Про роботу відділу у справах сім'ї, молоді та спорту за січень-вересень 2016 року

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради був створений рішенням Лисичанської міської ради двадцять четвертого скликання № 3/45 від 08.12.2010 року шляхом об’єднання відділу у справах сім’ї та молоді і відділу з питань фізичної культури і спорту. Чисельність спеціалістів відділу с становить 5 одиниці — начальник відділу і 4 головних спеціаліста.

Основним завданням відділу є забезпечення на території міста реалізації державної політики стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї, фізичної культури і спорту.

Відділом розроблені 3 міські програми, які є вектором нашої роботи:

 • — Міська програма реалізації державної молодіжної та сімейної політики на території міста Лисичанськ на 2016-2020 роки від 28 січня 2016 року № 6/73;
 • — Міська програма розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки, затверджена рішенням міської ради від 24.11.2011 року № 21/351;
 • — Міська програма оздоровлення та відпочинку на території міста Лисичанськ на 2012-2016 роки, затверджена рішенням міської ради від 27.02.2011 року № 27/465.

В цілому роботу відділу можна умовно розділити на декілька напрямів:

 • — виконання соціальних програм і здійснення заходів спрямованих на забезпечення соціального та правового захисту, молоді, жінок та сім’ї;
 • — сприяння соціальному становленню та розвитку дітей і молоді міста;
 • — заходи, спрямовані на попередження насильства в сім’ї та координаційна діяльність органів місцевого самоврядування та Лисичанським ВП ГУНП по фактам його вчинення;
 • — заходи, спрямовані на попередження фактів торгівлі людьми;
 • — організація оздоровлення, відпочинку і дозвілля дітей та молоді міста;
 • — організація вторинної зайнятості студентської молоді в літній період;
 • — сприяння діяльності міських молодіжних, дитячих громадських організацій;
 • — сприяння створенню умов для всебічного розвитку і реалізації творчих, інтелектуальних здібностей дітей та молоді; проведення олімпіад, спартакіад, конкурсів, турнірів, виставок, фестивалів творчості, конференцій, форумів, та ін.;
 • — проведення в рамках своїх повноважень заходів, спрямованих на забезпечення виховання дітей та молоді у дусі патріотизму, національної свідомості та гідності;
 • — забезпечення членів багатодітних сімей посвідченнями державного зразка для реалізації останніми їхніх прав в отриманні пільг гарантованих державою;
 • — робота з жінками — кандидатами на присвоєння почесного звання України «Мати — героїня»;
 • — спортивно-масова робота, спрямована на розвиток галузі фізичної культури і спорту та поліпшення фізичного здоров’я мешканців міста.

У ході виконання поставлених перед нами завдань за 01-09.2016 року рік спеціалістами відділу було організовано проведення 137-ти міських заходів:

— 6 — молодіжної політики;

— спортивних заходів: міського рівня — 33, взяли участь в обласних — 53, Всеукраїнських та Міжнародних — 24;

— 15 загальноміських заходів (міський інтелектуальний молодіжний марафон до Дня Соборності та Свободи України, зустріч молоді міста з ветеранами Великої вітчизняної війни, воїнами-інтернаціоналістами та ветеранами Збройних Сил, міський конкурс патріотичної пісні серед навчальних закладів міста «Озброєні піснею», фестиваль «Сузір’я Донбасу», День вшанування героїв Небесної Сотні, спортивно-масові заходи до святкування Масляної «Масляна — жартівниця», міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» серед учнів ПТНЗ, Спартакіада допризовної молоді, Всеукраїнська виставка собак усіх порід, Міжнародний День захисту дітей, спортивно-масові заходи до Дня молоді, спортивно-масові заходи до Дня Незалежності України, спортивно — масові заходи до Дня міста Лисичанськ, спортивно-масові заходи до Дня будівельника, спортивно-масові заходи до Дня фізичної культури та спорту в Україні).

Завойовано медалей:

бронзових — 283, срібних — 292, золотих — 344 на міських змаганнях;

бронзових — 154, срібних — 145, золотих — 276 на обласних змаганнях;

бронзових — 30, срібних — 23, золотих — 43 на змаганнях Всеукраїнського та Міжнародного рівнів.

