У Лисичанську відбулося засідання комісії з питань координації дій з попередження насильства в сім"ї

3 жовтня 2016 року на базі Комунального закладу «Лисичанська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 8» під головуванням заступника міського голови Ігоря Ганьшина відбулося засідання комісії з питань координації дій з попередження насильства в сім’ї.

В роботі комісії взяли участь начальники та спеціалісти управлінь, відділів та служб Лисичанської міської ради, директор центру соціальних служб для сім’ї, молоді та спорту, представник Лисичанського відділу поліції Головного управління національної поліції в Луганській області, заступник директора з виховної роботи Науменко Вікторія Володимирівна, вчителі правознавства Велика Марина Вячеславівна, Косенко Тетяна Жанівна, учні 9, 10, 11 класів Лисичанської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 8.

Зустріч проходила за «круглим столом», де були розглянуті наступні питання: Насильство над дітьми в сім’ї. Надання допомоги дітям які постраждали від насильства в сім’ї.

Так, у формі дискусії доповідали вчитель правознавства Косенко Тетяна Жанівна, ведуча «круглого столу» Юлія Буйновська, представники активів навчальних класів школи. Під час висвітлення теми насильство в сім’ї, що є ганебним явищем сьогодення у суспільстві, учні умовно поділилися на рольові групи: «Журналісти», «Юристи», «Соціальні служби», «Громадські організації», де учасники груп обговорювали проблеми насильства в сім’ї, поняття виявлення та ознаки ідентифікації осіб, постраждалих від насильства в сім’ї, алгоритм дій щодо надання допомоги особам, які постраждали від насильства. Під час проведення дискусії застосовувалися відеоролики, фотогалереї за даною тематикою. Крім того, учнями школи, де автором буклету став Владислав Кошелик, було підготовлено інформаційний матеріал за темою: «Насильство-це злочин, від якого страждають найрідніші люди», в буклеті, в стислій формі передана інформація щодо запобігання насильства в сім’ї, наведені нормативно-законодавчі акти України про попередження насильства в сім’ї, телефони організацій, установ та служб, які повноважні у наданні допомоги.

За підсумками проведення засідання була наведена статистика щодо звернень з приводу вчинення насильства в сім’ї. Так станом на 01.10.2016 відділом у справах сім’ї молоді та спорту Лисичанської міської ради зареєстровано 10 звернень щодо протиправних дій стосовно неповнолітніх дітей. Комісією у складі спеціалістів відповідних служб складені акти з’ясування обставин вчинення насильства в сім’ї або реальної загрози його вчинення.

Відповідно до інформації Лисичанського відділу поліції ГУНП в Луганській області усі повідомлення зареєстровані, з них:

1 звернення — психологічний тиск на дитину батьком (зі слів матері). Відповідно до інформації Лисичанського ВП ГУНП звернення розглянуто, проведена перевірка, факт психологічного тиску на дитину не підтвердився.

9 звернень — батьки здійснили протиправні дії відносно своїх дітей (вдарили дитину), з них: 1 звернення — відкрите кримінальне провадження за обвинуваченням матері дитини у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.125 КК України. По факту обвинуваченій призначено покарання у виді штрафу. За іншими зверненнями перевірку закінчено (припинено розгляд повідомлення), або справи находяться на розгляді досудових розслідувань.

Начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Н.П. Нецвєт

IMG_8830

 

 

 

 

 

 

IMG_8837IMG_8839