Про роботу центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Лисичанської міської ради за І півріччя 2018 року

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить соціальну роботу у межах територіальних громад міст Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Основними принципами діяльності Центру є: законність, соціальна справедливість, доступність та відкритість, конфіденційність та відповідальність за дотримання етичних і правових норм, додержання і захист прав людини, адресність та індивідуальний підхід, добровільність вибору в отриманні чи відмові від отримання соціальних послуг, комплексність та системність під час надання соціальних послуг, дотримання державних стандартів і нормативів соціальних послуг.

Основними завданнями Центру є:

— проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді;

— виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;

— здійснення соціального супроводу сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки потреб їх у таких послугах.

Основні категорії осіб, які отримують соціальні послуги у центрі, це сім’ї з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, сім’ї опікунів та піклувальників, особи із числа дітей-сиріт (випускники інтернатних закладів), молодь віком до 35 років (особи із проблемами ВІЛ-інфекції, особи, які повернулись із місць позбавлення волі або засуджені умовно, вживачі психоактивних речовин, особи із проблемами інвалідності тощо).

Протягом першого півріччя 2018 року до ЦСССДМ із різних питань, які належать до компетенції центру, звернулось 293 сім’ї (378 дорослих членів сімей, 514 дітей). У ході проведеної роботи було задоволено потреби щодо психологічної допомоги — 247 сімей; юридичної допомоги — 271; сприяння у влаштуванні до закладів освіти — 3; сприяння у працевлаштуванні — 1; організації лікування — 3; вирішення житлово-побутових проблем — 68; налагодження зв’язків з членами родини, громадою — 193; сприяння в отриманні (відновленні) реєстрації за місцем проживання (перебування) — 2; отримання гуманітарної допомоги — 60, сприяння в оформленні (відновленні документів), у т.ч. для призначення соціальних виплат — 161. Окрім того отримали послуги із консультування члени 289 сімей, соціальної профілактики — 262; соціальної адаптації — 164; соціально-психологічної реабілітації — 22, соціальної інтеграції та реінтеграції — 162, кризового та екстреного втручання — 17; представництва інтересів — 131; посередництва (медіації) −21.

Станом на 1 липня 2018 року на обліку сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, знаходиться 35 осіб та 521 сім’я, в яких виховується 956 дітей. Протягом звітного періоду фахівці із соціальної роботи здійснили 283 соціальних інспектування та склали відповідну кількість актів оцінок потреб дітей та їх сімей. За результатами оцінок з метою подолання складних життєвих обставин та мінімізації їх наслідків сім’ям надавались соціальні послуги. Протягом першого півріччя 2018р. 64 сім’ї з дітьми перебували під соціальним супроводом (з них 10 прийомних сімей та 2 дитячі будинки сімейного типу). Соціальний супровід — це вид соціального обслуговування, який передбачає надання комплексу соціальних послуг, спрямованих на подолання життєвих труднощів, збереження та підвищення соціального статусу особи чи сім’ї. У результаті проведеної роботи завершено 18 соціальних супроводів. Із них: 17 — з досягненням позитивного результату, 1 — без досягнення позитивного результату.

У рамках співробітництва із МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» та її мобільною бригадою в рамках реалізації проекту «Посилення гуманітарної відповіді на потреби найбільш вразливих категорій жінок та дівчат-підлітків в умовах збройного конфлікті на сході України» фахівці центру протягом року здійснили виїзди у 87 сім’ї, в яких відбулось чи існує загроза насильства. Всього було надано 251 консультацію 160 особам з питань насильства в сім’ї, проведено 6 групових інформаційних заняття щодо попередження ґендерного насильства для 102 учасників.

У першому півріччі 2018 року соціальною роботою було охоплено 40 осіб, які перебувають у конфлікті із законом, у тому числі 10 дітей засуджених до покарань без позбавлення волі та 4 особи, звільнені з місць позбавлення волі. Результатами надання послуг цим особам було налагодження (відновлення) соціальних зв’язків, надання доступу до більш освітніх можливостей або соціальної активності, навчання навичкам безпечного способу життя щодо інфікування ВІЛ, сприяння в зміцненні родинних та суспільно корисних зв’язків тощо. Спільно з МВ КВІ було проведено для осіб зазначеної категорії 7 групових заходів: лекції з питань формування здорового способу життя, навчання навичкам недопущення зараження ВІЛ, формування негативного ставлення до вживання наркотичних і психотропних речовин, попередження насильства в сім᾽ї. Також з особами даної категорії проводилась індивідуальна профілактична робота.

Серед жителів міста у рамках здійснення соціальної роботи було розповсюджено 1010 листівок та буклетів з питань формування здорового способу життя, 600 листівок з питань з попередження насильства в сім’ї та 50 листівок з питань розвитку сімейних форм виховання дітей..

На сайті Лисичанської міської ради регулярно розміщується інформація про діяльність фахівців із соціальної роботи ЦСССДМ.

У центр соціальних служб може звернутися кожен, кому потрібні допомога, розуміння або отримання інформації. І саме тут він отримає різноманітні соціальні послуги та підтримку.

З метою запобігання дитячої безпритульності, соціальному сирітству (у тому числі — відмови від новонародженої дитини), насильству в сім’ї та торгівлі людьми давайте об’єднаємо наші зусилля. Ті, кому не байдужа доля наших дітей та молоді, розкажіть про нас рідним і близьким, направляйте до нас потребуючих у допомозі та підтримці. Послуги центру конфіденційні та надаються безкоштовно.

Ми робимо все, щоб мир і згода були в наших сім’ях, щоб були щасливими діти у наших сім’ях, щоб будь-яку проблему можна було вирішити, а краще — запобігти її появі.

Ми знаходимось за адресою: м. Лисичанськ, вул. Сєвєродонецька, 62, 5-й поверх, тел.: 7-26-96, 7-24-60.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лисичанської міської ради