В Лисичанську відбулось позачергове засідання сесії

Вчора, 12 червня, відбулось засідання позачергової 30-ї сесії Лисичанської міської ради під головуванням міського голови Сергія Шиліна.

В роботі сесії взяли участь депутати та їх помічники, міський голова Новодружеська, керівники та співробітники органів державної влади, керівники структурних підрозділів міської ради та комунальних підприємств, представники громадськості та засобів масової інформації .

Також на сесії були присутні заступники голови Луганської облдержадміністрації Юрій Клименко і Вадим Данієлян та директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віталій Сурай.

На порядку денному питання, яке стосується усіх мешканців міста — ситуація з водопостачанням у місті та погашення заборгованості ЛКСП «Лисичанськводоканал» перед ТОВ «ЛЕО».

В своїй промові Юрій Клименко відзначив, що заборгованість підприємств централізованого водопостачання та водовідведення Луганщини, які знаходяться на підконтрольній українській владі території, за спожиту електроенергію перед ТОВ «ЛЕО» дуже велика. Також він зазначив, що прийняте рішення про виділення з обласного бюджету субвенції м. Лисичанську в розмірі 2 млн. гривень для погашення заборгованості ЛКСП «Лисичанськводоканал» перед ТОВ «ЛЕО» та потрібне виділення ще 1 млн. грн. з міського бюджету, бо для відновлення енергопостачання ТОВ «ЛЕО» вимагає сплатити поточну заборгованість у сумі 3 млн. грн.

Директор ЛКСП «Лисичанськводоканал» Євген Лисенко, враховуючи складну ситуацію з погашення заборгованості за спожиту електроенергію, запропонував депутатам здійснити перерозподіл коштів, виділених на минулій черговій сесії на заміну водоводу по вул. генерала Потапенка, на погашення заборгованості за електроенергію.

Міський голова Сергій Шилін підкреслив, що для вирішення проблеми підключення об’єктів водоканалу до енергоживлення проводились переговори на рівні облдержадміністрації, але остаточне рішення вдалося знайти за безпосередньою участю народного депутата України Сергія Дунаєва на державному рівні. На жаль, можливості міського бюджету дуже обмежені, тому місто потребує допомоги з обласного та державного бюджетів для здійснення заходів з енергоефективності у сфері водопостачання.

Депутатський корпус підтримав рішення про виділення з бюджету міста 1 млн. гривень для погашення заборгованості ЛКСП «Лисичанськводоканал» перед ТОВ «ЛЕО», у зв’язку з чим були ухвалені рішення щодо збільшення статутного капіталу ЛКСП «Лисичанськводоканал» та внесені зміни до міського бюджету на 2017 рік.

Окрім того, за пропозиціями керівника фракції «Опозиційний блок» Олени Ратушної та секретаря міської ради Едуарда Щеглакова були прийняті протокольні доручення: головному розпоряднику проводити фінансування погашення заборгованості за електроенергію з міського бюджету разом з субвенцією з обласного бюджету; виконавчому комітету Лисичанської міської ради звернутися до ОДА щодо виділення коштів на модернізацію мереж водопостачання в межах Програми «Питна вода Луганщини», бо перерозподілені кошти в сумі 1 млн. грн. з міського бюджету були призначені саме для цих цілей.