Профілактика гострих кишкових інфекцій

Лисичанська міськрайонна філія ДУ «Луганський обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» повідомляє, що у місті Лисичанську реєструються високі рівні захворюваності на сальмонельоз, які перевищують рівень минулого року на 136 %. Це характеризує епідемічну ситуацію як нестабільну, зростає ризик виникнення епідемічних ускладнень. У цей період особливо важливим є дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму у дитячих організованих та лікувально-профілактичних закладах, на харчових об’єктах, дотримання населенням правил особистої гігієни. Найнадійніший шлях попередити поширення кишкових захворювань — заздалегідь знешкодити джерело інфекції. Ось чому своєчасне звернення до лікувального закладу при будь-якому розладі шлунково-кишкового тракту набуває виняткового значення. Лікар може при необхідності ізолювати хворого, провести дезінфекцію, почати лікування.

Подробнее...

Фахівці Держсанепідслужби України застерігають утримуватися від вживання дикорослих грибів

Цьогорічний грибний сезон відзначається не тільки неочікуваним в таку пору року урожаєм, а й великою кількістю потерпілих, що труяться дикорослими грибами. Згідно з оперативними даними Держсанепідслужби України за 5 місяців цього року вже зареєстровано 37 випадків отруєння грибами. За цей час постраждала 51 людина і одна з них померла внаслідок отруєння. В червні продовжують реєструватися випадки отруєнь у Бердянську, Запоріжжі, Одеській, Харківській, Херсонській і Дніпропетровській областях. Усі випадки були зареєстровані у побуті. Найчастіше випадки отруєнь пов’язані з помилковим вживанням замість їстівних та умовно їстівних грибів блідої поганки. Слід прийняти до відома можливість накопичення токсичних речовин в грибах із навколишнього середовища.

Подробнее...

Кліщовий іксодовий бореліоз або хвороба Лайма

Лисичанське міськрайонне Управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області повідомляє, що у м. Лисичанську з початком літнього періоду почали реєструватися випадки захворювання хворобою Лайма або кліщовим іксодовим бореліозом. Захворювання має явно виражену сезонність, найбільша кількість випадків захворювання реєструється у квітні — серпні місяці, оскільки пов’язані з укусами кліщів у весняно-літній період.

Захворювання характеризується різноманітністю клінічних проявів, серед яких найбільш характерні ураження шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату, серця.

Подробнее...

Епідемічна ситуація у місті стабілізована

Лисичанське міськрайонне Управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області інформує, що завдяки проведеним заходам щодо профілактики захворюваності гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), епідемічна ситуація у місті стабілізована. На 6, 7, 8 тижнях 2016 року захворюваність ГРВІ та грипом не перевищувала епідемічні рівні. Показник захворюваності станом на 25.02.2016 року нижче епідемічного порогу на 30,9 %.

Лисичанське міськрайонне Управління Головного управління

Держсанепідслужби у Луганській області

Лисичанське міськрайонне Управління ГУ Держсанепідслужби у Луганській області застерігає від вживання дикорослих грибів

Згідно з оперативними даними Держсанепідслужби України, за останній тиждень в Україні зареєстровано шість випадків отруєння дикорослими грибами, внаслідок яких постраждало 9 людей, серед них є дитина.

Аналіз зафіксованих випадків отруєнь грибами в Україні свідчить, що більшість із них викликані вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки.

Подробнее...

Запобіжні профілактичні заходи щодо захворюваності на грип та ГРВІ продовжують діяти

У містах Лисичанськ, Новодружеськ та Привілля продовжують діяти профілактичні запобіжні заходи, запроваджені з метою недопущення різкого загострення епідемічної ситуації із захворюваності на грип та ГРВІ, прийняті на засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (Протокол № 2 від 22.01.2016 р).

Так, практично в усіх підприємствах, закладах і установах міста, місцях масового перебування людей (вокзали, ринки, кінотеатри, спортивні зали, заклади культури та охорони здоров’я) введено особливий режим посилених профілактичних, протиепідемічних та поточних дезінфекційних заходів.

Подробнее...

Кишкові інфекції можливо попередити

Лисичанське міськрайонне Управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області повідомляє, що у місті Лисичанську реєструється зріст захворюваності на гострі кишкові інфекції та сальмонельоз, що характеризує ситуацію як нестабільну. Зростає ризик виникнення епідемічних ускладнень. У цей період особливо важливим є дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму у дитячих організованих та лікувально-профілактичних закладах, на харчових об’єктах, дотримання правил особистої гігієни.

Подробнее...

Ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ у м. Лисичанську

На другому тижні 2016 року фахівцями Лисичанського міськрайонного Управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області були зафіксовані епідемічні рівні захворюваності на ГРВІ. 22 січня 2016 року на засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС було розглянуто стан епідемічної ситуації щодо захворюваності на ГРВІ та введено посилені протиепідемічні заходи.

Рішенням виконкому від 19.01.2016р., у зв’язку з поступовим зростом захворюваності та перевищенням денних порогів захворюваності по місту та серед школярів, були введені додаткові канікули з 20.01.2016р. по 30.01.2016р.

Подробнее...

Профілактика сальмонельозу

Сальмонельоз — це інфекційне захворювання тварин та людей, яке передається через харчові продукти і характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту. Сальмонельоз відноситься до кишкових інфекцій, реєструється протягом усього року, частіше у літній період. Сальмонели мають здатність зберігатися та розмножуватись в продуктах харчування, зокрема в м’ясних та молочних продуктах. За оптимальної температури 20-37 градусів незначне зараження продуктів через 4-6 годин перетворюється на масивне бактеріальне забруднення продукту

Передача інфекції відбувається при вживанні інфікованих харчових продуктів, також не виключено контактно-побутове зараження при догляді за хворими, недотриманні правил особистої гігієни.

Подробнее...

Лисичанське міськрайонне Управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області попереджає

У період сезонного зростання захворюваності на кишкові інфекції необхідно знати:

— Перед приготуванням їжі та перед її вживанням необхідно мити руки з милом. Обов’язково мити руки після відвідування туалету.

— Не купуйте продукти харчування у невстановлених місцях.

Подробнее...

Кліщовий іксодовий бореліоз - хвороба, пов’язана з кліщами

Іксодовий кліщовий бореліоз (ІКБ) або хвороба Лайма почав реєструватися у Луганській області з 2002 року, а у місті Лисичанську з 2006 року. Захворювання має явно виражену сезонність, найбільша кількість випадків захворювання реєструється у квітні — серпні місяці, оскільки пов’язані з укусами кліщів у весняно — літній період.

Подробнее...