У Луганській області відбулось засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС

25 червня у Луганській обласній державній адміністрації відбулось засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під головуванням заступника голови регіональної комісії з питань ТЕБ і НС Наталії Романенко.

Члени комісії заслухали доповіді про заходи із протидії поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2 на території Луганської області.

Так, станом на 24 червня 2020 року на території Луганської області зареєстровано за первинними діагнозами 545 підозрілих випадків захворювання на коронавірус, з них 75 випадків лабораторно підтверджені ПЛР-тестами у вірусологічній лабораторії ДУ «Луганський обласний лабораторний центр МОЗ України».

 

Інтенсивний показник складає 11,29 випадків на 100 тисяч населення. Одужало вже 54 хворих.

В інфекційних відділеннях Луганської області на стаціонарному лікуванні знаходиться 4 особи (Старобільськ – 2, Рубіжне – 2), 17 хворих лікуються амбулаторно (Новопсковський район – 4, Біловодськ – 2, Мілове – 1, Рубіжне – 9, Сєвєродонецьк – 1).

З початку епідемії взято на облік 440 контактних осіб, з них медичних працівників – 150. Знято з обліку 332 особи, з них медичних працівників – 114.

За допомогою мобільного застосунку «Дій вдома» отримано 1102 повідомлення.

Станом на 24 червня поточного року в області перебувають на самоізоляції: 15 осіб, які хворіють на СOVID-19 та не потребують госпіталізації (лікуються амбулаторно); 108 осіб, що контактували з хворим на коронавірус, з них медичних працівників – 36; 425 осіб з використанням сервісу «Дій вдома», за якими здійснюється медико-санітарний нагляд. На обсервації знгаходиться 31 особа.

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія вирішила:

- забезпечити проведення регулярних моніторингових перевірок стосовно дотримання вимог в умовах адаптивного карантину, а саме: маскового режиму, соціальної дистанції та здійснення визначених заходів дезінфекції в закладах громадського харчування, на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, ринках, у громадському транспорті;

- продовжити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, у тому числі через ЗМІ, щодо необхідності дотримання заходів із запобігання захворюванню та подальшому поширенню COVID-19;

- посилити заходи щодо проведення протиепідемічного розслідування, обстеження та контролю в осередках поширення COVID-19, зокрема стосовно нагляду за особами, які спілкувалися з хворим, роз’єднання контактних осіб, організації екстреної профілактики серед осіб, що імовірно могли бути інфіковані, організації поточної та заключної дезінфекції в епідемічних осередках, санітарно-просвітницької роботи з населенням.