Про стан епідемічної ситуації в Лисичанській територіальній громаді

 На теперішній час Луганська область перебуває у помаранчевій зоні карантину. Ситуація поступово погіршується за рахунок розповсюдження коронавірусної хвороби, а саме – штаму «Омікрон», який має менший інкубаційний період (до 3 діб) та частіше призводить до інфікування в домашніх осередках. При цьому більш часто хворіють люди молодого віку і ризик повторного зараження в 5 разів вищий.

Кількість хворих на КОВІД-19, які лікуються амбулаторно збільшується кожну добу – 397 осіб, в опорній лікарні стаціонарно лікуються – 72 пацієнти з тяжким перебігом хвороби. За весь час карантину зафіксовано 540 летальних випадків від цієї хвороби та її ускладнень.

Мешканці Лисичанської територіальної громади більш ретельно ставляться до захисту свого здоров’я за рахунок проведення щеплень.

В місті працюють 5 пунктів щеплень та центр масової вакцинації населення, а також 2 мобільні бригади, які проводять виїзні щеплення в підприємствах, організаціях, людям з інвалідністю, які не можуть пересуватися самостійно.

Кількість вакцинованого населення зросла до 60% – 65 778 осіб, але дуже малий відсоток людей 60+, та людей особливого ризику, які мають купу супутніх хронічних захворювань.

На разі розпочато програму щеплення дітей та підлітків віком 12-18 років (діти до 14 років за згодою батьків, після 14 років особи вирішують самостійно).

Інтенсивно проводиться бустерна вакцинація населення особам, які отримали базовий курс щеплення 6-9 місяців тому, і яким необхідно оновити захист від КОВІД-19. Додаткова доза використовується для людей, у яких ослаблений імунітет через важкі хвороби. Її роблять через 21 день - 3 місяці. Бустер продовжує дію ковід-сертифікату на 270 діб, а додаткова доза - ні.

Нагадуємо, що вакцинація рятує життя. Захисти себе від важкого перебігу та смерті від цієї хвороби. Запишись на вакцинацію у свого лікаря, або сам прийди до пункту щеплення.

Відділ охорони здоров'я Лисичанської міської ВЦА