У Лисичанську відбулось засідання Координаційної ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми

Сьогодні, 30 березня, в Лисичанській міській раді під головуванням заступника міського голови Ігоря Ганьшина відбулось засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми.

В роботі Координаційної ради взяли участь начальники управлінь, відділів та служб Лисичанської міської ради, директори центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та центру зайнятості, представники дитячої міської лікарні, Лисичанського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Луганській області.

Під час засідання було затверджено План роботи Координаційної ради на 2016 рік та розглянуто порівняльну характеристику народжуваності і дитячої смертності в місті.

Так, у доповіді щодо порівняльної характеристики народжуваності і дитячої смертності в місті, заступник головного лікаря дитячої міської лікарні м. Лисичанськ Ірина Бур’ян зазначила, що відділом державної реєстрації актів цивільного стану Лисичанського міського управління юстиції у Луганській області у 2015 році зареєстровано 820 дітей, в 2014 році — 927 дітей. Народжуваність знизилась на 113 дітей, що становить 12,9 %. Загалом рівень народжуваності на 1000 осіб населення в місті становить 6,9 % всупереч 7,7 % в 2014 році — зниження на 10,4 %. Окрім того, Ірина Михайлівна зазначила, що з метою підвищення якості надання медичної допомоги вагітним жінкам та новонародженим у плані діагностики та раннього виявлення патології необхідно придбати для лікувальних закладів міста ряд медичного обладнання, яке є вкрай важливим.

Також під час засідання обговорювались основні завдання, що покладаються на Координаційну раду, а саме:

— розгляд питань щодо сім’ї, гендерної рівності, дискримінації за ознакою статі, демографічного розвитку, запобігання та протидія торгівлі людьми, зокрема розшуку, повернення, реабілітації жертв такої торгівлі;

— сприяння формуванню позитивного ставлення до сім’ї, відповідального батьківства, відродженню та збереженню національних сімейних цінностей, утвердженню рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства, запобігання соціальному сирітству;

— інформування міської ради та громадськості про стан реалізації в місті державної політики з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї, та протидії торгівлі людьми.

У підсумках засідання члени Координаційної ради прийняли інформацію до відома та погодились сприяти надалі керівництву Лисичанської міської ради щодо ведення статистики, своєчасного сповіщення недоліків та внесення пропозицій.