У квітні 2016 року бронзову нагороду виборола спортсменка відділення самбо КЗ «ЛМДЮСШ» Віталіна Пєтухова (тренер Тростянский Геннадій Миколайович) на чемпіонаті Європи з самбо, який проводився у Франції в м Тулуза, також у квітні «бронзу» завоював спортсмен відділення бадмінтон Данило Боснюк (тренер Кондратюк Анатолій Анатолійович) на чемпіонаті Європи , який проводився в Польщі.

На території міста знаходяться: 1 стадіон, 2 ДЮСШ, 5 спортивних комплексів, 41 спортивний зал, 1 плавальний басейн, спортивна культурно-оздоровча база «Лисичанець». Спортивна база міста складається з 234 спортивних об’єктів.

Загалом у місті до занять фізичною культурою і спортом залучено понад 16750 чол.

На базі спортивних споруд міста діють 98 спортивних секцій, в яких займається понад 4,5 тис. чоловік. З них молоді та неповнолітніх 3,8 тис. Працюють 44 тренери, з яких 32 штатні. Пріоритетними для міста є 24 види спорту.

Відділу підпорядкований КЗ «Лисичанська МДЮСШ», що має структурні підрозділи: спортивно-культурна оздоровча база «Лисичанець», стадіон «Шахтар», адміністративна будівля ЖЕК № 5, спортивна зала «Скляр» (спорт корпус «Південний»), стадіон «Скляр», спортивна зала «Пролетарій», в якій займаються 815 особи з 15 видів спорту серед яких олімпійські (бадмінтон, веслування на байдарках і каное, бокс, дзюдо, футбол, гімнастика спортивна,, боротьба греко-римська, боротьба вільна, стрибки на батуті та акробатичній доріжці) і не олімпійські (кіокушин карате, косікі карате, айкідо, акробатичний рок-н-рол, боротьба самбо, пауерліфтинг), заняття проводять 32 тренери. В 2016 році присвоєні звання КМС — 9, МС — 2. У 2016 році відкрито в КЗ «ЛМДЮСШ» два нових відділення — «стрибки на батуті та акробатичній доріжці» та «боротьба вільна».

У 2016 році проведений капітальний ремонт спортивної зали та м’якої покрівлі будівлі КЗ «Лисичанська МДЮСШ».

З метою створення сприятливих умов для всебічного розвитку багатодітної сім’ї, підвищення її життєвого рівня відділом сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської постійно проводиться робота щодо присвоєння статусу багатодітної родини та видачі посвідчень багатодітним сім’ям. Станом на 21.09.2016 оформлено та подовжено відповідний статус — 126 багатодітним родинам. Видано 248 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї, подовжено такий статус −59 дитині. Постійно ведеться робота по оновленню бази даних багатодітних сімей. Станом на 21.09.2016, відповідно до обліку відділу, в місті проживає 478 родин (дітей 1589). Визначено потреби сімей, в яких виховується 5 і більше дітей. Таких сімей в місті 38. Відділ співпрацює з міжнародною організацією Mercy Corps, яка має можливість надання адресної допомоги багатодітним сім’ям (за умови їх згоди щодо співпраці). До різдвяних свят, Дня матері, Міжнародного дня сім’ї, Міжнародного дня захисту дітей значна увага приділяється дітям з багатодітних родин, надається всебічна допомога (розважальні культурно-масові та спортивні заходи «Масляниця», «Мамо, тато, я-спортивна сім’я», солодкі подарунки від депутатів міської ради).

Систематично проводилася відповідна робота щодо обстеження сімей заявників щодо з’ясування фактів реальної загрози вчинення насильства в сім’ях. На Координаційній раді з питань попередження насильства в сім’ї розглянуто 9 заяв про факти реальної загрози вчинення насильства в сім’ях, складені акти з’ясування обставин вчинення насильства в сім’ї, вжиті комплексні заходи. Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради виступив ініціатором проведення «круглих столів» у навчальних закладах міста (школах, училищах, ліцеях, коледжах, технікумах, університеті) щодо обізнаності молоді міста з проблемами насильства в сім’ї.

