Про роботу відділу ведення Державного реєстру виборців Лисичанської міської ради у 2015 році

У 2015 році робота відділу ведення Державного реєстру виборців Лисичанської міської ради (далі — відділ ведення Реєстру) була спрямована на виконання Законів України «Про Державний реєстр виборців», «Про захист інформації» та інших нормативно — правових актів з питань забезпечення конституційних прав громадян на території м. Лисичанська.

У своїй роботі відділ ведення Реєстру використовує автоматизовану інформаційно-телекомунікаційну систему «Державний реєстр виборців» (АІТС «ДРВ»), яка призначена для зберігання та обробки даних, що містять відомості про громадян України, які мають право голосу на виборах різних рівнів у відповідності до вимог статті 70 Конституції України.

Реєстр ведеться в електронній формі з єдиною базою даних, яка містить персональні дані усіх виборців України.

Працівниками відділу налагоджено тісну співпрацю із суб’єктами подань відомостей про виборців, визначеними статтєю 22 Закону України «Про Державний реєстр виборців». В нашому місті це Лисичанський МВ УДМС України в Луганській області, відділ державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) Лисичанського міського управління юстиції, Лисичанський міський суд, Лисичанська центральна міська лікарня .

Упродовж 2015 року вказаними суб’єктами було подано до відділу ведення Реєстру 639 відомостей періодичного поновлення стосовно 7671 виборця. За результатами опрацювання до бази даних Реєстру внесено 4345 змін до облікових записів про виборців, включено до Реєстру 898 осіб, знищено 1969 записів про виборців. За результатами проведених дій начальником відділу видано 475 наказів. Протягом 2015 року було підготовлено та направлено до Лисичанського МВ УДМС України в Луганській області 47 запитів стосовно уточнення персональних даних 520 виборців. Після отримання відповідей на вказані запити до бази даних Реєстру були внесені відповідні зміни.

Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України від 15.04.2014р. № 1207 «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» до відділу ведення Реєстру надійшло 584 звернення від Лисичанського МВ УДМС України в Луганській області щодо отримання інформації про персональні дані осіб, які зареєстровані на тимчасово окупованій території України. Мета отримання інформації — оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, внесення даних про реєстрацію місця проживання.

Протягом 2015 року до відділу ведення Реєстру із заявами звернулися 19 виборців, зокрема, щодо зміни ідентифікаційних даних — 6 осіб, щодо зміни виборчої адреси — 5 осіб, щодо включення до бази Реєстру — 8 осіб. Всі заяви розглянуті та по всіх прийнято відповідні рішення. Запитів від політичних партій та громадських організацій не надходило.

У 2015 році відділ ведення Реєстру в межах своїх повноважень забезпечував та координував проведення на території міста чергових місцевих виборів 25.10.2015.

Робота відділу ведення Реєстру у період проведення виборчої кампанії була зосереджена на чіткому виконанні Календарного плану підготовки та проведення чергових місцевих виборів.

З метою підвищення рівня правової освіти суб’єктів виборчого процесу та розширення інформаційного простору щодо знання виборчого законодавства на офіційному веб-сайті Лисичанської міської ради розміщена інформація відділу ведення Реєстру, де відвідувачі можуть переглянути зміни до виборчого законодавства, порядок звернень громадян та зразки заяв, права та обов’язки виборців.

Протягом року відділом ведення реєстру підготовлено та розміщено на веб-сайті Лисичанської міської ради ряд роз’яснень виборцям, зокрема, щодо порядку та термінів тимчасової зміни місця голосування, щодо забезпечення виборчих прав громадян, які переселилися із Автономної Республіки Крим, Севастополя та східних областей України.

В мережі Інтернет діє офіційний Web-сайт Державного реєстру виборців, де розміщується як нормативна, так і різноманітна статистична інформація, яка буде цікава як пересічному виборцю, так і політичним партіям та громадським організаціям. Відділом ведення Реєстру підготовлено та оприлюднено інформацію про роботу «Особистого кабінету виборця», де кожному виборцю надано можливість перевірити інформацію про своє включення (невключення) до Державного реєстру виборців.

Впродовж 2015 року послугою «Особистого кабінету виборця» скористалося 36 жителів м. Лисичанська.

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців О.В. Горшкова