих центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та проведення фізкультурно-масових заходів серед населення регіону — 85689грн.16коп.

— заходи державної політики з питань молоді — 25446грн.00коп.

— оздоровлення та відпочинок дітей — 33999грн.90коп.

Підготовлено та розміщено на сайті Лисичанської міської ради 115 публікації про спортивне життя міста. 9 публікацій про молодіжні заходи, 6 — національно-патріотичного спрямування.

На виконання міської Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2017-2021 роки виконавчим комітетом Лисичанської міської ради у квітні 2018 року було прийняте рішення № 158 «Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків у літній період 2018 року».

Згідно Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2017-2021 роки з міського бюджету на 2018 рік планувалось виділити на проведення літньої оздоровчої кампанії 679 тис. грн., фактично виділено кошти у сумі 962 315 грн. 00 коп.:

— 748 315 грн. 00 коп. — відкриття літніх мовних таборів з денним перебуванням;

— 180 000 грн. 00 коп. — забезпечення оздоровленням дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки;

— 34 000 грн. 00 коп. — відкриття спортивного ДОТ «Рекорд» з денним перебуванням.

Місцева оздоровча база м. Лисичанська складалась з 1 табору з денним перебуванням при КЗ «ЛМДЮСШ» зі спортивним ухилом «Рекорд», в якому відпочили 66 вихованців міської ДЮСШ (найкращі спортсмени за підсумками 2017-2018 навчальних років) та 19 Літніх мовних пришкільних таборів з денним перебуванням, де відпочили за бюджетні кошти 1620 дітей соціальних категорій, які потребують особливої уваги, 154 дитини — за батьківські кошти.

Відділом ведеться активна робота з керівниками підприємств та організацій міста щодо можливості виділення коштів для придбання путівок в дитячі заклади оздоровлення України, надається інформація про можливість співпраці з іншими регіонами країни.

Так, на 01 жовтня 2018 року підприємствами та організаціями міста виділено 1738 150 грн.00 коп. на організацію літнього оздоровлення і відпочинку дітей працівників, з них:

— ПАО «Лисичанськвугілля» — 171 дитина (829 300 грн. 00 коп.)

— ПАО «ЛИНІК» — 214 дітей (762 600 грн. 00 коп.)

— КП «Лисичанськтепломережа» 50 дітей (125 100 грн. 00 коп.)

— ТОВ «ЛИСПИ» — 5 дітей (12 250 грн. 00 коп.)

— ЛКСП «Лисичанськводоканал» 2 дитини (8 900 грн. 00 коп.)

Станом на 01.11.2018 було направлено до МДЦ «Артек» 24 дитини, до УДЦ «Молода гвардія» 25 дітей, а саме:

1) до міжнародного дитячого центру «Артек» Київська обл. спеціалістами відділу було направлено 24 дитина, з них: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування — 9, дітей-інвалідів −1, дітей з багатодітних та малозабезпечених родин — 7, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи — 1, дітей відмінників навчання — 2; талановитих та обдарованих дітей — 4;

2) до українського дитячого центру «Молода гвардія» м. Одеса спеціалістами відділу було направлено 25 дітей, з них: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування — 12; дітей з багатодітних та малозабезпечених родин — 2, дітей-інвалідів — 1, талановитих та обдарованих дітей — 9, дітей, що перебувають на д/о — 1.

Впродовж літа тренери-викладачі КЗ «ЛМДЮСШ» в рамках навчально-тренувальних зборів з групами вихованців (68 дітей) виїжджали на відпочинок до м.м.: Миколаїв, Генічеськ (Херсонська обл.), Кремінна, Бердянськ.

Різними формами відпочинку та оздоровлення було охоплено 3798 дітей віком від 7 до 18 років, з яких 3452 дитини належать до пільгових категорій

Управління охорони здоров’я Лисичанської міської ради організувало направлення на санаторно-курортне лікування та оздоровлення дітей, які перебувають на диспансерному обліку, в лікувально-профілактичні установи України. Так, 145 дітей м. Лисичанськ(з них 24 дитини-інваліда, 16 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 1 дитина особи визнаної учасником бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», 8 дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи та 91 дитина, яка перебуває на диспансерному обліку) оздоровились в санаторних закладах охорони здоров’я України: «Зелена гірка» м. Одеса, «Затока» м. Одеса, «Люстдорф» м. Одеса, «Хаджибей» м. Одеса, санаторій ім. Чкалова м. Одеса, «Джерело» м. Трускавець, «Бердянський» м. Бердянськ, «Закарпатський» м. Яремча.

На чергову сесію Лисичанської міської ради виноситься питання щодо створення юридичної особи «Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради».

Працівники відділу сумлінно та якісно виконують посадові обов’язки, працюють у тісному зв’язку з іншими відділами, службами та управліннями міськради.

Начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Ніна Нецвєт