У вересні поточного року у м. Сєвєродонецьк спеціаліст відділу сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради прийняв участь у короткотривалому семінарі на тему: «Впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Луганській області». За підсумками семінару підготовлена та розміщена інформація на веб-сайті Лисичанської міської ради. У цей час проведено 3 засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми, 2 засідання комісії з питань координації дій з попередження насильства в сім’ї. Усі інформаційні матеріали щодо протидії насильства в сім’ї, дискримінації та торгівлі людьми систематично розміщуються відділом на веб-сайті та у місцевих ЗМІ. Серед навчальних закладів міста, відділом розповсюджується соціальна реклама за даною тематикою.

Регіональному представнику в Луганській області з гендерних питань відділом у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради на публічний запит підготовлено узагальнена інформація, інформаційно-аналітичні матеріали щодо основних напрямів роботи з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на території м. Лисичанська.

За зверненнями жінок, які народили та виховали 5 та більше дітей, відділ з питань сім’ї, молоді та спорту готує документи на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня». Так, станом на 21.09.20162016 на почесне звання претендує 2 жінки. Документи однієї із жінок знаходяться на розгляді у м. Києві.

Протягом січня — вересня 2016 року відбулись 3 засідання Координаційної ради з питань відпочинку і оздоровлення дітей та підлітків у 2016 році:

— 31.03.2016 р. — засідання Координаційної ради з питань відпочинку і оздоровлення дітей та підлітків у 2016 році «Планові показники оздоровлення і відпочинку дітей на 2016 рік».

— 30.05.2016 р. — засідання Координаційної ради з питань відпочинку і оздоровлення дітей та підлітків у 2016 році «Організація і підготовка літньої оздоровчої кампанії 2016 року».

— 21.09.2016 р. засідання Координаційної ради з питань відпочинку і оздоровлення дітей та підлітків у 2016 році «Підведення підсумків літньої оздоровчої кампанії 2016 року».

Місцева оздоровча база м. Лисичанська складалась з 14 Літніх мовних пришкільних таборів з денним перебуванням (ЗОШ № 2, 4, 5, 7,8, 13, 14, 18, 24, 25 ,26, 27, НВК «Гарант», 30) та 1 табору з денним перебуванням при КЗ «Лисичанська міська ДЮСШ» зі спортивним ухилом «Рекорд».

На базі шкіл влітку відпочивали 800 дітей пільгових категорій та 170 дітей — за кошти батьків та у таборі «Рекорд» відпочили 50 вихованців КЗ «ЛМ ДЮСШ».

Активну участь в організації літнього відпочинку і оздоровлення дітей у 2016 році прийняли керівники наступних підприємств і установ міста Лисичанськ: ПАО «Лисичанськвугілля», ПАО «ЛІНІК», КП «Лисичанськтепломережа» та ЛКСП «Лисичанськводоканал».

Так, протягом літнього періоду 2016 року діти пільгових категорій міста Лисичанськ були направлені на оздоровлення в дитячі оздоровчі заклади:"Джура" м. Старобільськ , ДОЦ «Дніпро» смт. Козин Київської обл., КОЦСПРД «Оберіг» Київська обл., ЦРД «Сергіївка» Одеська обл., УДЦ «Молода гвардія» м. Одеса, МДЦ «Артек» Київська обл.

Тренери-викладачі акробатичного рок-н-ролу КЗ «Лисичанська міська ДЮСШ» в рамках навчально-тренувальних зборів з групою вихованців — 25 дітей виїжджали на відпочинок до с. Коблево Одеської області та бази відпочинку у с. Шипілово — з групою 15 дітей.

За підсумками літньої оздоровчої кампанії 2016 року різними формами оздоровчих послуг було охоплено 3328 дітей пільгових категорій та 3645 дітей шкільного віку.

Влітку 2016 року на базі навчальних закладів міста Лисичанськ функціонувало 5 молодіжних трудових загонів, в яких працювали 245 бійців, а саме: 16 студентських загонів влітку виконували ремонтні роботи в навчальних закладах, 2 трудових студентських загонів торгово-кулінарного ліцею були задіяні у сфері обслуговування, 1 загін Лисичанського вищого професійного училища № 94 був задіяний у волонтерській діяльності.

Двічі спеціалісти відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради прийняли участь у семінарах щодо питань реалізації молодіжної політики в регіоні та створення ініціативної групи при Губернаторі Луганської області з питань молодіжної політики.

Працівники відділу сумлінно виконують посадові обов’язки , працюють у тісному зв’язку з іншими відділами та службами міськради.

Начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Н.П.Нецвєт